تماس از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

تماس با تلفن ثابت از تمام کشور 9099071613

banner

صدای مشاور تحصیلی

مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره تحصیلی تلفنی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی

بورس تحصیلی دولت ژاپن( بورس مومبوکاگاکوشو)


تاریخ :    ۱۳۹۵/۲/۱۸     بازدید :    ۱۸۳۷

بورس تحصیلی دولت ژاپن( بورس مومبوکاگاکوشو)

"سامانه صدای مشاور تحصیلی"

مشاوره دهنده تخصصی بورسیه

برای تماس با مشاورین ما تنها با تلفن ثابت و بدون گرفتن کد، با شماره  9099071613  تماس بگیرید.

تماس از 8 صبح تا 12 شب

حتی ایام تعطیل

بورس تحصیلی دولت ژاپن( بورس مومبوکاگاکوشو) 

بورس تحقیقات کارشناسی ارشد و دکتری

Research Students یا Kenkyu ryugakusei به ژاپنی، به دانشجویی اطلاق می‌شود که پس از اخذ لیسانس در کشور خود، به عنوان محقق در مقطع فوق لیسانس یا دکترا در دانشگاههای ژاپن، مشغول به تحصیل تخصصی باشد. توجه فرمائید پذیرفته شدگان در این دوره ابتدا به مدت یک یا دو سال به عنوان دانشجوی محقق به تحقیق پرداخته و پس از گذراندن امتحان ورودی به مقطع دکترا یا فوق لیسانس راه پیدا خواهند نمود. مدت اعطاء بورس به مدت زمان تحصیل در ژاپن بستگی دارد.
شرایط لازم برای تمدید بورس
در صورت پذیرفته شدن دانشجو از مرحله تحقیقاتی به دوره فوق لیسانس یا دکترا چنانچه به عنوان دانشجوی ممتاز شناخته شود مدت زمان بورس تمدید خواهد شد. شایان ذکر است که برای تمدید مدت بورس از دوره تحقیقات به دوره رسمی، شرایط زیر لازم است.در صورت ورود به دوره دکترا درزیرشاخه‌های علوم ریاضی،مهندسی، پزشکی: از بدو ورود به ژاپن و شروع دوره تحقیقات (شامل دوره تحصیل زبان ژاپنی) یک سال بیشتر نگذشته باشد.در صورت ورود به دوره دکترا در زیرشاخه‌های علوم انسانی، اجتماعی و هنر: از بدو ورود به ژاپن و شروع دوره تحقیقات (شامل دوره تحصیل زبان ژاپنی) دو سال نگذشته باشد.
در صورت ورود به دوره فوق لیسانس در زیرشاخه‌های علوم ریاضی،مهندسی، تجربی: از بدو ورود به ژاپن و شروع دوره تحقِقات( شامل دوره تحصیل زبان ژاپنی) دو سال نگذشته باشد.
توجه فرمائید علاوه بر شرایط بالا، در صورت شناخته شدن به عنوان دانشجوی ممتاز (از نظر نمرات و غیره) تمدید بورس میسر می باشد.
مدارک مورد نیاز برای درخواست بورس
لطفاً توجه فرمائید نقص مدرک قابل قبول نمی باشد. مدارک حتما تایپ شوند.نسخه دست نویس مورد قبول نمی باشد.تقاضا میشود پیش از ارسال ، مدارک را تکمیل سپس ارسال فرمایید. سفارت ژاپن پاسخگوی سؤالات شما پیرامون کامل بودن یا نبودن مدارک نخواهد بود.از هر مدرک سه نسخه لازم بوده که دو نسخه از آن کپی می باشد (بجز عکس و امضاء). در صورت ارسال فقط یک یا دو نسخه از مدارک به دلیل نقص مدرک ، مدارک شما قابل قبول نمی باشد. لذا حتما سه نسخه از هر مدرک ارسال نمایید و علاوه بر این سه نسخه، یک نسخه را نیز نزد خود نگه دارید.

