تماس از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

تماس با تلفن ثابت از تمام کشور 9099071613

banner

صدای مشاور تحصیلی

مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره تحصیلی تلفنی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی

16 نکته کلیدی برای درخواست بورس تحصیلی


تاریخ :    ۱۳۹۶/۳/۲۸     بازدید :    ۵۹۲۶

16 نکته کلیدی برای درخواست بورس تحصیلی

--------------------

"سامانه صدای مشاور تحصیلی"

مشاوره دهنده تخصصی بورس تحصیلی

برای تماس با مشاورین ما تنها با تلفن ثابت و بدون گرفتن کد، با شماره  9099071613  تماس بگیرید.

تماس از 8 صبح تا 12 شب

حتی ایام تعطیل

..........................................................

16 نکته کلیدی برای درخواست بورس تحصیلی

در اینجا مهمترین نکاتی که برای درخواست بورس تحصیلی به آن احتیاج دارید آورده شده است:

1)      آیا بورس تحصیلی برای تمامی رشته های تحصیلی وجود دارد؟ آیا بورس تحصیلی برای هر ملیتی وجود دارد؟

بورس های تحصیلی برای اکثر رشته های تحصیلی و برای اکثر ملیت ها وجود دارد. مهم این است که فقط آنها را پیدا کنید.

2)      شرایط عمومی مورد نیاز برای گرفتن بورس تحصیلی ؟

در مورد شرایط لازم، یک بورس تحصیلی نسبت به بورس تحصیلی دیگر متفاوت است. و آن نیز به سطح پشتیبانی از یک بورس تحصیلی بستگی دارد. در خصوص بورس های تحصیلی برجسته، برخی از شرایط معمول عبارتند از:  مدرک دانشگاهی، تسلط به زبان انگلیسی، نمره های دانشگاهی بالا، پذیرش بی قید و شرط برنامه های ارائه شده در دانشگاه میزبان. گذشته از الزامات مربوط به بورس تحصیلی، شما همچنین باید شرایط مربوط به رشته تحصیلی درخواستی خود را در نظر بگیرید.

3)      چگونه می توانم برای یک بورس تحصیلی درخواست دهم؟

پاسخ ساده به آن این است که از دستورالعمل های ارائه شده توسط موسسه مشاوره بورس تحصیلی پیروی شود. دستورالعمل های هر برنامه در میان ارائه دهندگان بورس تحصیلی متفاوت است، بنابراین هیچ روش استاندارد استفاده از یک بورس تحصیلی وجود ندارد. دستورالعمل ها معمولا به وضوح مشخص شده است. دستورالعمل ها را قدم به قدم دنبال کنید، تا غرق اطلاعات ارائه شده نشوید.

 

4)      بهترین زمان برای درخواست یک بورس تحصیلی چه وقتی است؟

بهترین زمان برای درخواست یک بورس تحصیلی، مهلت تعیین شده توسط ارائه دهنده بورس تحصیلی/ دانشگاه است. معمولا، درخواست بورس تحصیلی (همانند پذیرش) باید 6  ماه تا یک سال قبل از شروع سال تحصیلی که برای تحصیل برنامه ریزی کردید، انجام شود.

 

5)      آیا بورس های تحصیلی در هر سال ارائه می شوند؟ اگر من مهلت درخواست برای پذیرش در سال جاری را از دست دهم ، می توانم در سال آینده اقدام کنم؟

اکثر بورس های تحصیلی هر سال ارائه می شوند ، اما این همیشه بستگی به این دارد که دانشگاه و یا ارائه دهنده بورس تحصیلی بودجه کافی برای برنامه بورس تحصیلی خود داشته باشد      

 

6)      من برای بورس تحصیلی تا چند بار جستجو کردم، اما موفق به دیدن بورس های تحصیلی ارائه شده به دانشجویان دوره کارشناسی نشدم. اکثر بورس های تحصیلی مقطع دکترا یا کارشناسی ارشد  را پوشش می دهند.  آیا بورس تحصیلی در مقطع کارشناسی در خارج وجود دارد؟

هر چند تا حدودی درست است که بسیاری از بورس های تحصیلی موجود برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا است، اما بورس های تحصیلی در مقطع کارشناسی نیز وجود دارد که قابل دستیابی برای این دسته از متقاضیان است.

