تماس از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

تماس با تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱

تماس با خط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

اولویت با تماس از تلفن ثابت میباشد.

صدای مشاور تحصیلی

مشاوره تحصیلی تلفنی

تغییرات دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 97 - 98


تاریخ :    ۱۳۹۶/۹/۲۳     بازدید :    ۵۱۵


 "سامانه مشاوره تلفنی کارشناسی ارشد"

 مشاوره دهنده تخصصی ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 97

برای تماس با مشاورین ما کافیست از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد، با شماره 9099071611 

و از موبایل همراه اول با شماره 99225595 تماس حاصل فرمایید

تماس از 8 صبح تا 12 شب

حتی ایام تعطیل 
 

از آنجایی که هرساله شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد متفاوت است ،هرساله سنجش دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد را در اختیار داوطلبان قرار میدهد و متقاضیان باید دفترچه ثبت نام ارشد مربوط به سال تحصیلی خود را از سایت دریافت کرده و مطالعه کنند. پس از اطلاع از تمامی شرای طو قوانین ثبت نام، اقدام به ثبت نام کنند.
دفترچه کارشناسی ارشد97 در روز 16 آذرماه 96 در اختیار داوطلبان قرار گرفت. این دفترچه شامل تغییراتی نسبت به سالهای گذشته است. در این مقاله میخواهیم تغییرات دفترچه ثبت نام ارشد 97 توضیح دهیم.

تغییرات دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد


1) .در دفترچه ثبت نام کاشناسی ارشد سال گذشته عنوان شده بود که به دلیل محدود بودن امکانات دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ، فارغ التحصیلان دوره روزانه این مقاطع در صورت قبولی مجدد در این دوره مستلزم پرداخت شهریه کارشناسی ارشد معادل شهریه نوبت دوم ( شبانه ) می باشند . این بند از دفترچه ثبت نام ارشد 97 حذف شده است 

2) یکی دیگر از تغییرات دفترچه کنکور ارشد 97 ، سهمیه 5 درصدی ایثارگران است. سهمیه ایثارگران در کنکور ارشد 97 به شرح زیر اعمال خواهد شد :
 

25 درصد ظرفیت هر کد رشته محل به " همسر و فرزندان شهدا و مفقودالاثر " ، "آزادگان و همسر و فرزندان آنان " ، " جانبازان 25 درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آنان " اختصاص دارد .
 
5 درصد ظرفیت هر کد رشته محل نیز به " جانبازان زیر 25 درصد و همسر و فرزندان آنان " و " همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه " اختصاص دارد .

 در صورتی که سهمیه 25 درصدی ایثارگران توسط داوطلبان مشمول سهمیه تکمیل نشود ، باقیمانده آن ابتدا به مشمولین سهمیه 5 درصدی و سپس به داوطلبان سهمیه آزاد اختصاص می یابد . 

3)سال گذشته در دفترچه ثبت نام ارشد ، قبول شدگان آزمون ارشد 95 حق شرکت در آزمون ارشد 96 را نداشتند . این بند در دفترچه ثبت نام ارشد 97 تغییراتی داشته است.این تغییرات به صورتی است که پذیرفته شدگان نهایی دوره های روزانه آزمون ارشد 96 حتی در صورت عدم ثبت نام یا انصراف قطعی مجاز به ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد 97 به منظور انتخاب رشته محل های دوره روزانه نخواهند بود .

4) تعداد رشته های شناور ارائه شده تغییر کرده و امسال با حذف رشته " شناسایی و مبارزه با علف های هرز " و اضافه شدن سه رشته " آموزش زبان ژاپنی " ، " امور فرهنگی " و " سم شناسی " به لیست رشته های شناور تعداد رشته ها از 62 یه 64 تغییر کرد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید 

تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد :  
9099071611


تماس با خط همراه اول  99225595

پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب (
حتی ایام تعطیل)

سوالات و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید
 
نام *
 
ایمیل *
 
پیام شما *
سوال امنیتی جمع اعداد 6 و 6
 
   

سوالات کاربران
نسخه قابل چاپ

سامانه انتخاب رشته مجازی(کلیک کنید)