تماس از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

تماس با تلفن ثابت از تمام کشور 9099071613

banner

صدای مشاور تحصیلی

مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره تحصیلی تلفنی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی

معرفي زمينه هاي پژوهشي پايان نامه هاي ارشد رشته مکانيک


تاریخ :    ۱۳۹۵/۸/۲۰     بازدید :    ۱۲۸۴

معرفي زمينه هاي پژوهشي پايان نامه هاي ارشد رشته مکانيک

 


"سامانه صدای مشاور تحصیلی"

مشاوره دهنده تخصصی مقالات و پایان نامه کارشناسی ارشد و ذکتری

برای تماس با مشاورین ما تنها با تلفن ثابت و بدون گرفتن کد، با شماره  9099071613  تماس بگیرید.

تماس از 8 صبح تا 12 شب

حتی ایام تعطیل


 

معرفي زمينه هاي پژوهشي پايان نامه هاي ارشد رشته مکانيک 


بزرگترين چالش دانشجويان کارشناسي ارشد پس از ورود به دانشگاه، انتخاب موضوع پژوهشي براي پايان نامه و هم چنين انتخاب استاد راهنما مي باشد که اين دو مهم بسيار به هم وابسته اند. چرا که اساتيد زمينه هاي پژوهشي متفاوتي با يکديگر دارند و انتخاب يک استاد به عنوان استاد راهنما به معني علاقه براي فعاليت در زمينه کاري اوست. بنابراين لازم است ابتدا با همه ي زمينه هاي پژوهشي آشنا شويم و با آگاهي و علاقه يکي از آن ها را براي موضوع کاري خود برگزينيم. لذا در اين مقاله سعي بر آن است تا زمينه هاي پژوهشي گرايش تبديل  انرژي براي مشاهده مطالب مرتبط کليک کنيددر مقطع کارشناسي ارشد معرفي شوند  .
    به طور کلي مي توان پژوهش ها را به دو دسته ي کارهاي آزمايشگاهي و کارهاي عددي تقسيم کرد که هر کدام خصوصيات مختص به خود را دارند. در کارهاي آزمايشگاهي بايد فرد علاقه مند به کارهاي عملي باشد و براي افرادي که در زمينه ي کارهاي عددي ضعيف تر يا بي علاقه اند و يا افرادي که مشاهده عيني نتايج را به شبيه سازي عددي آن ترجيح مي دهند، مناسب مي باشد. بيشترين زمان در کارهاي آزمايشگاهي صرف ساخت   Set Up آزمايش و کاليبره کردن آن مي شود. در مرحله بعد آزمايش هاي زيادي براي جمع آوري داده هاي مورد نياز انجام مي شود که در نهايت بايد نتايج آزمايش ها تحليل شوند و مدل مناسب براي رفتار آزمايش ها ارائه شود  .
    يکي از مشکلات کارهاي آزمايشگاهي هزينه بالاي آن هاست، چراکه براي اعتبار نتايج به دست آمده از آزمايش ها، اندازه گيري ها بايد از دقت بالايي برخوردار باشد که اين نيازمند دستگاه هاي دقيق و گران قيمت مي باشد و اين يکي از دلايلي است که سبب شده تا کارهاي آزمايشگاهي کمتر مورد توجه قرار گيرند. هم چنين در بسياري از مواقع امکان صرف هزينه زياد براي آزمايش و سعي و خطا براي بررسي يک پديده نيست و حتماً بايد قبل از آن، پديده مورد نظر به صورت تحليلي و عددي بررسي شود. بنابراين تقريباً در تمام کارها مطالعات تحليلي و عددي مورد نياز است .
    بيش از 90% پايان نامه هاي کارشناسي ارشد در زمينه کارهاي عددي مي باشد. در کارهاي عددي هدف اين است تا بعد از مدل کردن پديده مورد مطالعه ، معادلات مربوطه به صورت عددي حل شوند تا بتوانند آن پديده را به طور دقيق شبيه سازي کنند. کارهاي عددي خود به دو دسته تقسيم مي شوند :
1-    کارهاي عددي محض : در اين گرايش هدف اين تا روش هاي عددي موجود براي حل مسائل مختلف توسعه داده شود و ميزان خطاي آن را کم کنند يا سرعت حل را افزايش دهند. برخي افراد خاص علاقه مند به فعاليت در اين گرايش هستند و چندان در بين دانشجويان مقبول نيست.
