تماس از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

تماس با تلفن ثابت از تمام کشور 9099071613

banner

صدای مشاور تحصیلی

مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره تحصیلی تلفنی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی

زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی 96 - 97


تاریخ :    ۱۳۹۶/۴/۱۷     بازدید :    ۱۵۳۶۴

آزمون نمونه دولتی 96- 97 همانگونه که در مقالات قبلی به آن اشاره کردیم در تاریخ 9 تیر ماه سال 96 در اولین جمعه بعد از ماه مبارک رمضان خواهد بودو در سراسر کشور به صورت همزمان برگزار خواهد شد. اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی و 96 - 97 و شروع ثبت نام هر واحد آموزشی ، ماکزیمم دو ففته پس از برگزاری آزمون ، با در نظر گرفتن سهمیه های معین شده برای هر واحد صورت خواهد پذیرفت.اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی 96 کاملا به صورت اینترنتی بوده و از سوی ادای آموزش و پرورش هر شهر اطلاع رسانی خواهد شد. در فهرست های اعلام شده ، اطلاعات هر دانش آموزی میبایستی به طور کامل اعلام شود. به طوری که شامل بر تمامی اطلاعات از قبیل نام و نام خانوادگی ، شماره داوطلب ، نام پدر ، شماره شناسنامه ، استان و شهر محل سکونت ، محل تحصیل ، نمرات خام هر ماده درسی به صورت تفکیک ، نمره آزمون ، معدل کل ، نمره تراز شده کل و سهمیه پذیرش دانش اموزان شاهد باشد. لازم به ذکر است در صورتی کهه لازم باشد علاوه بر فهرست اصلی قبول شدگان ، توسط ادارات کل آموزش و پرورش فهرست ذخیره نیز تهیه و اطلاع رسانی خواهد شد. در ضمن برای کلیه داوطلبانی که نتوانسته اند در آزمون نمرهه قبولی کسب نمایند، کارنامه مشتمل بر تعداد پاسخ های صحیح و غلط ، نمره کسب شده در هر ماده درسی، نمره تراز شده وی ، نمره تراز شده آخرین نفر پذیرفته شده در مدرسه مورد تقاضای او صادر خواهد شد و در دسترس ایشان قرار خواهد گرفت.در صورت مواجه شدن با هرگونه مشکلی برای مشاهده نتایج آزمون نمونه دولتی 96 دنش آموزان خود ، قادر خواهید بود از خدمات مشاور تلفنی سامانه صدای مشاور تحصیلی استفاده نمایید. تمامی مشوران مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور آماده خدمات رسانی به شما خانواده های محترم میباشد.

 

ضوابط و شرایط پذیرش در آزمون نمونه دولتی 96 - 97


ادارات کل آموزش پرورش هر استان موظفند که به متقاضیان  ثبت نام ، وضعیت مدارس که شامل مکان ، تعداد واحد های آموزشی نمونه دولتی در یک منطقه و رشته های قابل تحصیل در آن و ظرفیت پذیرش مدارس نمونه دولتی را در اختیار آنان قرار دهد. گزینش دانش آموزی پایه هفتم ابتدایی در آزمون نمونه دولتی 96 - 97 بر مبنای نمره آزمون نمونه دولتی خواهد بود. گزینشش دانش آموزان پایه نهم در آزمون ورودی نمونه دولتی دبیرستان های دوره دوم متوسطه در رشته های نظری و یا هنرستان های فنی حرفه ای بر مبنای میانگین نمره آزمون ورودی و معدل کل پایه نهم به این معنا که 50% نمره آزمون ورودی و 500% معدل کل پایه نهم خواهد بود.

البته در پذیرش مدارس نمونه دولتی سهمیه های شاهد  و سهمیه های روستایی نیز لحاظ خواهد شد که در ادامه مقاله به توصیف آنها خواهیم پرداخت.

سهمیه شاهد در آزمون نمونه دولتی 96


در صورت وجود داوطلب ،ده درصد از پذیرش دبیرستان های نمونه دولتی دوره های اول و دوم متوسطه در رشته های نظری و یا هنرستان های فنی حرفه ای به دانش آموزان شاهد تعلق خواهد گرفت . دانش آموزان با شرایط زیر به ترتیب اولویت قادر خواهند بود از این سهمیه استفاده نمایند:

1) اولویت اول  : فرزندان شاهد

2) اولویت دوم : فرزندان جانبازان 50 درصد به بالا و ازادگان با بیش از 3 سال سابقه اسارت

3) اولویت سوم : فرزندان جانبازان 25 درصدتا 49 درصد و آزادگان با بیش از 6 ماه سابقه اسارت

4) اولویت چهارم : فرزندان جانبازان زیر 25 درصد و آزادگان با کمتر از 6 ماه سابقه اسارت

توجه داشته باشید دانش آموزانی که از سهمیه شاهد استفاده مینمایند با توجه به اولویت های فوق میبایست حداقل هفتاد درصد نمره قبولی در مدرسه مورد تقاضای خود را کسب کنید.


سهمیه روستایی در آزمون نمونه دولتی چیست؟

بر مبنا اساس نامه مدارس نمونه دولتی و براساس مصوبات و دستور العمل های اجرای ، ادارات کل آموزش پرورش های کل استان ها قادر خواهند بود که نسبت به اعمال سهمیه روستایی اقدام نمایند . بنابراین واضح است که میزان سهمیه پذیرش دانش آموزان روستایی با توجه به تعداد دانش آموزانی که سهمیه روستایی و موقعیت جغرافیایی استان در مدارس نمونه دولتی در مقطع دبیرستان یا هنرستان به آنها تعلق میگیرد، در اختیار اداره کل اموزش و پرورش استان خواهد بود . لازم به ذکر است دانش آموزان عشایری به علت اینکه کوچ میکنند، مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون در هر منطقه ای در سطح استان خواهند بود.

توجه داشته باشید در صورتی که هرگونه ابهاماتی در زمینه اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی  96 - 97 ، زمان و نحوه ثبت نام نمونه دولتی و یا هرگونه سوالی در زمینه مدارس نمونه دولتی برای شما عزیزان ایجاد شد میتوانید از مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی سامانه صدای مشاور یاری بگیرید. در راستای تحقق این امر قادر خواهید بود از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی سامانه صدای مشاور تحصیلی بهره ببرید.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید  

تماس از تلفن ثابت بدون کد ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۳

 پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب ( حتی ایام تعطیل )


** به امید روزهایی بهتر و آینده ای بدون پشیمانی از انتخاب های ناآگاهانه گذشته **


سوالات و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید
 
نام *
 
ایمیل *
 
پیام شما *
سوال امنیتی جمع اعداد 9 و 6
 
   

سوالات کاربران
printerنسخه قابل چاپ
انتخاب رشته حضوری

نرخ مشاوره %30 ارزانتر از بقیه