تماس از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

تماس با تلفن ثابت از تمام کشور 9099071613

banner

صدای مشاور تحصیلی

مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره تحصیلی تلفنی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی

شرایط لازم برای تمدید معافیت تحصیلی برای دانشجویان 99 - 1400


تاریخ :    ۱۳۹۹/۲/۳     بازدید :    ۱۱۸۲


بسیاری از افراد در کنکور شرکت میکنند و وارد دانشگاه ها میشوند تا دیرتر به خدمت سربازی بروند. یعنی میتوان گفت معافیت تحصیلی یکی از راه های فرار از سربازی برای برخی افراد به شمار می آید. شما در این مقاله شرایط لازم برای تمدید معافیت تحصیلی برای دانشجویان 99 را مطالعه خواهید کرد.

شرایط تمدید معافیت تحصیلی برای دانشجویان
سقف سنوات تحصیلی برای مقاطع مختلف که در صورت اتمام آن بایستی به شرایط تمدید معافیت تحصیلی برای دانشجویان مراجعه نمود، به شرح زیر خواهد بود:
شرایط تمدید معافیت تحصیلی برای دانشجویان :

دانش آموزان: بیست سال تمام
کاردانی: حداکثر 2 سال و نیم
کارشناسی ناپیوسته: حداکثر 3 سال
کارشناسی ارشد ناپیوسته: حداکثر 3 سال
دکتری ناپیوسته: حداکثر 3 سال
کارشناسی پیوسته: حداکثر 5 سال
کارشناسی ارشد پیوسته: حداکثر 6 سال
دکترا پزشکی پیوسته: حداکثر 8 سال
دکترا تخصصی پیوسته: حداکثر 6 سالحال گروهی هستند که نیاز دارند این تاریخ را تمدید کنند ، برای این افراد چه راه حلی وجود دارد؟

شرایط تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان :

در این موارد دانشجو ها می توانند از 1 سال سنوات ارفاقی استفاده کنند.
سنوات ارفاقی مرحله ای است و دریافت آن مشروط به دارا بودن امکان فراغت از تحصیل در مدت زمان اعلام شده می باشد.

همانطور که گفته شد، سنوات ارفاقی به صورت مرحله ای بوده و پس از آن که ترم اول این سنوات اضافی سپری شد، چنانچه دانشجو همچنان فارغ التحصیل نشده باشد، تنها در صورتی مجاز به دریافت ترم دوم از سنوات ارفاقی خواهد بود که حداقل 12 واحد را در ترم اول سنوات ارفاقی گذرانده باشد و معدل کل او نیز در ترم اول حداقل 12 باشد.

پس از آن، اگر دانشجویان مشمول به هر حال تا پایان سنوات ارفاقی بتوانند فارغ التحصیل شوند، می توانند از مدت زمان 1 سال مهلت معرفی همانند سایر دانشجویان استفاده کرده و در مقاطع بالاتر نیز از معافیت تحصیلی همان مقطع استفاده کنند. (مهلت معرفی به مدت زمان استراحت دانشجو پس از فراغت از تحصیل تا زمان اعزام به خدمت گفته می شود)


پایان سنوات ارفاقی و عدم فارغ التحصیلی


گروهی از دانشجو ها در زمان مقرر سنوات ارفاقی نیز نمیتوانند فارق التحصیل شوند، این دانشجو ها اگر دارای پیشرفت تحصیلی طی مدت زمان ارفاقی بوده باشد و امکان فراغت از تحصیل در مدت زمان معرفی 1 ساله را دارا باشد، به او اجازه ی ادامه تحصیل برای فارغ التحصیلی در طول مهلت معرفی داده خواهد شد.
پس از اتمام مهلت معرفی 1 ساله نیز مشمول موظف به معرفی خود برای اعزام به خدمت خواهد بود و در غیر این صورت وارد دوران غیبت خواهد شد و مشمول محدودیت های آن می شود.
توجه داشته باشید که معافیت تحصیلی برای دانشجویان انصرافی هم تابع همین مقررات است.

البته نکته ی مهمی که در خصوص شرایط تمدید معافیت تحصیلی برای دانشجویان لازم به ذکر است آن است که چنانچه دانشجو در مدت زمان مهلت معرفی (نه سنوات ارفاقی) فارغ التحصیل شود، امکان دریافت معافیت تحصیلی در مقاطع بالاتر را نداشته و حتما پس از فارغ التحصیلی باید برای اعزام به خدمت خود اقدام کند تا وارد دوران غیبت از سربازی نشود.

توجه داشته باشید که یکی دیگر از شرایط لازم برای تمدید معافیت تحصیلی برای دانشجویان ، زمان اعلام تمدید آن می باشد. دانشجویان پس از اتمام فرصت اولیه معافیت تحصیلی، دانشجویان تنها 6 ماه فرصت دارند تا جهت تمدید سنوات تحصیلی خود اقدام نمایند. در خارج از این تاریخ درخواست آنها ترتیب اثر داده نخواهد شد.


روند تمدید معافیت تحصیلی برای دانشجویان 


حال که میخواهید معافیت تحصیلی خود را تمدید کنید باید مراحل زیر را طی کنید.

 اگر در داخل کشور هستید :
بایستی نامه ی موافقت با ادامه تحصیل دریافت شده از کمیسیون موارد خاص دانشگاه محل تحصیل خود را که تعداد واحد های باقی مانده ی درسی در آن درج شده است را دریافت کرده و به سازمان نظام وظیفه ارسال نمایند.با نامه ی این دست از دانشجویان، چنانچه شرایط تمدید معافیت تحصیلی برای دانشجویان را دارا باشند، موافقت خواهد شد و می توانند بدون ورود به دوران مهلت سربازی و یا غیبت، در سنوات ارفاقی، ادامه تحصیل دهند.

اگر در خارج از کشور هستید :
دانشجویان خارج از کشوری نیز برای تمدید معافیت تحصیلی، می توانند درخواست خود را از طریق وزارت علوم و یا وزارت بهداشت به سازمان وظیفه عمومی ناجا در تهران ارسال کرده و در صورت دارا بودن شرایط تمدید معافیت تحصیلی برای دانشجویان از آن بهره مند خواهند شد.
بدیهی است که دانشجویان خارج از کشور نیز همانند دانشجویان داخل کشور از شرایط مدت زمان سنوات ارفاقی و مهلت معرفی برخوردار بوده و دقیقا مطابق با همین قوانین توضیح داده شده با آن ها برخورد خواهد شد.
در خصوص نحوه خروج از کشور مشمولان برای تحصیل نیز باید گفت که اقدام برای تحصیل در خارج از کشور، باید در این مدت باشد و مشمول نباید وارد دوران غیبت شود.


جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید  

تماس از تلفن ثابت بدون کد ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۳

 پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب ( حتی ایام تعطیل )


** به امید روزهایی بهتر و آینده ای بدون پشیمانی از انتخاب های ناآگاهانه گذشته **


سوالات و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید
 
نام *
 
ایمیل *
 
پیام شما *
سوال امنیتی جمع اعداد 4 و 8
 
   

سوالات کاربران
printerنسخه قابل چاپ
انتخاب رشته حضوری

نرخ مشاوره %30 ارزانتر از بقیه