تماس از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

تماس با تلفن ثابت از استان تهران 9092301612

تماس با تلفن ثابت از تمام کشور 9099071611

banner

صدای مشاور تحصیلی

مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره تحصیلی تلفنی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی

لیست بهترین مدارس در مناطق مختلف تهران و شهرستان ها


تاریخ :    ۱۳۹۶/۳/۱۱     بازدید :    ۶۷۲
این مقاله جهت راهنمایی به اولیایی گرامی برای انتخاب مدرسه خوب  و دریافت لیست بهترین مدارس در مناطق مختلف تهران و شهرستان ها و معیار های لازم برای انتخاب مدرسه خوب است. امید است که با مطالعه این مقاله به آگاهی شما افزوده شده و توانسته باشیم در این راه راهنماگر مهمی برای شما والدین عزیز باشم. سامانه صدای مشاور تحصیلی در امر انتخاب مدرسه برتر شما را یاری می رساند.

انتخاب بهترین مدارس در مناطق مختلف تهران و شهرستان ها


یکی از دغدغه های مهم والدین، انتخاب مدرسه خوب است. معیارهای خانواده های مختلف برای خوب یا بد بودن یک مدرسه متفاوت است.  پژوهش های مختلف نشان می دهد که بخش بزرگی از فکرها و دیدگاه های کسب شده در دوران کودکی ،شخصیت، دیدگاه ها، عادات و بنیان های اعتقادی، اخلاقی، ارزشی، علمی و حتی عملی انسان در بزرگسالی ،در دوران دانش آموزی شکل می گیرد و بعد از خانواده مدرسه نقش مهمی در این امر دارد. خانواده ها به  طور معمول برای انتخاب مدرسه فرزند خود دقت بسیاری به خرج می دهند و گروهی در این انتخاب سخت گیر هستند، گاهی والدین مدرسه ای خارج از محله خود و دور را برای فرزند خود انتخاب می کنند، تنها به این دلیل که معلم  یا کادر آموزشی خوبی دارد یا این تصور که درس خواندن در مدرسه ای در بالا شهر در تربیت خوب فرزندشان تاثیر دارد. آنچه که همه ما می دانیم اهمیت تربیت است، تا آن جا که حضرت علی خطاب به فرزند بزرگوارشان می فرمایند: «من به تربیت تو پرداختم پیش از آنکه دلت سخت و فکرت مشغول شود.»؛ این سخن نشان می دهد که سال های اولیه زندگی بهترین دوره است و اثر تربیتی آن تا پایان عمر باقی خواهد ماند. 
مفاهیم اولیه زندگی و اطلاعات و معلومات کودک در این دوره همانند بذرهایی هستند که در ذهن کودک کاشته می شود و در آینده رشد  می کند و نتیجه ای شیرین از خود به جای می گذارد و در شکل گیری زندگی و تعیین سرنوشت وی و جامعه موثر خواهد بود.  

 

معیار های مهم انتخاب بهترین مدرسه 


معیارهای انتخاب مدرسه، در مقاطع تحصیلی مختلف تفاوت دارد و والدین نباید نسبت به این ویژگیها بیتفاوت باشند . از نظر آموزشی ، در مدارس خوب و حتی مدارس نسبتا خوب ، فرزند شما می تونه به موفقیت دست پیدا کنه ... به شرطی که...  
این " به شرطی که ... " خیلی مهمه.  
یه مدرسه ممکنه برای فرزند شما خوب باشه ولی برای یکی دیگه نه.  شما نباید با توجه به شهرت مدرسه ، دست به  "انتخاب " بزنید . باید ببینید که تو کدوم مدرسه شرایط برای رشد و پیشرفت فرزند شما بیشتر مهیاست.  راجع به مدارس زنجیره ای هم باید که بیشتر احتیاط و دقت کنید.  همچنین ملاک های انتخاب مدرسه راهنمایی و دبیرستان هم با هم فرق می کنه.  
با مشاوران با تجربه سامانه صدای مشاور تحصیلی در امر مدارس قبل از انتخاب مدرسه مشورت بگیرید: تماس با مشاوران مجرب از تلفن ثابت سراسر کشور : 9099071611


 چگونه یک مدرسه خوب برای فرزندمان انتخاب کنیم؟  


برای انتخاب یک مدرسه خوب برای فرزندتان ، نکات زیر را مطالعه فرمایید: 
 1در مرحله نخست ، شما باید لیستی از آنچه برایتان مهم است را بنویسید . این لیست می تواند شامل موارد گوناگونی از قبیل ، نزدیکی راه ، داشتن سرویس ، دادن ناهار ، ساعت کاری مدرسه،  کلاسهای فوق برنامه ، مساحت مدرسه و... باشد . نوشتن این نکات به شما کمک می کند که سریع تر به هدف خود که همانا انتخاب مدرسه مناسب می باشد،  برسید. 

 2. لیستی از مدارس تهیه کنید . برای این کار می توانید به اداره آموزش و پرورش منطقه خود رفته و آدرس و شماره تلفن مدارس آن منطقه را بگیرید. سپس با رفتن و یا تماس با مدارس ، چک لیست اولیه خود را بررسی کنید . می بینید که با این کار ، تعداد زیادی از مدارس از مرحله اول کنترل شما حذف می شوند و به همین دلیل بررسی سایر مدارس راحت تر خواهد بود. البته مدارسی که از لیست شما حذف می شوند را نیز اولویت بندی کنید تا در صورتی که از بین مدارس باقی مانده ، مدرسه مناسبی یافت نشد ، بر اساس اولویت های موجود به سراغ مدارس دیگر بروید. 

