تماس از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

تماس با تلفن ثابت از استان تهران 9092301612

تماس با تلفن ثابت از تمام کشور 9099071611

banner

صدای مشاور تحصیلی

مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره تحصیلی تلفنی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی

تفاوت مدارس دولتی و غیرانتفاعی


تاریخ :    ۱۳۹۶/۳/۲۴     بازدید :    ۴۷۵۰
بسیاری از والدین میخواهند تفاوت مدارس دولتی و غیرانتفاعی را بدانند.ما در این مقاله سعی داریم تفاوت مدارس دولتی و غیرانتفاعی را بیان کنیم.


فرزندم را در مدرسه غیر انتفاعی ثبت نام كنم یا دولتی


در ثبت نام بچه ها اصولی وجود دارد که به عنوان راهنما والدین را تا گرفتن تصمیم نهایی همراهی می کند. در طول سال بسیاری از والدینی که به دلایل مختلف با سامانه صدای مشاور تحصیلی  تماس میگیرند و فرزندانشان در سن ورود به مدرسه است یک ....
 
 سوالی مشترک می پرسند: «خانم یا آقا ! فرزندم را در مدرسه خصوصی ثبت نام کنم یا دولتی؟ شما ، تحصیل در مدرسه دولتی را انتخاب مناسبی برای فرزندتان می دانید یا مدرسه غیرانتفاعی؟» در جواب می گوییم اینکه من چه انتخابی دارم، اصلا مهم نیست .قرار نیست کسی را الگوی خود کنید. در ثبت نام بچه ها اصولی وجود دارد که به عنوان راهنما والدین را تا گرفتن تصمیم نهایی همراهی می کند. ویژگی های مدرسه ایده آل برای یک دانش آموز از نظر سامانه صدای مشاور این است..... 
 

همه مدارس مثل هم نیستند 

 
هیچ ۲ مدرسه دولتی یا ۲ مدرسه غیرانتفاعی ای یکسان عمل نمی کنند. در هر جامعه ای، دولت ها موظفند حداقل امکانات استاندارد آموزشی برای تمامی مدارس فراهم کنند اما تمام دولت ها چنین توانایی ندارند و اینجاست که از مردم کمک می گیرند و از افرادی که امکانات اقتصادی کافی دارند، می خواهند شرایط تحصیل را خود برای فرزندشان مهیا کنند تا دولت بتواند این کار را برای کسانی که امکانات کافی اقتصادی ندارند، فراهم کند . 
 
مدرسه دولتی ایده آل.......
مدرسه ای است که بتواند حداقل استانداردهای آموزشی را برای کودکان در نظر بگیرد اما متاسفانه در برخی مدارس دولتی، برخلاف برخی دیگر، همین حداقل ها هم رعایت نمی شود. برخی مدارس خصوصی همین حداقل ها را آموزش می دهند و برخی پا را فراتر گذاشته و مسائل اضافه تری به دانش آموزان می آموزند. این وظیفه والدین است که قبل از ثبت نام، در مورد مدرسه تحقیقات لازم را انجام دهند. 
 
 دولتی یا غیرانتفاعی؟ مساله این نیست! 
 
صدای مشاور تحصیلی می گوید، مدرسه، نمونه كوچكی از جامعه است 
 
وقتی همه نوع دانش آموزی با درجات هوشی، توانمندی ها، خلق و خو و حتی سطح و طبقه اجتماعی در مدرسه ای کنار هم باشند، بهتر از آن است که یک گروه خاص و شبیه کنار هم قرار بگیرند چون هدف از مدرسه رفتن، فقط درس خواندن نیست. هدف اصلی پرورش است. مدرسه می رویم تا با جامعه خود آشنا شویم و اخلاق و انسانیت، مهارت های زندگی، مسئولیت پذیری، کارگروهی، قدرت تصمیم گیری، مدیریت استرس، همکاری و ابتکار بیاموزیم. 
 
 از این منظر، مدرسه ای ایده آل است که مهارت های زندگی را بیاموزد اما در زمینه آموزش، آن مدرسه ای بهتر است که به تلاش دانش آموز اهمیت دهد، نه به نمره و پیشرفت هر دانش آموز را با خود او مقایسه کند ،نه با فرد دیگری .مدرسه ایده آل مدرسه ای است که استعداد دانش آموز را کشف کند و در همان زمینه از دانش آموز کار بخواهد و بر همان اساس او را تشویق کند. دنبال مدرسه ای نباشید که همه شاگردان را گزینش می کند تا از یک قشر خاص باشند. 
 
 

معیارهای مدرسه ایده آل 

 
گرچه مدرسه ایده آل باید نمونه کوچکی از جامعه باشد، اما باید ویژگی های فرزندمان را هم در نظر بگیریم. اگر فرزند با دیدن یک رفتار نامناسب فورا آن را تقلید می کند، والدین مجبورند مدارسی را انتخاب کنند که فرزندشان در معرض چنین مسائلی نباشد . 
 
والدین شناخت بهتری درمورد ویژگی ها و خصوصیات فرزندشان دارند و بهتر می دانند فرزندشان در چه محیطی آموزش پذیرتر است. آنها باید براساس شناختی که از ویژگی های فرزندشان دارند، شرایط کاری خود و حتی شرایط اجتماعی که در آن زندگی می کنند و اولویت های موجود، مدرسه را انتخاب کنند. مثلا در کشور ما تعداد افرادی که می توانند برای تحصیل در رشته های خوب وارد دانشگاه شوند، کمتر از تعداد متقاضی هاست. در نتیجه مساله کنکور و رقابت درسی پیش می آید. 

برای انتخاب مدرسه ایده آل بر اساس توانمندی دانش آموز با مشاوران سامانه صدای مشاور تحصیلی مشورت نمایید.
 
 
 جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید  

تماس از تلفن ثابت بدون کد ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱

تماس از استان تهران ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲

 پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب ( حتی ایام تعطیل )در صورت عدم برقراری تماس به علت شلوغی خطوط چند بار تلاش نمایید ** به امید روزهایی بهتر و آینده ای بدون پشیمانی از انتخاب های ناآگاهانه گذشته **


سوالات و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید
 
نام *
 
ایمیل *
 
پیام شما *
سوال امنیتی جمع اعداد 3 و 4
 
   

سوالات کاربران
printerنسخه قابل چاپ