تماس از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

تماس با تلفن ثابت از تمام کشور 9099071613

banner

صدای مشاور تحصیلی

مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره تحصیلی تلفنی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی

یک هزار فرصت شغلی در چهارمین نمایشگاه کار شریف


تاریخ :    ۱۳۹۳/۶/۳۱     بازدید :    ۷۴۸
 
 
یک هزار فرصت شغلی در چهارمین نمایشگاه کار شریف 
 
 
 
  -

چهارمین نمایشگاه کار به منظور آشنایی دانشجویان و تازه فارغ التحصیلان با مهارت های شغلی و امکان استخدام نیرو و جذب کارآموز و با ظرفیت ایجاد یک هزار فرصت شغلی در روزهای هفتم تا نهم مهرماه در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می شود.
دبیر چهارمین نمایشگاه کار شریف روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا به افتتاح این نمایشگاه با حضور وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی اشاره کرد.
دکتر محمد شریف خانی ، هدف از برگزاری این نمایشگاه را تعامل بدون واسطه صنعت و دانشگاه، معرفی کارفرمایان و کارآفرینان موفق جامعه در قالب شرکت های کارآفرین، معرفی سازمان ها و ادارات مرتبط و نیمه مرتبط با رشته تحصیلی، شناسایی علایق و استعدادها (خودشناسی شغلی)، آشنایی با انتظارات و مهارت های مورد نیاز کارفرمایان و آشنا شدن دانشجویان و تازه فارغ التحصیلان با طیف متنوع مهارت های شغلی عنوان کرد.
وی ادامه داد: امکان جذب نیرو و کارآموز برای شرکت ها و سازمان ها، برپایی کارگاه های آموزشی کار و کارآفرینی، گسترش خدمات مشاوره شغلی و استفاده از مشاوران متخصص، ایجاد نشریه های شغلی و بازار کار در محیط داخلی دانشگاه، ایجاد محیط دوستانه برای تعامل بیشتر بین فارغ التحصیلان، دانشجویان و شرکت ها، معرفی و بازتاب نتایج تحقیقات، پژوهش ها، تجربه ها و نوآوری های علمی و صنعتی صنایع، ایجاد انگیزه و خود باوری در میان فارغ التحصیلان، آشنایی شرکت کنندگان و بازدید کنندگان نیز از دیگر اهداف برگزاری نمایشگاه کار شریف است.
استاد مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف با بیان اینکه نمایشگاه کار این دانشگاه بر یک رویکرد چند وجهی استوار است، خاطرنشان کرد: با این رویکرد، نمایشگاه کار به یکی از موثرترین و پر منفعت ترین شکل های فرآیند استخدام نیروی انسانی تبدیل شده است.
وی افزود: هر شرکت یا سازمانی نیاز دارد که کارمندان خود را با یک رویکرد جامع و بر مبنای وجوه مختلف و در نهایت براساس کفایت و لیاقت آنها استخدام کند و نمایشگاه کار براساس خط مشی خود شرایط لازم برای این فرآیند را برای کارفرمایان ایجاد می کند بنابراین شرکت کنندگان نه تنها می توانند متقاضیان حرفه ای را ملاقات کنند بلکه زمینه آشنایی آنها با پتانسیل های نیروی انسانی در دیگر حوزه ها نیز فراهم می شود.

**ایجاد یک هزار فرصت شغلی در چهارمین نمایشگاه کار شریف
دبیر اجرایی چهارمین نمایشگاه کار شریف نیز در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا، از افزایش دو برابری شرکت های متقاضی حضور در این دوره از نمایشگاه خبر داد و گفت: در دوره های قبلی نمایشگاه، بین 30 تا 35 شرکت دارای غرفه بودند که امسال این تعداد به حدود 60 شرکت دولتی و خصوصی افزایش یافته و نزدیک به یک هزار فرصت شغلی برای کارجویان ایجاد خواهد شد.
محمد اسدی خاطرنشان کرد: شرکت های زیادی متقاضی حضور در نمایشگاه امسال هستند که متاسفانه به دلیل محدودیت فضای فیزیکی، امکان پذیرش آنها فراهم نشد و امیدواریم بتوانیم در دوره های آتی، نمایشگاه را در سطح گسترده تری برگزار کنیم.
به گفته وی مخاطبان اصلی نمایشگاه کار شریف را دانشجویان و تازه فارغ التحصیلان دانشگاه ها تشکیل می دهند و هیچ محدودیتی برای حضور این افراد در محل نمایشگاه وجود ندارد.
چهارمین نمایشگاه کار شریف در سالن تربیت بدنی دانشگاه صنعتی شریف از ساعت 9 صبح تا 16 بعدازظهر روزهای هفتم تا نهم مهرماه فعال خواهد بود.
اسدی درخصوص نحوه حضور دانشجویان و فارغ التحصیلان دیگر دانشگاه ها در نمایشگاه کار شریف نیز توضیح داد: علاقه مندان می توانند تا قبل از روزهای برگزاری نمایشگاه به سایت اینترنتی jobfair.sharif.ir مراجعه و پس از تکمیل فرم های ثبت نام، از کارت خود پرینت بگیرند و با ارائه همان کارت در نمایشگاه حضور یابند.
وی درباره فعالیت های نمایشگاه کار امسال نیز گفت: بازدید کنندگان در نمایشگاه می توانند علاوه بر دریافت مشاوره های شغلی در کارگاه های آموزشی و نشست های تخصصی با موضوعات انتخاب روانشناختی شغل، نکات اساسی برای موفقیت در یک مصاحبه شغلی شرکت کنند.
اسدی ادامه داد: شرکت های دولتی و خصوصی حاضر در نمایشگاه نیز فرصت های شغلی مورد نیاز خود را معرفی کرده و کارجویان می توانند با ارائه رزومه و تکمیل فرم های مربوطه در غرفه های نمایشگاه، آمادگی خود را برای احراز مسوولیت ها و مشاغل پیشنهادی اعلام کنند.
دبیر اجرایی چهارمین نمایشگاه کار شریف یادآور شد: شرکت های حاضر در نمایشگاه، نیروهای مورد نیاز خود را از میان ثبت نام کنندگان در نمایشگاه انتخاب و افراد واجد شرایط را برای مصاحبه شغلی دعوت خواهند کرد.


سوالات و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید
 
نام *
 
ایمیل *
 
پیام شما *
سوال امنیتی جمع اعداد 8 و 4
 
   

سوالات کاربران
printerنسخه قابل چاپ
انتخاب رشته حضوری

نرخ مشاوره %30 ارزانتر از بقیه