تماس از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

تماس با تلفن ثابت از تمام کشور 9099071613

banner

صدای مشاور تحصیلی

مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره تحصیلی تلفنی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی

معرفی رشته های بدون کنکور کاردانی و کارشناسی علوم پزشکی و پردیس


تاریخ :    ۱۳۹۵/۱۰/۲۲     بازدید :    ۸۷۲

معرفی رشته های بدون کنکور کاردانی و کارشناسی علوم پزشکی و پردیس

"سامانه صدای مشاور تحصیلی"

مشاوره دهنده تخصصی

برای تماس با مشاورین ما تنها با تلفن ثابت و بدون گرفتن کد، با شماره 9099071613 تماس بگیرید

تماس از 8 صبح تا 12 شب

حتی ایام تعطیل

جهت اطلاع از معرفی رشته های بدون کنکور کاردانی و کارشناسی علوم پزشکی و پردیس

از سراسر کشور

با تلفن ثابت و بدون گرفتن کد با شماره 9099071613 تماس حاصل نمایید.

 

طي سال هاي گذشته و در کنکور سراسري شاهد پذيرش بدون آزمون داوطلبان در دانشگاه هاي غير انتفاعي و پيام نور بوديم اما با مواجهه ي افزايش تقاضا از سوي داوطلبان در رشته هاي پيرا پزشکي به جهت بازار کار مناسب و فرصت هاي شغلي متنوع در سال هاي اخير دوره ثبت نام بدون کنکور رشته هاي پيراپزشکي هم  آغاز گرديد.

 

دانشگاه هايي چون دانشگاه علوم پزشکي در مقطع کارداني و برخي از رشته هاي دانشگاه تهران شعبه پرديس کيش و دانشگاه صنعتي شريف نيز اعلام آمادگي جهت پذيرش داوطلب در رشته هاي بدون کنکور نموده اند .همچنين طبق بررسي هاي آماري در سال جاري تعداد 30 دانشگاه دولتي در رشته هاي پيراپزشکي و بهداشت حدود هزارو پانصدو پنجاه و سه داوطلب را  به صورت بدون کنکور پذيرش خواهند کرد.

 

طبق اعلام اخرين خبرها امسال تعداد زيادي از رشته ها در مقطع کارشناسي به مقطع کارداني تبديل شده است که داوطلبان بسياري  بدون کنکور، جذب اين رشته ها مي شوند. همچنين لازم به ذکر است که باتوجه به کم شدن مدت زمان تحصيل از 4سال به 2سال و افت جايگاه علمي اين رشته ها اعتراض هاي زيادي به همراه داشت که تعداد کثيري خواستار لغو پذيرش بدون کنکور در رشته هاي علوم پزشکي شدند که دليل اعتراض به خاطر کم شدن مدت تحصيل براي مثال دروسي مانند فارماکولوژي و پاتوفيزيولوژي که دروس پايه هستندو دوره ي تحصيل آن 4 سال ولي براي افرادي که بدون کنکور جذب اين رشته ها مي شوند 3 سال طول مي کشد و اين که شايد طي اين مدت کم آموزش به صورت فشرده انجام بگيرد و دانشجويان آن طور که بايد توانايي لازم را بدست نياورند ودرآينده جان بسياري از بيماران را به خطر بيندازند.

برای اطلاع کامل از این لیست رشته ها

با خط ثابت به شماره 9099071613 تماس بگیرید

 

غیر از ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد و ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد ، سال قبل هم چنین ثبت نامی در چنین تاریخی در سایت سنجش مستقر شده بود ولی رشته های بدون آزمونی که معرفی شده بودند تنها در دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاغی بودند. اما امسال تعدادی از رشته های پیراپزشکی مقطع کاردانی دانشگاه های علوم پزشکی و همچنین تعدادی از رشته های شعبه کیش دانشگاه تهران و صنعتی شربف نیز به این رشته های بدون کنکور اضافه شده اند

لیست رشته ها خیلی زیاد می باشد لیست رشته هایی که امسال اضافه شده اند یعنی همان کاردانی های علوم پزشکی و رشته های شعبه کیش دانشگاه تهران و صنعتی شریف و بقیه رشته ها را در قالب دفترچه وجود داردکه در سایت می توان آن را دانلود کرد.

شرایط اختصاصی تحصیل در این رشته ها برای داوطلبانی که قصد شرکت در این رشته های بدون کنکوررا دارند:

ـ دارا بودن شرايط بومي حوزه جغرافيايي تحت پوشش دانشگاه/ دانشكده علوم پزشكي برگزاركننده دوره (شامل: تولد يا محل سكونت فعلي و يا يكي از سه سال محل اخذ مدرك تحصيلي دو سال آخر دبيرستان و يكسال دوره پيش دانشگاهي براي داوطلبان نظام جديد و يا يكي از سه سال آخر دبيرستان و يا هنرستان) براي داوطلبان نظام قديم می باشد. البته در ثبت نام سال 95 تنها محل اخد دیپلم را می شد به عنوان استان بومی معرفی کرد.

ـ متقاضيان تحصيل مجدد شامل دانش آموختگان مقطع كارداني، كارشناسي پيوسته، كارشناسي ناپيوسته، كارشناسي ارشد، دكتري عمومي، دكتري حرفهاي و همچنين دكتراي تخصصي حق ثبت نام و شركت در اين دوره ها را ندارند، مگر با پرداخت شهريه مربوطه. در ثبت نام سال 95 فارغ التحصیلان کلیه واحدهای دانشگاهی اعم از کاردانی یا کارشناسی یا کارشناسی ارشد حق ثبت نام در این دوره ها را نداشتند.

ـ دارا بودن سلامت جسماني و رواني براي تحصيل در رشته مورد علاقه بر مبناي جدول نقص عضو غيرموثر در فعاليت هاي مطلوب حرفه اي مندرج در دفترچه.

شيوه پذيرش:

 پذيرش در اين كدرشته محل ها بصورت نيمه متمركز انجام مي شود و داوطلبان واجد شرايط به ميزان چند برابر ظرفيت هاي اعلام شده براي مرحله مصاحبه معرفي مي شوند. پس از اعلام نتيجه مصاحبه ، اسامي پذيرفته شدگان نهايي از سوي سازمان سنجش آموزش كشور اعلام مي شود.

 


سوالات و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید
 
نام *
 
ایمیل *
 
پیام شما *
سوال امنیتی جمع اعداد 9 و 1
 
   

سوالات کاربران
printerنسخه قابل چاپ
انتخاب رشته حضوری

نرخ مشاوره %30 ارزانتر از بقیه