 • فرم اصلی: روی هر یک از ۳ برگ فرم یک قطعه عکس بچسبانید و حتماً در صفحه آخر فرم(محل امضاء) امضاء نمایید. فرمها باید تایپ شوند.نسخه دست نویس مورد قبول نمی باشد.عکس باید طی شش ماهه اخیر گرفته شده باشد. پشت عکسها اسم را بنویسید سپس به فرم بچسبانید. در قسمت شماره تماس حتماً شماره همراه خود را ذکر نمایید. اعداد را به لاتین مرقوم نمایید. فرمی که مربوط به دانشگاههای ژاپن می باشد باید به طور کامل تکمیل شود(فرم ضمیمه صفحه ۲) . حتی در صورتیکه پذیرشی دریافت نکرده اید، دانشگاه های مورد نظر خود را در این فرم ذکر نمائید.
 • ریز نمرات تمامی مقاطع لسیانس، فوق لیسانس و دکترا نیاز می باشد. ریز نمرات با ترجمه رسمی به زبان انگلیسی صادر شده در ۶ ماهه اخیر ارائه گردد. ریز نمرات بدون مهر دانشگاه فاقد اعتبار می‌باشد. معدل نمرات تمامی مقاطع باید ۱۸ به بالا باشد.
 • معرفی‌نامه از استاد راهنما یا رئیس دانشگاه که اخیراً در آن تحصیل کرده‌اید.معرفی نامه بدون مهر دانشگاه فاقد اعتبار می باشد. فقط امضای استاد کفایت نمی کند. معرفی‌نامه از اشخاص دیگر نظیر فامیل، دوست و غیره به هیچ عنوان قابل قبول نمی باشد. فرم معرفی‌نامه را در قسمت پایین این صفحه دریافت نمائید و فرمی غیر از این قابل قبول نیست. معرفی نامه در فرمتهای مختلف به غیر از فرمت سفارت، به هیچ عنوان قابل قبول نمی باشد. معرفی‌نامه باید توسط یکی از اساتید راهنما یا ریاست دانشکده پر شده و پاکت آن مهر و موم شود. از استاد خود بخواهید قبل از مهر و موم کردن پاکت از فرم ۲ نسخه کپی گرفته و سپس داخل پاکت قرار دهند.
 • معرفی‌نامه از کارفرما یا مقام بالاتر در محل کار: (در صورتی که در جایی استخدام شده‌اید).
 • شرایط سنی: در ارتباط با شرایط سنی لطفا به قسمت توضیحات مهم در مورد بورس تحصیلی که به زبان انگلیسی در ذیل عنوان شده است مراجعه فرمایید.
 • گواهی پزشک: فرم گواهی پزشک در لینکهای زیر موجود می باشد. فرم مذکور را نزد پزشک معتمد خود که دارای نظام پزشکی می باشد برده تا پر نمایند.از ارائه آزمایشات یا مواردی به جز فرم مذکور خودداری نمایید.فرم گواهی پزشک نیازی به تایپ شدن ندارد. پزشک معتمد میتواند فرم را با دست پر نماید.
 • گواهی فارغ التحصیلی یا گواهی اعطاء مدرک: آخرین ترجمه رسمی مدرک فارغ التحصیلی خود را ارائه دهید.
 • خلاصه پایان‌نامه یا تز آخرین دوره تحصیلی، مقالات چاپ شده: از فرستادن نسخه کامل تز خودداری بفرمایید. همه مقالات را به زبان انگلیسی یا ژاپنی خلاصه نموده، به فهرست نوشته‌ها اضافه کنید. تنها در صورت تخصص هنر یا موسیقی، می توانید نوار کاست ضبط شده یا عکس اثر خود را اضافه کنید. فرستادن خود اثر لازم نیست.
 • ارائه لیستی از کنفرانسهایی که شرکت کرده اید یا مقالاتی که ارائه نموده اید. فرم در لینکهای پائین موجود می باشد.
 • فرم قبولی در کنکور سراسری ایران که در لینکهای زیر موجود می باشد.

قابل توجه متقاضیان محترم:

 • داوطلبان می بایست مدارک لازم را تکمیل نموده و پیش از اتمام مهلت مقرر شده به بخش فرهنگی سفارت به طور مستقیم و یا از طریق پست تحویل نمایند.حضور متقاضی برای ارائه مدارک به سفارت لازم نمیباشد.
 • کسری مدارکی که بعد از زمان مقرر شده به سفارت ارائه شوند ، به هیچ عنوان قابل قبول نمی‌باشد. لطفاً مدارک درخواستی را به سه نسخه مجزا طبق ترتیب بالا دسته بندی نموده و به سفارت ارائه نمایید. از ارائه مدارک نامرتب و ناخوانا به سفارت جداً خودداری نمایید. لطفاً از منگنه استفاده ننمایید. در صورت لزوم مدارک را با کلیپ تفکیک نمایید.
 • از ارائه مدارکی به غیر از مدارک مذکور از قبیل ترجه شناسنامه، کپی گذرنامه، ترجمه کارت ملی، مدارک مربوط به معافیت سربازی، مدرک تافل و هرگونه مدارک دیگری که از شما درخواست نشده است جداً خودداری فرمایید. ارائه این مدارک تنها موجب اتلاف وقت و هزینه مالی برای متقاضی می گردد.

سوالات و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید
 
نام *
 
ایمیل *
 
پیام شما *
سوال امنیتی جمع اعداد 3 و 5
 
   

سوالات کاربران
printerنسخه قابل چاپ
انتخاب رشته حضوری

نرخ مشاوره %30 ارزانتر از بقیه