تماس از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

تماس با تلفن ثابت از استان تهران 9092301612

تماس با تلفن ثابت از تمام کشور 9099071611

تماس با خط همراه اول 99225595

banner

صدای مشاور تحصیلی

مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره تحصیلی تلفنی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی

جزئیات و شرایط تشویقی سربازان وظیفه حافظ قرآن


تاریخ :    ۱۳۹۷/۱/۱۷     بازدید :    ۱۵۹۲۳

 جزئیات و شرایط تشویقی سربازان وظیفه حافظ قرآن

--------------------

"سامانه صدای مشاور تحصیلی"

 مشاوره دهنده تخصصی نظام وظیفه

برای تماس با مشاورین ما تنها با تلفن ثابت و بدون گرفتن کد، با شماره  9099071611  تماس بگیرید.

تماس از 8 صبح تا 12 شب

حتی ایام تعطیل

--------------------------------------------

 

تاریخ خبر:92

معاون تربیت و آموزش سازمان عقیدتی و سیاسی نیروی انتظامی ضمن تشریح تشویق‌های کارکنان وظیفه حافظ قرآن، گفت: این افراد دو ماه مرخصی تشویقی و حق انتخاب محل خدمتی را به عنوان تشویق دریافت خواهند کرد.

سامانه صدای مشاور به نقل از گزارش خبرنگار «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام غلامحسین توکلی صبح امروز در حاشیه همایش قرآنی ناجا در در تشریح برنامه‌های سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی در آستانه ماه مبارک رمضان با بیان اینکه جلسات قرآن در بیش از 5000 مقر پلیس در سراسر کشور برگزار می‌شود، گفت: موضوعاتی همچون قرائت و تفسیر موضوعاتی که متناسب با نقاط آسیب و تماس پلیس است، استخراج و در این جلسات قرآنی مورد بحث و تبادل نظر قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه سی‌دی‌های تفسیر در این زمینه تهیه و برای پخش در کلاس‌های قرآنی به آنجا ارسال شده است، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در ماه مبارک رمضان از ساعت 7 تا 8 صبح این جلسات قرآنی به صورت جزخوانی و تفسیر برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه علاوه بر جلسات قرآنی، کلاس‌های حفظ قرآن و فراگیری شیوه‌های حفظ و همچنین کلاس‌های آشنایی با ترجمه و مفاهیم قرآنی برگزار می‌شود، گفت: بر اساس آخرین آمارهای موجود در زمینه حفظ، حدود 44 هزار و 500 تن ثبت‌نام کرده‌اند.

وی با بیان اینکه بر اساس آمارهای سال 91، 57 تن حافظ کل قرآن در نیروی انتظامی وجود دارد، گفت: بر اساس آمارها، 3300 تن بیش از یک جز از قرآن را در نیروی انتظامی حفظ هستند.

توکلی همچنین با اشاره به آغاز به کار اولین دوره حفظ قرآن در نیروی انتظامی در قم، گفت: 55 هزار تن بیش از پنج جزء در نیروی انتظامی حفظ هستند.

معاون تربیت و آموزش سازمان عقیدتی و سیاسی نیروی انتظامی به راه‌اندازی دارالقرآن‌ها در نیروی انتظامی اشاره کرد و گفت: تاکنون 50 دارالقرآن در نیروی انتظامی راه‌اندازی شده که شامل لابراتوار 20 کابینه، دو کلاس، قرائت‌خانه، مخزن تخصصی کتب و ... است.

وی همچنین به برگزاری مسابقات قرآنی در چهار سطح شهرستان، منطقه، استان و کشور اشاره کرد و گفت: بیش از 30 هزار تن در این مسابقات شرکت کرده‌اند که نفرات برتر به مسابقات قرآنی نیروهای مسلح کشورهای اسلامی اعزام می‌شود.

توکلی در مورد تشویق‌های در نظر گرفته شده برای سربازان و کارکنان حافظ قرآن، گفت: این تشویقات بر اساس یک آیین‌نامه در نظر گرفته شده که برای کلیه مخاطبان قرآنی، به انواع مختلف تشویق در نظر گرفته شده است.

معاون تربیت و آموزش سازمان عقیدتی و سیاسی نیروی انتظامی بالاترین تشویق‌ها را برای حافظان قرآن دانست و گفت: کسانی که یک جزء قرآن حفظ کنند، 30 هزار تومان پاداش نقدی و سه ماه ارشدیت دریافت می‌کنند.

وی با بیان اینکه برای کارکنان نیروی انتظامی مبلغ پنج میلیون تومان هدیه نقدی و یک درجه در نظر گرفته شده است، گفت: بر اساس میزان جزء‌های حفظ شده، این پاداش‌ها متغیر است.

 

به گفته توکلی، برای خانواده‌های کارکنان حافظ قرآن نیز سفرهای زیارتی از حج تا سفر مشهد در نظر گرفته شده است.

 

معاون تربیت و آموزش سازمان عقیدتی و سیاسی نیروی انتظامی همچنین در مورد کارکنان وظیفه نیز با بیان اینکه این افراد از همه امتیازاتی که کارکنان شاغل برخوردار می‌شوند، بهره‌ می‌گیرند، گفت: تمام امتیازات، برای این کارکنان وظیفه ارشدیت نیز در نظر گرفته شده است.

 

وی افزود: کارکنان وظیفه‌ای که حافظ قرآن باشند، دو ماه مرخصی تشویقی به اضافه اجازه انتخاب محل خدمت و دریافت درجه در نظر گرفته شده است.

 

توکلی به پیشنهاد فراکسیون قرآن و عترت مجلس اشاره کرد و گفت: این افراد پیشنهاد داده‌اند که امتیازاتی بیشتر به غیر از معافیت برای سربازان حافظ قرآن در نظر گرفته شود.

 

به گفته وی، یکی از شرایط استخدام در نیروی انتظامی، تسلط در قرآن است که حافظان قرآن نیز می‌توانند این مهم را در نظر داشته باشند.

 

معاون تربیت و آموزش سازمان عقیدتی و سیاسی نیروی انتظامی به سخنان مقام معظم رهبری در مورد 10 میلیون حافظ قرآن اشاره کرد و گفت: سهم نیروی انتظامی، تربیت 13 درصدی حافظان قرآن بود که این مهم در دستور کار قرار گرفته است.

 

به گفته توکلی، سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی در نمایشگاه قرآن امسال که در ماه مبارک رمضان برپا می‌شود، غرفه‌ای را به خود اختصاص داده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید 

برای مشاوره با مشاوران سامانه صدای مشاور از استان تهران با شماره 9092301612 تماس بگیرید 

تماس از خط همراه اول :99225595 

تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد :  9099071611

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری تماس به علت شلوغی خطوط چند بار تلاش نمایید 

به امید روزهایی بهتر و آینده ای بدون پشیمانی از انتخاب های گذشته


سوالات و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید
 
نام *
 
ایمیل *
 
پیام شما *
سوال امنیتی جمع اعداد 1 و 5
 
   

سوالات کاربران
باسلام حفظ یک جزء قرآن کریم چند روز تخفیف یا مرخصی دارد؟
سلام شما با حفظ یک جز در قران کریم میتونید به نماینده ولی فقیه در پادگانتون مراجعه کنید تا در امر فرهنگی پادگان فعالیت داشته باشید. با حفظ یک جز قرآن کریم شما از موارد تشویقی برخوردار میشید مثل مرخصی از 1 تا 3 روز در ماه

printerنسخه قابل چاپ
به پرداخت ملت