تماس از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

تماس با تلفن ثابت از استان تهران 9092301612

تماس با تلفن ثابت از تمام کشور 9099071611

تماس با خط همراه اول 99225595

banner

صدای مشاور تحصیلی

مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره تحصیلی تلفنی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی

پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان 97 دانشگاه کردستان


تاریخ :    ۱۳۹۶/۱۲/۳     بازدید :    ۱۹۴

دانشگاه کردستان درنظر دارد برای سال تحصیلی ۹۷-۹۸ از میان داوطلبان واجد شرایط، دانشجوی کارشناسی ارشد بدون آزمون پذیرش نماید.

دانشگاه کردستان در راستای تحقق رسالت خود مبنی بر گسترش دورههای تحصیلات تکمیلی، از بین دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته و در رشته های دایر، بر اساس آیین نامه «پذیرش بدون آزمون استعداد های درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد» مصوب ۱۳۹۳/۵/۵ شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت محترم علوم، تحقیقات و فناوری و اصلاحیه آن و بر طبق دستورالعمل اجرایی شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه کردستان و با عنایت به اصلاحیه وزارت محترم علوم و بخشنامه معاونت محترم آموزشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری، فقط برای نیمسال اول سال تحصیلی ۱۳۹۸-۱۳۹۷ در رشته های ذیل دانشجو می پذیرد:


شرایط پذیرش ارشد بدون کنکور ۹۷ دانشگاه کردستان


۱- برگزیدگان رتبه های اول تا پانزدهم مرحله ی نهایی المپیادهای علمی – دانشجویی را برای ورود به همان رشته برگزیده یا رشته های مرتبط به تشخیص شورای برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم با ارائه معرفی نامه از دبیر خانه المپیاد به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش با آزمون

۲- دانشجوی دوره کارشناسی پیوسته (مجموع روزانه و شبانه) به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش با آزمون (حداکثر ۱۰ درصد ظرفیت دوره روزانه کارشناسی ارشد با تقریب اضافی و با اختیار دانشگاه) و با رعایت شرایط ذیل:

پس از گذراندن ۷ نیمسال تحصیلی (بدون احتساب نیمسال تابستان) و با گذراندن حداقل ۱۱۵ واحد درسی به لحاظ میانگین کل جزو ۱۰ درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشد.
حداکثر در ۸ نیمسال تحصیلی (تا ۱۳۹۷/۰۶/۳۱) فارغ التحصیل گردند.

پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی و صرفا برای یکبار امکان پذیر است.

پذیرش در رشته های تحصیلی مرتبط به تشخیص گروه آموزشی و تایید شورای آموزش دانشگاه امکان پذیر است.

تبصره ۱: دانشگاه اختیار دارد متقاضیانی را که در طول شش نیمسال تحصیلی دانش آموخته گردند و به لحاظ معدل در مقایسه با دانشجویان هم رشته وهم ورودی خود جزو ۱۰ درصد برتر باشند به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون در دوره کارشناسی ارشد همان سال پذیرش کند.

تبصره ۲: چنانچه ۱۰ درصد برتر حائز شرایط به دلیل انصراف یا عدم تقاضا از تسهیلات استفاده ننمایند و ظرفیت ۱۰ درصد به هر نحوی تکمیل نشد. دانشگاه با رعایت شرایط و بررسی گروه و شورای آموزش دانشکده و دانشگاه مجاز به جایگزینی صرفا ۱۰ درصد برتر بعدی همان دانشگاه با اولویت رتبه متقاضیان در آن رشته می باشد.

تبصره ۳: دانشگاه اختیار دارد درخواست دانشجویانی را که طول مدت تحصیل آنها به دلایلی خارج از اختیار خود بیماری، ماموریت والدین یا همسر و یا به دلیل زایمان، حداکثر دو نیمسال تحصیلی بیش از مدت مجاز مذکور( ۸ نیم سال) پس از تایید کمیسیون موارد خاص دانشگاه محل تحصیل برای استفاده از آیین نامه بدون آزمون بررسی نماید.

۳- دانشگاه های پیام نور، آزاد اسلامی، غیر دولتی غیر انتفاعی، علمی کاربردی و پردیس های بین الملل (خود گردان) مجاز به استفاده از این آیین نامه نمی باشند.

۴- تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده بر اساس آیین نامه مجاز نخواهد بود.

نحوه ارزیابی علمی و پذیرش دانشجویان متقاضی


۱- طول دوره فراخوان پذیرش دانشجویان ممتاز استعداد های درخشان در مقطع کارشناسی ارشد توسط دفتر حفظ و هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه ۱۵ روز می باش.

۲- دفتر حفظ و هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه پس از بررسی اولیه و اطمینان از احراز شرایط مندرج در این دستوالعمل، مدارک و سوابق متقاضی را جهت بررسی و ارزیابی علمی به دانشکده های مربوطه ارسال میدارد.

۳- گروه آموزشی مربوطه پس از دریافت مدارک ضمن بررسی آن در شورای آموزشی گروه، نظر خویش را به دانشکده ارسال خواهد کرد. نتیجه ی نهایی پس از تایید معاون آموزشی دانشکده مربوطه و به همراه پرونده کامل متقاضی، به دفتر حفظ و هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه ارسال می گردد.

۴- پرونده پذیرفته شدگان در شورای آموزشی دانشگاه بررسی و در صورت تایید نهایی، لیست اسامی دانشجویان به سازمان سنجش و آموزش کشور اعلام خواهد شد.

۵- چنانچه در هر مرحله از ثبت نام و تحصیل مشخص گردد که داوطلب واجد هر یک از شرایط فوق نبوده است از ادامه تحصیل وی جلو گیری به عمل آمده و طبق مقررات با ایشان رفتار خواهد شد.

۶- ارسال مدارک به دانشگاه و پذیرش اولیه به منزله پذیرش قطعی نمی باشد. ضمنا در صورت پذیرش نهایی در دانشگاه کردستان و ثبت پذیرش در سامانه سازمان سنجش به هیچ عنوان امکان تغییر رشته محل ثبت نامی وجود نخواهد داشت.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید 

برای مشاوره با مشاوران سامانه صدای مشاور از استان تهران با شماره 9092301612 تماس بگیرید 

تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد : 9099071611

تماس از خط همراه اول :99225595 

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری تماس به علت شلوغی خطوط چند بار تلاش نمایید 

به امید روزهایی بهتر و آینده ای بدون پشیمانی از انتخاب های گذشته


سوالات و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید
 
نام *
 
ایمیل *
 
پیام شما *
سوال امنیتی جمع اعداد 5 و 3
 
   

سوالات کاربران
printerنسخه قابل چاپ
به پرداخت ملت