 

7)      آیا یک بورس تحصیلی به من اجازه تحصیل در هر دانشگاه در سراسر جهان را می دهد و یا تنها می توان به تحصیل در یک مکان یا دانشگاه خاص پرداخت؟

 
این به نوع بورس تحصیلی بستگی دارد. بورس های تحصیلی وجود دارد که به شما اجازه تحصیل در هر کشور را می دهد (به عنوان مثال بنیاد بورس تحصیلی Aga Khan ، بنیاد بورس Ford، و غیره). در حالی که بورس های تحصیلی دیگر فقط به شما اجازه تحصیل در موسسات میزبان مشخص را می دهند (به عنوان مثال بورس بانک جهانی ، بورس ADB-JSP). اکثر بورس های تحصیلی دولتی به شما اجازه تحصیل در هر دانشگاه در کشور خود را می دهند (به عنوان مثال طرح به اشتراک گذاشته شده بورس تحصیلی کشورهای مشترک المنافع ، بورس کارشناسی ارشد دولت استرالیا و غیره).

 

8)      آیا من باید اول برای دریافت پذیرش  ورود به تحصیل در دانشگاه انتخابیم درخواست دهم، قبل از اینکه بخواهم برای دریافت بورس تحصیلی اقدام کنم؟ آیا در زمانی که شما هنوز پذیرش از یک دانشگاه نگرفتید، بدست آوردن یک بورس تحصیلی ممکن است ؟

روند درخواست از یک بورس تحصیلی تا بورس تحصیلی دیگر متفاوت است. اغلب اوقات، پذیرش به دانشگاه لازم است قبل از اینکه شما مجاز به درخواست برای کمک هزینه تحصیلی باشید. گاهی اوقات، درخواست پذیرش و درخواست بورس تحصیلی در یک زمان ارایه می شوند. در برخی موارد، درخواست پذیرش شما  در همان حال به عنوان یک درخواست بورس تحصیلی عمل می کند و شما به درخواست جداگانه بورس تحصیلی نیاز ندارید. با این حال، برخی ارائه دهندگان بورس تحصیلی وجود دارند که به شما اجازه می دهند تا برای بورس تحصیلی درخواست دهید حتی بدون دریافت پذیرش و یا در حالی که هنوز در جریان عمل درخواست پذیرش به یک برنامه تحصیلی هستید و پس از آن باید دستورالعمل پذیرش تعیین شده توسط ارائه دهنده بورس تحصیلی را دنبال کنید   

 

9)      گاهی اوقات، فرم درخواست در وب سایت ارائه دهنده بورس تحصیلی یافت نمی شود. چگونه می توانم فرم درخواست را به راحتی پیدا کنم ؟

همیشه باید فرم درخواست در وب سایت بورس های تحصیلی یافت شود، اما یک سری دلایل برای یافت نشدن وجود دارد. یکی از این دلایل می تواند این باشد که دوره درخواست بورس تحصیلی هنوز آغاز نشده است لذا هنوز فرم جهت دانلود یا مشاهده در دسترس نیست. یکی دیگر از دلایل این است که برخی از وب سایت های بورس تحصیلی فرم درخواست را براحتی نمایش نمی دهند. اگر این مورد است، شما باید برای بازدید از تمام صفحات مربوط به وب سایت بورس سعی کنید. فراموش نکنید که در ستون های فرعی سمت چپ یا راست نگاه کنید زیرا ممکن است لینک دانلود در آنجا قرار داده شده باشد. اگر باز هم پیدا نشد، با ارائه دهنده بورس تحصیلی تماس بگیرید و برای لینک به فرم، درخواست کنید 

 

