تماس از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

تماس با تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱

تماس با خط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

اولویت با تماس از تلفن ثابت میباشد.

صدای مشاور تحصیلی

مشاوره تحصیلی تلفنی

کنکور تا 4 سال آینده حذف نخواهد شد


تاریخ :    ۱۳۹۶/۱۰/۲۱     بازدید :    ۶۱
معاون آموزشی وزارت علوم از تشکیل کمیته کارشناسی برای تصمیم‌گیری درخصوص حذف کنکور در این وزارتخانه خبر داد و گفت: هر تصمیمی که در این زمینه صورت بگیرد، تا چهار سال آینده اجرایی نخواهد شد.
مجتبی شریعتی‌نیاسر ‌بیان کرد: ایده‌آل وزارت علوم درخصوص کنکور به عنوان یک موضوع مهم آموزشی و اجتماعی این است که کنکور حذف شود، چرا که حذف این آزمون بر روی سلامت پذیرش و کیفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها تاثیر مثبت خواهد گذاشت، اما نکته قابل توجه این است که حذف کامل کنکور یک فرآیند پیچیده‌ است.
وی تصریح کرد: کمیته‌ای به منظور بررسی روند حذف کنکور در وزارت علوم تشکیل شده تا بتوانیم با همفکری و همراهی سایر بخش‌های ذیربط برنامه‌ریزی‌های لازم برای حذف آن را انجام دهیم. در واقع یکی از مهم‌ترین دستگاه‌هایی که در اصل کنکور دخیل است، آموزش و پرورش است و اگر ما بتوانیم به این جمع‌بندی برسیم که کنکور به طور کامل حذف شود، فرآیند آن از چهار سال آینده اجرایی خواهد شد.
معاون آموزشی وزارت علوم عنوان کرد: باید هماهنگی با بخش آموزش و پرورش که خوراک اصلی منابع انسانی دانشگاه‌ها و آموزش عالی را تامین می‌کند، برای حذف کنکور فراهم شود.
در واقع آموزش و پرورش باید بتواند برای آینده جهت‌گیری فکری و یادگیری دانش‌آموزان را به گونه‌ای ترسیم کند که آنها به تست‌زنی،‌کنکور و آزمون سراسری فکر نکنند بلکه به عمق بیشتر آموزش بیندیشند. بنابراین حذف کنکور حتما کار درستی است و در رابطه با این مساله نیز برنامه‌ریزی‌های لازم در وزارت علوم صورت می‌گیرد.‌


رئیس سازمان سنجش گفت برای سال 98 مقطع پیش دانشگاهی نداریم، احتمال بالا کنکور نیز حذف میشود.سازمان سنجش با همکاری وزارت آموزش و پرورش برنامه حذف کنکور را دنبال می‌کند.در سال 98 به دلیل اینکه تعداد داوطلبان و صندلی‌های دانشگاه‌ها برابر است، پیش‌دانشگاهی و کنکور حذف می‌شود. وقتی که تعداد کرسی‌های دانشگاه و داوطلبان برابر باشد، فقط انتخاب شهر برای ورود به دانشگاه مهم است، چون دیگر پیش‌دانشگاهی و کنکور نداریم. و رقابت سر شهر محل قبولی میباشد و رشته قبولی و دیگر کنکور معنایی ندارد.


آیا سال 98 دو کنکور برگزار میشود؟

همانطور که در مقاله (کنکور 98 به چه صورت برگزار خواهد شد) بیان کردیم. استرس بزرگی که وجود دارد، پشت کنکور ها هستند که تکلیفشان مشخص نیست. اما امیدی که در این میان هست این موضوع است که احتمال برگزاری 2 کنکور در سال 98 هم وجود دارد. دو احتمال در این زمینه وجود دارد. این دو احتمال به صورت زیر میتواند باشد.

احتمال اول: برگزار شدن یک کنکور بر اساس نظام جدید
این میتواند بدترین احتمال باشد،زیرا در این حالت سنجش برای داوطلبان نظام جدید یک کنکور برگزار میکند و داوطلبان نظام قدیم یا باید کتابهای درسی نظام جدید را بخوانند . این کار بسیار وحشتناک هم نیس زیرا کتب درسی خیلی هم تغییر نکرده و کمی مباحث جابجا شدند. شاید با دیدن کتب درسی کمی نگران شوید اما اگه اینطور هم باشد مشاوران صدای مشاور همراه شما عزیزان هستند و راهنمایی های لازم را در اختیار شما عزیزان قرار میدهند.


احتمال دوم: برگزار شدن دو کنکور نظام جدید و نظام قدیم
حال احتمال دوم را بررسی میکنیم : طبیعتا برگزاری دو کنکور احتمال بیشتری دارد. زیرا نظام آموزشی ایران سال 81 نیز به همین مشکل برخورد.دفعه های پیشینی که چنین اتفاقی افتاد سازمان سنجش دو سری سوال به دانش آموزان میداد و هر دانش آموز با توجه به کتاب هایی که خونده بود سوالات خودش رو انتخاب می کرد. اگر دانش آموز نظام قدیم بود سوالات نظام قدیم و اگر نظام جدید بود سوالات نظام جدید. این روند تا سه سال بعد از تغییرات هم ادامه پیدا کرد و بعد از اون فقط یک کنکور برگزار شد.
ولی در هر دوحالت داوطلبان نباید نگران باشند. البته این را متذکر شویم که چون رود دقیق ماجرا را نمیدانیم، بهتر است برنامه ریزی کنکور سراسری 97 را به گونه ای انجام دهید که دچار هیچ گونه دردسری نشوید. بهتر است روی درس هاتون تمرکز کنید و تمام تلاش خودتون رو بکنید که امسال به راحتی قبول بشید تا دیگه نخواهید سال بعدی خدای نکرده باز کنکور شرکت کنید مطمئن باشید اگر وقت مناسب بگذارید و به درستی درس بخونید حتی اگه همین الان هم شروع کنید میتونید تا کنکور خودتون رو بالا بکشید و به راحتی از رقیباتون جلو بزنید. 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید 

تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد :  
9099071611


تماس با خط همراه اول  99225595

تماس با خط ایرانسل  02149737

پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب (
حتی ایام تعطیل)

سوالات و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید
 
نام *
 
ایمیل *
 
پیام شما *
سوال امنیتی جمع اعداد 5 و 6
 
   

سوالات کاربران
نسخه قابل چاپ