3. اگر مدرسه ای از مرحله 1 و 2 گذر کرد و در بین انتخاب های نهایی شما قرار گرفت ، در ساعات کاری به آنجا بروید و سعی کنید با دانش آموزان و اولیایی که حضور دارند در مورد مدرسه صحبت کنید .البته پیش از این کار حتما لیستی از سوالاتی که برایتان مهم است ، تهیه کنید و از آنها و همچنین اولیای مدرسه بپرسید.امروزه بسیاری از مدارس از طریق امتحان ورودی و مصاحبه ، دانش آموزان خود را انتخاب می کنند. بد نیست که در زمانی که فرزندتان سر جلسه امتحان است ، با پدران و مادران سایر بچه ها صحبت کنید و علت انتخاب این مدرسه از جانب آنها را جویا شوید. 

 4. شهریه بالای یک مدرسه نشان دهنده کیفیت آن نیست. در بسیاری از مدارسی که شهریه معقولی دریافت می کنند ، می بینید که کار آیی و بازدهی به مراتب بالاتری نسبت به مدارس گران قیمت دارند. گاهی نیز مدارس با پر کردن برنامه کاری خود از طریق کلاسهای اسم در کن ولی غیر کاربردی ، سعی در دریافت شهریه های بالاتر از حد تعیین شده توسط آموزش و پرورش دارند که درایت شما والدین عزیز می تواند به کاهش این سو ء استفاده ها کمک زیادی نماید. 
متاسفانه در بعضی از مدارس دیده شده که با شروع سال تحصیلی و یا گذشتن یک یا دو ماه ،قول هایی که برای انجام برخی از کارها و برنامه ها داده بودند را فراموش کرده و یا با بیان علل غیر قابل توجیه ، از اجرای آنها سرباز می زنند. همانقدر که انتخاب مدرسه مهم است،  پیگیری بعدی شما برای اجرای کارها و برنامه ها توسط اولیای مدرسه نیز مهم بوده و به پرورش بهتر فرزند شما کمک می کند. 

انتخاب بهترین مدارس ابتدایی


انتخاب مدرسه در دوران ابتدایی از حساسیت بیشتری برخوردار است. باید در نظر داشت که برای پرورش افراد مفید در آینده، اجزا و عناصر مدرسه شامل مواد درسی، دانش آموز، معلم، وسایل آموزشی، فضا و... با یکدیگر در ارتباط  و مهم هستند. برای انتخاب دبستان باید از چندماه پیش شروع به شناسایی مدارس اطراف منزل و محله خود کنید و ضمن حضور در مدرسه و دیدن امکانات و وضعیت آن و ارتباط با مدیر و معاونان یا والدینی که فرزندشان در آن مدرسه تحصیل کرده است، آگاهی های لازم را در این  باره کسب کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شناسایی مدارس برتر از دپارتمان سامانه صدای مشاور تحصیلی یاری بگیرید: تماس از تلفن ثابت سراسر کشور 9099071611

 معیارهای مهم در انتخاب دبستان 


 1.آموزش خوب و کادر علمی قوی 
2.رفتار مناسب معلمان و کادر مدرسه؛ به خصوص در پایه اول ابتدایی نقش شخص معلم بسیار پر رنگ است. معلم کلاس اول باید بتواند کودک را در گذر از دوران مهد کودک و پیش دبستانی به دوره دبستان همراهی کند و انگیزه او را برای یادگیری و انجام تکالیف تقویت کند .این مسئله بیش از آنچه تصور کنید در آینده تحصیلی کودک موثر است. 
3.ساعات کاری مناسب با برنامه والدین 
4.محیط شاد و توام با احترام 
5.انضباط متناسب با سن کودکان 
6.توجه به امنیت کودکان در حیاط، راه پله و هنگام استفاده از سرویس های بهداشتی 
7.توجه به مسائل مذهبی در مدرسه 
8.دولتی یا غیرانتفاعی بودن مدرسه و هزینه آن 
9.ساختمان مناسب و داشتن کلاس هایی با نور، تهویه و میز و صندلی مناسب
10. نظافت به خصوص در آبخوری و دستشویی ها
11. زیبایی حیاط، امکانات تفریحی، امکانات آزمایشگاهی و سمعی و بصری  12. مشارکت کودکان در برنامه های جنبی مدرسه
13. وجود مشاور با تجربه و متبحر در مدرسه
14.داشتن وب سایت، مجله، روزنامه دیواری و…  
15.ارائه روش های تدریس مناسب و برگزاری دوره های مختلف آموزشی برای معلمان درراستای افزایش هرچه بیشتر مهارت آنان و بهبود امکانات و تجهیزات مدارس برای همگامی بیشتر با فن آوری عصر حاضر  .16درنظر گرفتن نزدیکی مدرسه به منزل 

سامانه صدای مشاور تحصیلی در امر انتخاب مدرسه با توجه به شرایط والدین.شرایط تحصیلی دانش آموز و محل سکونت دانش آموز آماده مشاوره و راهنمایی شما والدین عزیز می باشد.
9099071611 تماس از تلفن ثابت بدون گرفت کدجهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید  

تماس از تلفن ثابت بدون کد ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱

تماس از استان تهران ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲

 پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب ( حتی ایام تعطیل )در صورت عدم برقراری تماس به علت شلوغی خطوط چند بار تلاش نمایید ** به امید روزهایی بهتر و آینده ای بدون پشیمانی از انتخاب های ناآگاهانه گذشته **


سوالات و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید
 
نام *
 
ایمیل *
 
پیام شما *
سوال امنیتی جمع اعداد 3 و 3
 
   

سوالات کاربران
printerنسخه قابل چاپ