10)  آیا گرفتن بورس تحصیلی در کشوری که در آن اقامت دارم ممکن است و آیا می توانم در رشته انتخابیم ادامه تحصیل دهم؟

اکثر بورس های تحصیلی مستلزم تحصیل در هر کشوری به جز کشورخودتان هستند. اگر شما می خواهید در کشور خودتان تحصیل کنید ، باید برای پیدا کردن بورس های تحصیلی ملی یا محلی تلاش کنید. آزادی برای انتخاب یک رشته خاص تحصیلی به شرایط تعیین شده توسط ارائه دهنده بورس تحصیلی/ دانشگاه بستگی دارد.

 

11)  من برای یک بورس تحصیلی درخواست دادم و در انتظار دریافت پاسخ از دانشگاه هستم. می خواهم بدانم که آیا، اگر با آنها تماس بگیرم و چگونگی وضعیت درخواستم را جویا شوم، انجام آن را توصیه می کنید؟ چگونه از موفقیت کسب بورس تحصیلی مطلع شوم؟

تا آنجا که ممکن است، شما باید از تماس با دانشگاه با توجه به نتایج حاصل از درخواست بورس خود، خودداری کنید. اگر شما در بورس تحصیلی پذیرفته شوید ، ارائه دهنده بورس تحصیلی/ دانشگاه مطمئنا با شما تماس خواهد گرفت. معمولا، ارائه دهنده بورس تحصیلی یک دوره زمانی خاصی که نتایج اعلام خواهد شد را نشان می دهد. هنگامی که شما تاییدیه ای در طول این مدت دریافت نکردید، می توانید مطمئن باشید که به شما بورس تحصیلی اهدا نشده است  

 

12)  من آزمون تافل و یا آیلتس را نگذراندم. آیا این مانع از شانس من برای گرفتن بورس تحصیلی است؟

همه دانشگاه ها نیاز به گذراندن آزمون تافل یا آیلتس ندارند. تعداد قابل توجهی از دانشگاهها یک مدرک زبان انگلیسی به عنوان آموزش متوسط در مقایسه با آزمون تسلط به زبان انگلیسی، می پذیرند. ولی اگر تافل یا آیلتس توسط دانشگاه مقصد مورد نیاز است، شما باید تافل یا دیگر امتحانات تسلط به زبان انگلیسی را بگذرانید، صرف نظر از اینکه در طول تحصیل خود در دانشگاه به زبان انگلیسی  آموزش دیده باشید یا خیر.

 

13)  چگونه درخواست بورس تحصیلی می نویسید؟

آیا ارائه دهنده بورس تحصیلی فرمت خاصی ارائه می دهد؟ اگر چنین بود، شما باید همان را دنبال کنید. اگر آنها یک فرمت خاصی مشخص نکرده باشند، شما می توانید این طرح کلی ساده را در هنگام نوشتن درخواستنامه نامه خود دنبال کنید: 1) سابقه/ شایستگی ها و توصیف های کلیدی 2) هدف تحصیل، 3) انتظارات از این دوره، و 4) برنامه های خود در طول و بعد از تحصیل. در نوشتن این نامه، فقط نباید به آنها بگویید که چرا نیاز به کمک هزینه تحصیلی دارید، بلکه مهم تر از آن باید به وضوح توضیح دهید که چرا شما شایستگی دریافت بورس تحصیلی را دارید.

 

14)  مسئله سن در بسیاری از بورس های تحصیلی که دیده ام ذکر نشده است .آیا سن معیار نیست؟ آیا هیچ محدودیت سنی برای اخذ یک بورس تحصیلی در خارج از کشور وجود ندارد؟

برخی از بورس های تحصیلی محدودیت سنی تعیین می کنند و برخی خیر. اگر ارائه دهنده بورس تحصیلی محدودیت سنی را به عنوان بخشی از الزامات واجد شرایط بودن نشان نمی دهد، می توانید مطمئن باشید که هیچ محدودیت سنی وجود ندارد. هنگامی که محدودیت سنی وجود دارد، ارائه دهندگان بورس تحصیلی محدودیت های سنی مختلف را برای سطوح مختلف تحصیل تعیین می کنند (به عنوان مثال بورس های تحصیلی کارشناسی ارشد، دکتری، فوق دکترا).

