تماس از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

تماس با تلفن ثابت از استان تهران 9092301612

تماس با تلفن ثابت از تمام کشور 9099071611

تماس با خط همراه اول 99225595

banner

صدای مشاور تحصیلی

مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره تحصیلی تلفنی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی

جزییات جدید شرایط و ضوابط اجرای کسر خدمت ایثارگری


تاریخ :    ۱۳۹۶/۱۱/۲۶     بازدید :    ۱۴۴۱
براساس هماهنگی های صورت گرفته بین مجلس شورای اسلامی و ستاد کل نیروهای مسلح، دارندگان بالاترین اولویت کسر خدمت ایثارگری می توانند از 23 بهمن ماه جاری با دریافت کسر خدمت از یگان مربوطه از این تسهیلات بهره مند شوند. 

به گزارش معاونت اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا ، سردار «ابراهیم کریمی» گفت: در پی ابلاغ مصوبه بهره‌مندی سالانه 20 هزار نفر از فرزندان ایثارگران از کسر خدمت در طول برنامه توسعه ششم و اصرار مجلس شورای اسلامی بر اجرای آن و با توجه به اتمام ثبت نام مرحله اول و پالایش آمار ثبت‌نام شدگان، اجرای این مصوبه از تاریخ  23 بهمن ماه جاری توسط ستاد کل به نیروهای مسلح ابلاغ شد.

وی افزود: از آنجایی که واجدان شرایط بهره‌مندی از این تسهیلات در سال 96 ، دارای سابقه رزمندگی بیش از 24 ماه ، 122 هزار نفر می باشند لذا بر اساس مصوبه، امسال تعداد 20 هزار نفر از آنان که دارای بیشترین سابقه هستند در اولویت بهره‌مندی از این تسهیلات قرار گرفته و مابقی افراد در صورت غیرغایب بودن در سال‌های آتی (هر سال به تعداد 20 هزار نفر) می‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند.


مشاوره تلفنی شرایط جدید و ضوابط اجرای کسر خدمت ایثارگری


تماس با تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره:

9099071611


تماس با موبایل همراه اول:

99225595


جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا تاکید کرد : فرزندان مشمولان غیرغایب  ایثارگران که دارای سابقه رزمندگی به مدت 29 و 28 ماه هستند و یا تلفیق سابقه رزمندگی، جانبازی و آزادگی آنان به 28 یا 29 امتیاز می‌رسد، می‌توانند با ارائه مدرک ایثارگری لازم از تسهیلات معافیت از خدمت استفاده کنند.

کریمی خاطر نشان کرد: اولویت بهره‌مندی از این امتیاز به ترتیب با سربازان در حال خدمت، مشمولان دارای برگه اعزام، مشمولان در مهلت قانونی معرفی و همچنین مشمولان دارای معافیت تحصیلی خواهد بود.

وی همچنین یادآور شد: افراد واجد شرایط از تاریخ 23 بهمن ماه سال جاری می‌توانند برای اخذ گواهی جبهه به سازمان نیروهای مسلح مربوط (ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران) مراجعه کنند و سازمان‌های نیروهای مسلح برابر روش جاری که در مورد رزمندگان دارای 30 ماه جبهه یا فرزندان ایثارگران متولد 1372 به قبل عمل می کردند نسبت به بررسی و صدور گواهی اقدام خواهند کرد.

اعلام جزئیات بیشتر در خصوص کسرخدمت ایثارگری


به گزارش معاونت اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا ، این سازمان طی اطلاعیه ای اعلام داشت :دراجرای بند (د) ماده 88 قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه،تعداد حداکثر 20 هزار نفراز فرزندان ایثارگران که دارای بیشترین درصد جانبازی،آزادگی و رزمندگی هستند و یا تجمیع امتیاز جانبازی ، رزمندگی و آزادگی آنان به بالاترین امتیاز برسد از تسهیلات کسر خدمت بهره مند می شوند .


برای تعیین افراد واجد شرایط دارای اولویت برای هر سال ، کلیه جانبازان،آزادگان و رزمندگان می بایست براساس زمان بندی ذیل با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس + 10 ) نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند.

براساس زمان بندی،جانبازان و آزادگان از تاریخ یازدهم تا بیست آذرماه و ایثارگران دارای سابقه حضور در مناطق عملیاتی و جبهه ، از بیست آذر ماه تا دهم دی ماه مهلت ثبت نام خواهند داشت .