2-    کارهاي عددي کاربردي : در اين گرايش سعي بر اين است تا با استفاده از روش هاي عددي پديده هاي مختلف شبيه سازي شوند. در اين زمينه دانشجو مي تواند از نرم افزارهاي عددي تجاري مرتبط با کار خود استفاده کند يا خود يک کد عددي براي حل مسئله بنويسد. برخي از نرم افزارهاي عددي تجاري پرکاربرد در تبديل انرژي براي مشاهده مطالب مرتبط کليک کنيدعبارتند از :Fluent، Openfoam، Ansys، FDS، Thermo Flex، Energy Plus و . . .
    در ادامه مهم ترين موضوعات کاري پايان نامه هاي ارشد را معرفي شده اند که هر کدام از آن ها مي توانند به صورت پروژه هاي عددي يا آزمايشگاهي تعريف شوند.
1-    احتراق : به جرأت مي توان گفت يکي از سخت ترين زمينه هاي کاري در تبديل انرژي، احتراق مي باشد زيرا در فرآيند احتراق، واکنش هاي زيادي در زمان بسيار کم صورت مي گيرد. از جمله موضوعات کاري در اين زمينه مي توان به شبيه سازي احتراق در انواع مختلف مشعل ها براي بالا بردن راندمان، بررسي روشهاي مختلف کاهش آلودگي هاي شامل   و . . . آن ها اشاره کرد. هم چنين يکي ديگر از موضوعات اين زمينه مسئله حريق و آتش سوزي مي باشد که در آن سعي بر اين اين است تا با شبيه سازي فرآيند آتش سوزي در يک مکان بتوان بهترين ساز و کار براي غلبه بر آن را طراحي کرد. از جمله نرم افزارهاي معروف در اين زمينه FDS مي باشد.
2-    تونل باد : يکي از زمينه هاي کار آزمايشگاهي تونل باد مي باشد. در تونل باد  به بررسي جريان هوا براي مشاهده مطالب مرتبط کليک کنيددر اطراف اجسام و به دست آوردن ضرايب درگ و ليفت و . . . پرداخته مي شود. تونل هاي باد با ظرفيت هاي متفاوتي وجود دارند که هرکدام براي آزمايش هايي مناسب هستند. همان طور که در قسمت قبل بيان شد مهم ترين مسئله در کارهاي آزمايشگاهي ساخت Set Up آن است که در تونل باد بايد سعي شود تا حد امکان جريان يکنواختي از هوا براي مشاهده مطالب مرتبط کليک کنيددر داخل تونل باد برقرار شود و با استفاده از Hot Wire(سيم داغ) سرعت به دقت اندازه گيري شود. در اين زمينه کارهاي عددي زيادي نيز انجام شده است که از جمله آن مي توان به شبيه سازي جريان هوا براي مشاهده مطالب مرتبط کليک کنيداطراف چندين ساختمان براي مشاهده مطالب مرتبط کليک کنيدبراي طراحي بهتر آن ها اشاره کرد.
3-    تهويه مطبوع و آسايش حرارتي : در تهويه مطبوع هدف اين است تا بتوان هوا براي مشاهده مطالب مرتبط کليک کنيدبا دما و رطوبت مطلوب را فراهم نمود تا بتواند آسايش حرارتي را براي ساکنين برقرار کند. از جمله زمينه هاي کاري در اين گرايش فراهم نمودن هواي سرد با کمترين ميزان مصرف انرژي براي مشاهده مطالب مرتبط کليک کنيداست که مي توان به روش هاي سرمايش ترکيبي با دسيکنت، سرمايش تبخيري مستقيم- غيرمستقيم و . . . اشاره کرد. هم چنين بررسي نحوه توزيع هوا براي مشاهده مطالب مرتبط کليک کنيددر محل براي برقراري بهتر آسايش حرارتي ساکنين از ديگر موضوعات اين گرايش است.
4-    حوزه انرژي براي مشاهده مطالب مرتبط کليک کنيد: با توجه به افزايش هزينه هاي انرژي، بهينه سازي مصرف انرژي براي مشاهده مطالب مرتبط کليک کنيدسيستم ها بيش از پيش مورد توجه قرار گرفته است. از جمله موضوعات مطرح در اين گرايش مي توان به CHP (توليد همزمان حرارت و قدرت) يا CCHP (توليد همزمان سرمايش، حرارت و قدرت) اشاره کرد که با اين روش ها مي تواند هزينه هاي توليد انرژي براي مشاهده مطالب مرتبط کليک کنيدرا کاهش داد.
