تماس از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

تماس با تلفن ثابت از استان تهران 9092301612

تماس با تلفن ثابت از تمام کشور 9099071611

تماس با خط همراه اول 99225595

banner

صدای مشاور تحصیلی

مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره تحصیلی تلفنی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی

عدم افزایش شهریه دانشگاه آزاد در مناطق محروم


تاریخ :    ۱۳۹۷/۵/۲۳     بازدید :    ۱۳۶رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: بنا داریم میزان شهریه دانشگاه آزاد در مناطقی که محروم هستند را افزایش ندهیم و این می‌تواند کمکی به افراد با استعداد باشد.

دکتر علی‌اکبر ولایتی در افتتاحیه سیزدهمین مسابقات ربوکاپ آزاد ایران ۲۰۱۸ درباره میزان شهریه دانشگاه آزاد شهرهای محروم گفت: در نظر داریم تا میزان شهریه مناطق محروم را افزایش ندهیم تا این کمکی باشد به افرادی که استعداد دارند، ولی توانایی مالی کافی برای تحصیل ندارند.

ولایتی با بیان اینکه امیدواریم حوزه‌های مختلف ریاضی، انسانی و تجربی توسعه یابند، گفت: یکی از نواقصی که آموزش عالی دارد، علوم انسانی است.

رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی افزود: امیدواریم آنطور که شایسته و بایسته جمهوری اسلامی ایران است، حوزه علوم انسانی پیشرفت کند.

وی خاطرنشان کرد: در علوم انسانی دست ما را بسته‌اند؛ اما امیدوار هستیم گام‌هایی در شأن جمهوری اسلامی ایران در حوزه علوم انسانی برداشته شود.

رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: مسابقات ربوکاپ در دنیا و ایران کار جدیدی است و این نشان می‌دهد راه ما برای پیشرفت باز است.

ولایتی گفت: ۱۰ درصد بودجه پژوهشی دانشگاه آزاد در سال ۹۷ به اقدامات پژوهشی اختصاص یافته است.

وی افزود: همچنین پنج درصد از میزان اتکای بودجه دانشگاه به شهریه کاهش پیدا کرده است.

ولایتی خاطر نشان کرد: بدین واسطه پژوهش در عرصه عمل مفید واقع خواهد شد و تکنولوژی منجر به تولید می شود.

وی افزود: همانطور که انقلاب اسلامی ایران برای دنیا پدیده‌ای تازه بود و با استانداردهای بین‌المللی انطباق نداشت، دانشگاه آزاد هم چنین پدیده‌ای است.

هیأت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اینکه ما چنین دانشگاهی در دنیا نداریم، خاطرنشان کرد: این دانشگاه بدون اتکا به بودجه دولتی فعالیت می‌کند و با تکیه بر عامه‌ مردم و نه توسط عده‌ای خاصی در مسیر خود حرکت می‌کند تا در راستای توسعه علم گام بردارد.

ولایتی با بیان اینکه این ظرفیت توسط رهبری، انقلاب اسلامی و مردم ایجاد شده است، گفت: در طی یک سال و چند ماه اخیر که مدیریت جدیدی در دانشگاه آزاد حاکم شده، مجموعه افراد کارآمد و باسابقه طولانی در مدیریت آموزشی دانشگاه فعالیت می‌کنند.

وی تصریح کرد: بنابراین انتظار می‌رود که دانشگاه آزاد پیشرفت چشمگیری داشته باشد که انشاءالله همین‌طور خواهد بود.

رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در حال حاضر وابستگی به بیگانه در حوزه‌های اقتصاد صنعتی به طور دیگری است؛ هر روز یک اراده‌ شیطانی به وجود می‌آید که ما را تحریم کند.

ولایتی با بیان اینکه ایران از جمله کشورهای مطرح در حوزه تکنولوژی دفاعی است، گفت: ما زنجیره استعداد را گسستیم و این حکایت از استعداد بیدار شده جوانان ایرانی است، زیرا ایران همواره مرکز علم بوده است؛ به طوری که کتاب‌های نجوم، ریاضی، فلسفه و پزشکی متعلق به ایرانیان بوده که قرن‌ها در دانشگاه‌ها تدریس می‌شده است.

وی با تأکید بر اینکه بودجه دانشگاه آزاد از دولت نیست ولی این دانشگاه در خدمت نظام است، افزود: یکی از مشکلاتی که نظام دارد، لازم است نخبگان پناهگاهی داشته باشند که در این رابطه دانشگاه آزاد تدابیری اندیشیده است.

رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: در همین راستا ۱۴ هزار نخبه جذب باشگاه دانش‌پژوهان دانشگاه آزاد شده‌اند که ۶۰ درصد آنها از این دانشگاه و مابقی از سایر دانشگاه‌های کشور هستند؛ این نشان می‌دهد که دانشگاه آزاد به فکر نخبگان است، به طوری که نخبگان تنها متعلق به این دانشگاه نیستند.

ولایتی افزود: دانشگاه آزاد حرف اول در کشور را می‌زند ولی این به معنای گسیخته شدن از دانشگاه‌های دیگر نیست، بلکه ارتباط دانشگاهی در دوره‌های جدید دانشگاه آزاد و ارتباط منسجم و دوستانه با دانشگاه‌های مطرح کشور خواهد بود.

رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: استانداردهای دانشگاه آزاد همواره‌ در حوزه‌های علمی ارتقاء می‌یابد تا ظرفیت‌های بالقوه به بالفعل تبدیل شود و در آینده نقش مهمی در آموزش و پژوهش ایفا کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید 

برای مشاوره با مشاوران سامانه صدای مشاور از استان تهران با شماره 9092301612 تماس بگیرید 

تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد : 9099071611

تماس از خط همراه اول :99225595 

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری تماس به علت شلوغی خطوط چند بار تلاش نمایید 

به امید روزهایی بهتر و آینده ای بدون پشیمانی از انتخاب های گذشته


سوالات و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید
 
نام *
 
ایمیل *
 
پیام شما *
سوال امنیتی جمع اعداد 9 و 6
 
   

سوالات کاربران
printerنسخه قابل چاپ
به پرداخت ملت