 

15)  آیا راهی برای معاف شدن از هزینه درخواست وجود دارد؟ من نمی توانم هزینه آن را پرداخت کنم. و آیا بورس تحصیلی هزینه آزمون تافل را در برمی گیرد؟

شما باید برای استفاده از منابع مالی خود برای هزینه درخواست آماده باشید، به دلیل اینکه اکثر ارائه دهندگان بورس تحصیلی این هزینه را پشتیبانی نمی کنند. اغلب، هزینه آزمون TOEFL  توسط یک بورس تحصیلی تحت پوشش قرار نمی گیرد. اگر شما واقعا به دنبال یک بورس تحصیلی هستید، باید برای ذخیره سازی مقداری پول برای هزینه های TOEFL  و یا هزینه درخواستنامه تلاش کنید.

 توجه: همه دانشگاه ها نیاز به پرداخت هزینه های درخواستنامه ندارند، در واقع، تعداد قابل توجهی از دانشگاهها به شما اجازه می دهند تا بدون نیاز به پرداخت هر گونه هزینه درخواست دهید. از هزینه های بورس تحصیلی آگاه باشید و اگر دانشگاه واقعا نیاز  به پرداخت هزینه درخواست دارد دو باره چک کنید.

16)  چگونه می توانم دانشگاه هایی که بورس تحصیلی ارائه می دهند را پیدا کنم؟

این یک کار چالش برانگیز است. خوشبختانه، ما دانشگاه هایی را که در سرتاسر دنیا بورس تحصیلی ارایه می دهند، شناسایی کردیم.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید  

تماس از تلفن ثابت بدون کد ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۳

 پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب ( حتی ایام تعطیل )


** به امید روزهایی بهتر و آینده ای بدون پشیمانی از انتخاب های ناآگاهانه گذشته **

کلمات کلیدی : بورس تحصیلی پذیرش بورس تحصیلی بورس تحصیلی مقطع کارشناسی جزییات بورسیه شرایط اخذ بورسیه جزییات چگونگی دریافت بورسیه بورسیه تحصیلی بورسیه المان بورسیه دانشگاه های برتر ادامه تحصیل درخارج از کشور شرایط ادامه تحصیل در خارج از کشور شرایط پذیرش خارج از کشور جزییات پذیرش خارج از کشور چگونگی پذیرش خارج از کشور اخذ اقامت خارج از کشور چگونگی اخذ اقامت خارج از کشور مهاجرت خارج از کشور بورسیه تحصیلی خارج از کشور ادامه تحصیل در خارج از کشور ارشد درخارج از کشور دکتری خارج از کشور لیست دانشگاه های خارج از کشور رتبه بندی دانشگاه های خارج از کشور بهترین دانشگاه های خارج از کشور بورسیه دانشگاه های خارج از کشور شرط بورسیه خارج از کشور شروط اخذ اقامت خارج از کشور مدرک زبان خارج از کشور کشور خارج از کشور تحصیل در کشور خارج از کشور دانشگاه خصوصي و دولتي تركيه هزینه تحصیل در خارج از کشور دانشگاه های خصوصی خارج از کشور دانشگاه های دولتی خارج از کشور هزینه کارشناسی حقوق خارج از کشور هزینه mba خارج از کشور هزینه تحصیل مهندسی خارج از کشور هزینه تحصیل مدیریت در خارج از کشور

سوالات و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید
 
نام *
 
ایمیل *
 
پیام شما *
سوال امنیتی جمع اعداد 6 و 4
 
   

سوالات کاربران
printerنسخه قابل چاپ
انتخاب رشته حضوری

نرخ مشاوره %30 ارزانتر از بقیه