به منظور ثبت دقیق اطلاعات اولیه ضروری است ایثارگران و یا هر فردی از اعضاء خانواده آنان که برای ثبت نام اولیه به دفاتر (پلیس +10) مراجعه می کنند ، مدارک شناسایی معتبر مانند: شناسنامه ، کارت ملی و ...... را نیز به همراه داشته باشند.

 طبق مقررات کسرخدمت ایثارگری به ازای هر ماه حضور در جبهه یا هر ماه اسارت و یا به ازای هر درصد جانبازی والدین یک ماه از خدمت سربازی فرزندان آنان به شرط آنکه جزء اولویت های تعیین شده باشند،کسرخواهد شد.

از تاریخ 19/9/96 اجرای کسر خدمت ایثارگری صرفا در چارچوب مقررات جدید بوده لذا کلیه مشمولانی که تا  قبل از نوزدهم آذر ماه امسال به خدمت سربازی اعزام شده اند ، اگر جزء اولویت های مشخص شده سال جاری قرار گرفته باشند ، می توانند از امتیازات فوق بهره مند شوند و اگر به هر علت جزء این اولویت ها در امسال نباشند ، می توانند از کسرخدمت با مقررات قبلی بهره مند شوند.

آن دسته از مشمولان که کسر خدمت ایثارگری والدین آنان به 24  می رسد اگر چنانچه بر اساس امتیازات افراد متقاضی در آن سال،در اولویت بهره مندی از کسرخدمت تعیین شوند ، کارت معافیت دریافت کرده و می بایست متعهد گردند تا چنانچه ظرف مدت 5 سال برای گذراندن آموزش رزم مقدماتی نظامی فراخوان شدند ، خود را به همین منظور معرفی کنند.

این اطلاعیه با اشاره به این مطلب که نداشتن غیبت مهمترین شرط برای بهره مندی ازکسر خدمت‌های مربوط به رزمندگی، جانبازی و آزادگی است،افزود: اولویت بهره مندی از کسرخدمت برای واجدین شرایطی که بالاترین امتیاز را دارند به ترتیب با کارکنان وظیفه در حال خدمت،مشمولان غیر غایب دارای برگ آماده به خدمت درهر سال می باشد و در صورت تکمیل نشدن ظرفیت (بیست هزار نفر)، با مشمولین دارای معافیت تحصیلی خواهد بود .
از آنجا که سربازان امریه متعهد به انجام دو سال خدمت می‌ باشند لذا کسر خدمت به آنها تعلق نمی‌گیرد و آنها موظفند زمانی را که متعهد به انجام خدمت شده‌اند را سپری کنند.
برابر مقررات ابلاغی،آن دسته از کارمندان دولت که در طول دوران هشت سال دفاع مقدس در مناطق عملیاتی و در زمینه خدمات پشتیبانی مشغول انجام وظیفه بوده اند و همچنین کارمندان نیروهای مسلح نیز که در طرحی به نام امام حسن مجتبی (ع) حضور داشتند جزو واجدین شرایط محسوب می‌شوند که جزئیات این طرح نیز به اطلاع مراکز خدمتی آنها رسیده است. مثلا ممکن است در زمان جنگ تحمیلی فردی در سیستان و بلوچستان حضور داشته که این فرد نیز جزو واجدین شرایط محسوب می‌شود یا افرادی که پس از پایان جنگ در مناطق عملیاتی کردستان حضور داشتند هم می‌توانند از چنین تسهیلاتی استفاده کنند که جزئیات آن و شرایط کامل آن به اطلاعشان رسیده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید 

برای مشاوره با مشاوران سامانه صدای مشاور از استان تهران با شماره 9092301612 تماس بگیرید 

تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد : 9099071611

تماس از خط همراه اول :99225595 

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری تماس به علت شلوغی خطوط چند بار تلاش نمایید 

به امید روزهایی بهتر و آینده ای بدون پشیمانی از انتخاب های گذشته


سوالات و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید
 
نام *
 
ایمیل *
 
پیام شما *
سوال امنیتی جمع اعداد 3 و 4
 
   

سوالات کاربران
printerنسخه قابل چاپ
به پرداخت ملت