5-    انرژي براي مشاهده مطالب مرتبط کليک کنيدهاي نو : با توجه به افزايش قيمت سوخت براي مشاهده مطالب مرتبط کليک کنيدهاي فسيلي، استفاده از انرژي براي مشاهده مطالب مرتبط کليک کنيدهاي نو براي توليد قدرت بسيار مهم شده است که از جمله مهم ترين آن ها مي توان به انرژي براي مشاهده مطالب مرتبط کليک کنيدخورشيدي، باد، زمين گرمايي، بيومس، امواج  دريا براي مشاهده مطالب مرتبط کليک کنيدو . . . اشاره کرد. در کارهايي که در اين گرايش صورت مي گيرد هرکدام از اجزاي سيستم براي طراحي به طور خاص مدل و شبيه سازي مي شوند که از جمله آن مي توان به طراحي توربين هاي باد افقي يا عمودي، طراحي متمرکز کننده هاي خورشيدي و . . . اشاره کرد.
6-    توربوماشين ها : توربوماشين ها شامل انواع پمپ، کمپرسور و توربين مي باشند و هدف اين است تا اين ماشين ها را بتوان با بالاترين راندمان کاري طراحي کرد که براي اين کار لازم است جريان سيال داخل اين ماشين ها شبيه سازي شود و با توجه به نتايج آن پارامترهاي تأثيرگذار بر عملکرد ماشين به صورت بهينه طراحي شوند.
7-    پيل سوختي (Fuel Cell) :يکي از روش هاي توليد برق، استفاده از پيل هاي سوختي مي باشد که انواع مختلف با کاربردهاي مختلفي دارند و براي توليد برق براي مشاهده مطالب مرتبط کليک کنيدآلودگي محيطي ندارند. کارهايي که در اين زمينه صورت مي گيرد به شبيه سازي فرآيندهاي پيل سوختي و هم چنين طراحي قسمت هاي مختلف آن مي پردازند.
8-    بيو(Bio Fluid): در اين گرايش همان طور که از اسم آن مشخص است به مدل سازي جريان سيال در يک موجود زنده و به طور خاص انسان مي پردازند. از جمله موضوعات اين گرايش مي توان به مدل سازي جريان هوا براي مشاهده مطالب مرتبط کليک کنيدو ذرات آلودگي در داخل شش ها يا بررسي حرکت خون در داخل رگ ها و . . . اشاره کرد.
9-    کرايجنيک (Cryogenic) : در اين گرايش به تکنيک هاي دستيابي به دماهاي بسيار پايين (مثلاً 260- سانتيگراد( پرداخته مي شود. بدين منظور روش هاي مختلفي وجود دارد که به صورت ترموديناميکي و عددي مدل شوند.
10-    نانوسيال : در نانوسيال از ذرات فلز جامد براي مشاهده مطالب مرتبط کليک کنيددر ابعاد نانو براي مشاهده مطالب مرتبط کليک کنيددر سيال استفاده مي شود تا خواص حرارتي سيال را بهبود بخشد. پارامترهاي مختلفي بر خواص نانو براي مشاهده مطالب مرتبط کليک کنيدسيال تأثيرگذارند که عبارتند از : قطر ذرات جامد، غلظت ذرات، جنس ذرات و . . . در اين گرايش علاوه بر کارهاي عددي، کارهاي آزمايشگاهي زيادي نيز صورت مي گيرد تا تأثير هريک از پارامترهاي بالا بر خواص نانو براي مشاهده مطالب مرتبط کليک کنيدسيال بررسي شود و در نهايت مدل مناسبي براي مدل کردن خواص حرارتي و فيزيکي نانوسيال ارائه شود. هم چنين روش هاي پايداري ذرات در نانوسيال نيز اهميت ويژه اي دارد. در کارهاي عددي در اين زمينه مدل کردن اندرکنش بين ذرات و سيال چالش بزرگي است.
11-    الکتروهيدروديناميک : در الکتروهيدروديناميک به بررسي اثر ميدان الکتريکي يا مغناطيسي بر رفتار سيال پرداخته مي شود که در اين گرايش نيز کارهاي تجربي زيادي انجام مي شود. براي مثال با استفاده از ميدان الکتريکي مي توان ميزان انتقال حرارت را در مبدل هاي حرارتي تا چندين برابر افزايش داد. هم چنين مي توان با استفاده از ميدان الکتريکي سرمايش تبخيري را بهبود بخشيد. براي کار در اين زمينه بايد با معادلات مربوط به ميدان الکتريکي و مغناطيسي آشنايي کافي داشت.
    در اين مقاله سعي شد تا مهم ترين موضوعات کاري در گرايش تبديل انرژي براي مشاهده مطالب مرتبط کليک کنيدبه طور مختصر براي آشنايي اوليه شرح داده شود تا دانشجويان اين گرايش با همه ي موضوعات، آشنايي اوليه اي داشته باشند و با توجه به علاقه ي خود به هرکدام بتوانند به تحقيق و بررسي بيشتري راجع به آن بپردازند و موضوع مناسبي را براي پايان نامه خود انتخاب کنند.

