تماس از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

تماس با تلفن ثابت از تمام کشور 9099071613

banner

صدای مشاور تحصیلی

مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره تحصیلی تلفنی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی

رموز موفقیت تجاری


تاریخ :    ۱۳۹۳/۴/۵     بازدید :    ۱۶۴۰

رموز موفقیت تجاری

یکی از رموز اصلی کسب موفقیت‌های چشمگیر مالی در ایالات متحده، راه‌اندازی کسب و کار مستقل است اما این کار به آن سادگی که ابتدا به‌نظر می‌رسد نیست. اکثر شرکت‌هائی که توسط افراد بی‌تجربه راه‌اندازی شدند با شکست مواجه شدند. شاید یکی از دلائل آنکه افراد کاری مستقل را آغاز نمی‌کنند این است که می‌ترسند همه دارائی خویش را از دست بدهند و البته این دلیل خوبی است. ۹۹ درصد شرکت‌هائی که توسط افراد بی‌تجربه تأسیس شدند طی دو یا سه سال اول فعالیت دچار ورشکستگی گردیدند.
●چرا شرکت‌ها شکست می‌خورند؟
همواره این پرسش مطرح بوده است و پاسخ‌های گوناگونی به آن داده شده است. یکی از پاسخ‌های اصلی این است که مدیران این‌گونه شرکت‌ها نمی‌دانند چطور و تحت‌تأثیر چه عواملی شرکت‌شان موفق خواهد شد. ممکن است آنها درباره یک محصول یا خدمت ایده‌ای در ذهن داشته باشند اما تمام چیزهائی را که برای به موفقیت رساندن یک شرکت ضروری است نمی‌دانند.
●عوامل موفقیت شرکت‌ها چیست؟
جالب توجه این است که هشتاد درصد شرکت‌هائی که توسط افراد با تجربه تأسیس و اداره شده‌اند، موفق بوده‌اند. اما چرا باید این‌طور باشد؟ زیرا افراد یاد شده می‌دانند باید چه اقداماتی انجام دهند. آنها می‌دانند چطور خدمات و مواد مورد نیاز خود را خریداری کنند، با فروشندگان و عرضه‌کنندگان مذاکره نمایند و به کسب پول و سرمایه‌گذاری بپردازند. آنها تمام جوانب فروش و بازاریابی محصولات و خدمات خویش را می‌دانند و از مدیریت بر منابع مالی خویش اطلاعات کامل در اختیار دارند. به عبارت دیگر، تجربه کلید موفقیت است. برای تأسیس شرکت و به موفقیت رساندن آن باید بدانید و بیاموزید عوامل این امر چه هستند و چطور باید آن را اداره کرد.
●شایستگی عامل تمایز
طبق تحقیقات شرکت اطلاع‌رسانی دان و براداستریت، ۹۶ درصد از شرکت‌هائی که در ایالات متحده دچار افول شدند که مدیران آنها شایستگی لازم را نداشتند. عدم شایستگی مدیریت بدان معناست که مدیران و گردانندگان شرکت نمی‌دانند چه می‌کنند. در اینجا دو حوزه عدم شایستگی مدیریت را ذکر می‌کنیم که سبب اصلی شکست و ورشکستگی شرکت‌ها محسوب می‌شوند. حوزه نخست، فروش و بازاریابی است. علت ورشکستگی ۴۸ درصد از شرکت‌ها در ایالات متحده این بوده که به میزان کافی نتوانستند محصولات و خدمات خود را بفروشند. تعداد اندکی از شرکت‌هائی که در این حوزه موفق بودند و توانسته‌اند جریان پول را وارد سیستم خود کنند دچار شکست شده‌اند.
●هزینه‌های خود را کنترل کنید
از سوی دیگر، ۴۶ درصد از شرکت‌های ایالات متحده به‌دلیل عدم کنترل صحیح و قوی هزینه‌های خود، به افول دچار شدند. ممکن است میزان فروش یک شرکت خوب باشد اما هزینه‌ها آنقدر بالا باشد که هر چه درآمد وجود دارد از میان ببرد و شرکت را دچار ضرر کند. فروش و بازاریابی خوب و کنترل هزینه‌ها، هر دو عامل، مستلزم تجربه است. اگر جداً می‌خواهید در فعالیت‌های اقتصادی خویش موفق باشید باید بیاموزید که هر دو اقدام یاد شده را به‌خوبی انجام دهید.
●فرصت‌ها را غنیمت شمارید
برای موفقیت باید مهارت‌های ضروری را بیاموزید. موفقیت به هیچ‌وجه امری اتفاقی و شانسی نیست. بلکه حاصل تجربه و دانش و مهارت است. موضوع جالب توجه این است که شما می‌توانید آنچه را که برای موفقیت‌تان ضروری است، بیاموزید. شما می‌توانید از آموزش حین کار بهره بگیرید. اکثر مدیران موفق از آن جهت به موفقیت‌های بزرگ دست یافتند که تمام آنچه برای این کار ضروری بود حین کار برای دیگران یاد گرفتند.
●اقدام عملی
در اینجا به دو اقدام اشاره می‌کنیم که باعث می‌شود مسیر حرکت شما به سمت موفقیت تغییر کند:
۱. برای کسب دانش و تجربه ضروری برای موفقیت، زمانی را صرف کار برای فردی دیگر کنید طوری‌که بتوانید در زمانی کوتاه، تجارب زیادی کسب نمائید. در حوزه‌ای که مایلید در آینده مستقلاً کار کنید، وارد فعالیت شوید و تا جائی که ممکن است تجربه و دانش کسب کنید.
۲. همواره در زمینه مدیریت و کارآفرینی مطالعه کنید. هفته‌ای یک یا دو کتاب در حوزه تجارت بخوانید و تمام نشریاتی را که به حوزه فعالیت شما مربوط است مطالعه کنید. هرگز آموختن و رشد را متوقف نکنید.

سامانه صدای مشاور تحصیلی یاری دهنده و مشاور شما در زمینه ی کاری  و درسی است با مشاوران ما تماس بگیرید

fr


سوالات و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید
 
نام *
 
ایمیل *
 
پیام شما *
سوال امنیتی جمع اعداد 6 و 5
 
   

سوالات کاربران
printerنسخه قابل چاپ
انتخاب رشته حضوری

نرخ مشاوره %30 ارزانتر از بقیه