تماس از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

تماس با تلفن ثابت از تمام کشور 9099071613

banner

صدای مشاور تحصیلی

مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره تحصیلی تلفنی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی

روش برنامه‌ ریزی‌ هفتگی‌ کنکور سراسری 97 - 98


تاریخ :    ۱۳۹۶/۳/۲۰     بازدید :    ۱۵۲۹
این مقاله به جهت داوطلبان کنکور سرارسری و دانشگاه آزاد سال 97 تهیه گردیده است تا با مطالعه مطالب مهم و کاربردی با روش برنامه‌ ریزی‌ هفتگی‌ کنکور سراسری 97 - 98 آشنا گردند. باشد که با مطالعه این مقاله با مراحل صحیح برنامه ریزی آشنا شوید و به صورت کاربردی و عملی در برنامه ریزی درسیتون برای کنکور 97 پیاده کنید. سامانه صدای مشاور تحصیلی می توانند شما را در این امر یاری رساند

روش برنامه‌ ریزی‌ هفتگی‌ کنکور سراسری 97


حتماً همه ی شما به خوبی اهمیت برنامه ریزی را درک می کنید و متوجه هستید که برای رسیدن به هدف مطلوب، داشتن برنامه ای مناسب و البته پیش رفتن مطابق آن ، ضروری است؛ پس با گفتن اهمیت های آن ،سرتان را درد نمی آورم. فقط همین قدر بگویم که برنامه ریزی مناسب، علاوه بر بالا بردن بازده ی مطالعه و تمرکز، آرامش تان را هم بیش تر می کند و بی دقتی تان را نیز کاهش می دهد.
برنامه به 3 نوعِ بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت تقسیم می شود. در این جا بیش تر می خواهم راجع به برنامه ی کوتاه مدت(هفتگی) که البته تقریباً از روی برنامه ی میان مدت (آزمونی یا ماهانه) تعیین می شود ،صحبت کنم. 


مراحل‌ برنامه‌ی‌ هفتگی‌


مرحله‌ی‌اول :قبل از شروع برنامه ریزی هفتگی ، لازم است میزان ساعتی را که قصد دارید و می توانید در طول هفته مطالعه کنید، مشخص کنید. اگر توانایی شما مثلا 20 ساعت در هفته است برنامه ی اولیه ی هفتگی خود را نیز بر همین اساس تنظیم کنید؛ نه خیلی بیش تر و نه کم تر. 
اگر عادت به زیاد خواندن ندارید، برنامه ی خود را سنگین نچینید چون اگر هم بتوانید آن را اجرا کنید قطعاً در هفته های بعد ، کم خواهید آورد؛ پس چه به تر که آهسته و پیوسته پیش بروید و آرام آرام ولی مداوم تلاش خود را متناسب با توانایی هایتان افزایش دهید. 
مرحله‌ی‌دوم :بعد از مشخص کردن ساعت مطالعه، این میزان ساعت را با توجه به اهمیت درس ها و ضعف و قوت تان بین دروس خود تقسیم کنید؛ به طور مثال اگر در گروهگروهِ رشته ی ریاضی ـ فیزیک هستید، چنان چه در هفته 38 ساعت مفید درس می خوانید، می توانید آن را به صورت زیر تقسیم کنید: 
دیفرانسیل و ریاضی پایه: 6 ساعت 
هندسه پایه و تحلیلی 5.30 ساعت 
  گسسته و جبر و احتمال: 5.3 ساعت  فیزیک: 6 ساعت  
شیمی: 5.30ساعت
ادبیات:4.30 ساعت 
 عربی: 3 ساعت  
دینی: 0/3 ساعت 
 زبان: 0/3 ساعت 
البته حتما ضعف و قوت خود را در درس های خاص در برنامه، مد نظر قرار دهید و این ساعت ها را متناسب با توانایی هایتان تغییر دهید مثلاً زبان را از دیفرانسیل بیش تر مطالعه نکنید. در این مرحله حتماً کارهایی را که در طول هفته برای درس های مختلف نیاز به انجام دارید مشخص کنید و طوری برنامه  بریزید که همه ی آن ها را بتوانید انجام دهید تا خیالتان راحت شود. 
مرحله‌ی‌سوم :بعد از مشخص کردن موارد و دروس مورد نیاز مطالعه در کل هفته، برنامه ی تقریبی هر روز را نیز مشخص کنید. حتماً در یک روز تنوع مطالعاتی داشته باشید و این طور نباشد که مثلاً 4-3 ساعت پشت سر هم فقط یک درس خاص را مطالعه کنید. 
حتماً مطالعه و زدن تست در هر درس (به خصوص دروس اختصاصی) را حداقل 3 روز در هفته پخش کنید زیرا این عمل موجب یادگیری مرحله به مرحله شده و به دنبال آن: 
1. عمق یادگیری مطالب، لحظه به لحظه افزایش می یابد. 
0. فراموشی مطالب کاهش پیدا می کند. 
3. باعث تثبیت یادگیری می شود. 
مرحله‌ی‌چهارم :حتما در طول هفته، ساعت هایی را به جبران عقب ماندگی ها اختصاص دهید و در آن زمان هیچ درسی را قرار ندهید تا بدین ترتیب اگر از برنامه عقب افتادید بتوانید بدون نگرانی تا حدی آن را جبران کنید. 
مرحله‌ی‌پنجم :آخرین مرحله ی برنامه ریزی، در واقع بعد از اجرای برنامه است. در آخر هفته حتما بررسی کنید و ببینید چه قدر به برنامه ای که ابتدای هفته برای خود مشخص کردید نزدیک بودید؟ آیا واقعا برنامه مطابق توانایی هایتان بود؟ بدین ترتیب با فهمیدن اشکالات برنامه ی هفته ی سپری شده ، سعی کنید برنامه ی هفته ی بعد را به تر و نزدیک تر به توانایی هایتان بریزید. 