کلمات کلیدی : کارشناسی ارشد کنکور ذرات تحقیقات موضوع مکانیک کارشناسی ارشد ارشد ارشد ازاد ارشد سراسری ارشد ازاد94 ارشد ازاد94 ارشد سراسری 94 ارشد سراسری94 منابع ارشد رشته های ارشد رشته های کارشناسی ارشد منابع ارشد ازاد منابع ارشد سراسری منابع ارشد مدیریت منابع ارشد روانشناسی منابع ارشد روانشناسی 94 ثبت نام ارشد ثبت نام ارشد ازاد ثبت نام ارشد سراسری تاریخ نحوه ثبت نام ارشد تاریخ نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد تاریخ زمان ثبت نام ارشد ازاد تاریخ زمان ارشد سراسری زمان نحوه ثبت نام ارشد ازاد زمان چگونگی ارشد ازاد تاریخ نحوه ثبت نام ارشد ازاد 94 تاریخ نحوه ثبت نام ارشد ازاد94 95 چگونگی ثبت نام ازمون ارشد 94 95 نحوه ثبت نام ارشد ازاد 94 95 ثبت نام ارشد سراسری تاریخ ثبت نام ارشد سراسری تاریخ زمان نحوه ثبت نام ارشد سراسری زمان چگونگی ثبت نام ارشد سراسری ارشد سراسری94 95 ارشد سراسری 94 95 برنامه ریزی ارشد برنامه ریزی ازمون ارشد برنامه ریزی ازمون ارشد ازاد برنامه ریزی ازمون ارشد سراسری چگونگی برنامه ریزی رتبه های برتر ارشد نحوه برنامه ریزی ارشد سراسری برنامه ریزی رتبه های برتر ارشد سراسری زمان ازمون ارشد تاریخ ازمون ارشد تاریخ ازمون ارشد سراسری زمان برگزاری ازمون ارشد ازاد تاریخ برگزاری ارشد سراسری زمان ازمون ارشد ازاد 94 95 نتایج ارشد ازاد نتایج ارشد سراسری تاریخ نتایج ارشد ازاد زمان نتایج ارشد سراسری تاریخ زمان اعلام نتایج ارشد ازاد تاریخ اعلام نتایج ارشد سراسری نتایج نهایی ارشد نتایج نهایی ارشد ازاد نتایج نهایی ارشد سراسری زمان نحوه اعلام نتایج ارشد ازاد زمان چگونگی نتایج نهایی ارشد ازاد زمان چگونگی اعلام نتایج نهایی ارشد سراسری 94 95 زمان نتایج نهایی ارشد سراسری 94 95 کارنامه ارشد ازاد کارنامه ارشد سراسری کارنامه ازمون ارشد ازاد کارنامه ازمون ارشد سراسری منابع ارشد 93 94 منابع ارشد مهندسی منابع ارشد پزشکی منابع ارشد علوم پایه منابع ارشد انسانی منابع ارشد هنر منابع ارشد ازاد94 95 کارشناسی ارشد پایان نامه سمینار پروپوزال مقاله ISI انتخاب موضوع برای پایان نامه منابع پایان نامه مقاله پایان نامه نگارش پایان نامه فرم پروپوزال برای پایان نامه – سایت های معتبر دانلود مقاله

سوالات و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید
 
نام *
 
ایمیل *
 
پیام شما *
سوال امنیتی جمع اعداد 1 و 2
 
   

سوالات کاربران
printerنسخه قابل چاپ
انتخاب رشته حضوری

نرخ مشاوره %30 ارزانتر از بقیه