تماس از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

تماس با تلفن ثابت از استان تهران 9092301612

تماس با تلفن ثابت از تمام کشور 9099071611

تماس با خط همراه اول 99225595

banner

صدای مشاور تحصیلی

مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره تحصیلی تلفنی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی

انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه آزاد 96 - 97


تاریخ :    ۱۳۹۶/۱۰/۲۶     بازدید :    ۱۱۵۳ تکمیل ظرفیت دوره های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از 26 دی ماه آغاز می شود

همانطور که میدانید قبولی در کارشناسی ارشد آزاد کار سختی نیست ولی همچنان تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اهمیت خود را دارد. مهم نیست در اواخر شهریور هنگام اعلام نتایج جایی قبول شده اید یا خیر ، همین که از رشته و گرایشی که در آن قبول شده اید ناراضی هستید دلیل کافی برای شرکت در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آزاد مهر و بهمن 96 است.پس در این صورت حتما باید شرایط و ضوابط تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را بدانید.در این مقاله میخواهیم شما عزیزانی که تمایل دارید در بهترین رشته در آزاد پذیرفته شوید راهنمایی کنیم.


شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد آزاد 96

شرط شرکت در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد  ثبت نام و شرکت درتکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد میباشد.بسیاری از داوطلبین فکر میکنند اگر در دانشگاه آزاد در مقطع ارشد در رشته ای پذیرفته شوند نمیوانند در تکمیل ظرفیت آزاد شرکت کنند اما این باور کاملا غلط است.هدف از تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد انتخاب بهترین رشته است.پس تنها شروط لازم برای شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد حضور در جلسه آزمون است.
نکته مهمی که در تکمیل ظرفیت بهمن ماه به شرایط ثبت نام اضافه شده است جلوگیری از ثبت نام داوطلبانی است که بواسطه قبولی شهریور یا تکمیل ظرفیت مهر ، در یک دانشگاه  ثبت نام کرده اند. دقت داشته باشید اینکه در شهریور یا مهر قبول شده باشید به خودی خود منعی برای ثبت نام ایجاد نمی کند بلکه فقط کسانی که در مقطع کارشناسی ارشد آزاد در یکی از دانشگاه ها ثبت نام کرده اند حق ثبت نام در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را ندارند.

 

زمان و نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد  96

تکمیل ظرفیت این دانشگاه برای ۴ مقطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای برگزار می شود. ثبت نام برای تکمیل ظرفیت دوره های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از 26 دی ماه آغاز می شود.

ظرفیت دوره های دکتری حرفه ای (پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی و داروسازی) در مرحله تکمیل ظرفیت بسیار محدود است. در مرحله تکمیل ظرفیت دوره های کارشناسی ارشد نیز حدود ۶۰ هزار ظرفیت تعیین شده است. ظرفیت پذیرش برای دوره های کارشناسی با آزمون محدود است اما در دوره های کارشناسی بدون آزمون محدودیتی وجود ندارد. تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ورودی بهمن

سرپرست مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی از اعلام جزئیات تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد ۱۳۹۶ دانشگاه آزاد تا پایان هفته خبر داد. همانطور که پیش از این اعلام شده بود ثبت‌ نام تکمیل ظرفیت رشته‌ های دانشگاه آزاد اسلامی از نیمه دوم دی آغاز می‌شود، براین اساس تا پایان هفته زمان آغاز ثبت‌ نام اعلام خواهد شد. ظرفیت پذیریش در رشته‌های با آزمون کارشناسی و کاردانی کمی محدود است ولی در رشته‌های بدون آزمون این مقطع محدودیتی وجود ندارد. داوطلبان باید به این موضوع توجه داشته باشند در این نوبت از پذیرش دیگر زمان ثبت‌ نام در رشته‌ های بدون آزمون مدنظر نیست، بلکه سوابق تحصیلی نیز بررسی خواهد شد و افراد برتر از جهت علمی در اولویت پذیرش قرار می‌گیرند. در این دوره در رشته‌ های دکتری تخصصی پذیرش نخواهیم داشت و فقط در رشته‌های دکتری حرفه‌ای با ظرفیت بسیار محدود پذیرش داریم.


 

نحوه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آزاد 96

 
اگر در اعلام نتایج اولیه متوجه شده اید که در هیچ یک از رشته محل های مورد علاقه قبول نشده اید یا از جایی که قبول شده اید رضایت ندارید می توانید با مشاهده لیست رشته محل های اعلام شده در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد آزاد 96 را مشاهده کنید و یک لیست از رشته محل های مورد علاقه تان بچینید. روی "مورد علاقه " تاکید می کنیم زیرا انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد آزاد به این شکل است که اگر شما در اعلام نتایج قبلی در یک رشته محلی قبول شده باشید و در تکمیل ظرفیت هم شرکت کنید ، اگر در تکمیل ظرفیت در یک رشته محل دیگر قبول شوید قبولی قبلی شما باطل می شود.
 

زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد آزاد 96

 
همانطور که گفته بودیم تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد دو نوبت مهر و بهمن انجام میشود.زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد آزاد مهر ماه در اواخر مهر و بهمن ماه دراواخر بهمن انجام میشود.داوطلبان عزیزی که در تمامی این مراحل دچار استرس میشوند یا اطلاعات کافی در زمینه تکمیل ظرفیت کارشناسی‌ ارشد آزاد 96 ندارند با مشاوران سامانه صدای مشاور همراه باشند.جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید 

برای مشاوره با مشاوران سامانه صدای مشاور از استان تهران با شماره 9092301612 تماس بگیرید 

تماس از خط همراه اول :99225595 

تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد : 9099071611

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری تماس به علت شلوغی خطوط چند بار تلاش نمایید 

به امید روزهایی بهتر و آینده ای بدون پشیمانی از انتخاب های گذشته


سوالات و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید
 
نام *
 
ایمیل *
 
پیام شما *
سوال امنیتی جمع اعداد 9 و 6
 
   

سوالات کاربران
printerنسخه قابل چاپ
به پرداخت ملت