چند نکته مهم طی انجام برنامه هفتگی


1.استراحت و خواب یکی از ضروریات سال کنکور است البته خواب و استراحت به اندازه؛ حتماً بین ساعت های مطالعه که حدود 60 دقیقه اند ، 12 الی 13 دقیقه استراحت قرار دهید چون این کار بازده و تمرکز شما را افزایش می دهد. مطمئن باشید بدون استراحت بازده شما به مرور زمان بسیار پایین خواهد آمد. در طول هفته نیز، یک نصفه روز (حدود 3 ساعت) را به طور کامل به تفریح و استراحت اختصاص دهید. 

مطمئن باشید به نفع تان خواهد بود. 
2. شب ها حتماً حداقل 6 ساعت بخوابید چون خواب کافی برای هوشیاری شما هنگام درس خواندن و تمرکز کردن لازم و ضروری است اگر هم خواستید می توانید بعد از ظهر حدود 1 ساعت استراحت کنید. 
3.مهم :*حتماً در برنامه ی هفتگی خود، تمامی دروس عمومی و اختصاصی را قرار دهید و تست و مطالعه باید توأماً در آن وجود داشته باشد و این طور نباشد که در طول هفته فقط مطالعه کنید یا فقط تست بزنید بلکه این دو مکمل هم دیگر می باشند.            
امیدورایم که با رعایت و مطالعه نکات بالا به بیشترین بازدهی در مطالعه در مسیر برنامه ریزی کنکور برسید. سامانه صدای مشاور تحصیلی با داشتن مجربترین و با تجربه ترین مشاوران در امر کنکور سراسری آماده یاری رسانی به شما عزیزان هستند.جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید  

تماس از تلفن ثابت بدون کد ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۳

 پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب ( حتی ایام تعطیل )


** به امید روزهایی بهتر و آینده ای بدون پشیمانی از انتخاب های ناآگاهانه گذشته **


سوالات و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید
 
نام *
 
ایمیل *
 
پیام شما *
سوال امنیتی جمع اعداد 3 و 9
 
   

سوالات کاربران
باسلام بنده فوق دیپلم فنی دارم ومیخواهم برای کنکور98انسانی شرکت کنم ولی نمیدانم با کتابای فعلی نگاه کنم یاکتابهای جدید ،لطفا راهنمایی فرمایید.
سلام کنکور 98 تا پایه 11ام کتابهایش مشخص شده. میتوانید کتابهای نظام جدید دهم و یازدهم را مطالعه کنید تا سال بعد کتابهای 12 ام نیز منتشر شود.البته این نکته را توجه داشته باشید. منابع بسیار متفاوت نخواهد بود.و تکلیف کنکور 98 مشخص نیست.شما میتوانید کنکور 97 ثبت نام کنید تا از شرایط و منابع کنکور کاملا مطلع باشید.

سلام میخواستم بدونم برای کنکور98کدوم کتابهاروباکدوم سال چاپ بخونم ممنون
سلام هم اکنون مشخص نیست کنکور سراسری 98 به چه صورت برگزار خواهدشد. اما منابع کنکور قطعا کتابهای نظام جدید هستند که تا پایه 12 ام منتشر شده است. وکمی با منابع کنکور 97 متفاوت است

printerنسخه قابل چاپ
انتخاب رشته حضوری

نرخ مشاوره %30 ارزانتر از بقیه