تماس از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

تماس با تلفن ثابت از استان تهران 9092301612

تماس با تلفن ثابت از تمام کشور 9099071611

banner

صدای مشاور تحصیلی

مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره تحصیلی تلفنی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی

شرایط و ضوابط آزمون عملی کنکور هنر 99


تاریخ :    ۱۳۹۸/۹/۱۲     بازدید :    ۶۱۹
 شرایط و ضوابط آزمون عملی کنکور هنر 98 : در برخی از رشته های هنر، آزمون عملی در کنار آزمون تئوری گرفته میشود. درپذیرش کنکور هنر فقط آزمون عملی یا تئوری تاثیر گذار نیست و هردو اهمیت دارند. آزمون عملی گرافیک، نقاشی، طراحی پارچه و طراحی لباس به صورت مشترک برگزار می گردد. 


 

لیست رشته های دارای آزمون عملی

طراحی

لباس*

طراحی پارچه

گرافیک

نقاشی

موسیقی جهانی

موسیقی ایرانی

کتابت و نگارگری

ادبیات نمایشی

طراحی صنعتی

طراحی صحنه

عکاسی

آهنگسازی

موسیقی نظامی

مجسمه سازی

بازیگری و کارگردانی

نمایش عروسکی

 

 جهت مشاوره تخصصی "  شرایط و ضوابط آزمون عملی کنکور هنر 99 " کافیست

تماس از تلفن ثابت بدون کد  9099071611

شماره ویژه استان تهران    9092301612 

و یا باموبایل همراه اول با شماره99225595  تماس بگیرید.

 تماس از 8 صبح تا 12 شب ( حتی ایام تعطیل )نحوه برگزاری آزمون عملی کنکور هنر 

داوطلبین گروه آزمایشی هنر در صورت علاقه مندی به رشته هایی که در ادامه می آیند به منظور شرکت در آزمون عملی باید نسبت به انتخاب حداکثر 2 مجموعه از رشته های تحصیلی جدول منتشر شده به صورت اینترنتی از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش اقدام کنند. زمان ثبت نام آزمون عملی هنگام توزیع کارت ورود به جلسه آزمون تئوری، به اطلاع داوطلبین می رسد. که مانند سال های گذشته داوطلبین در تیر ماه نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. ضمن اینکه تاریخ برگزاری آزمون عملی کنکور هنر در اوایل مرداد ماه خواهد بود.

نکات مهم :

1- اگر شما هم علاقه مند به تحصیل در رشته هایی مانند رشته ادبیات نمایشی، بازیگری و کارگردانی، موسیقی جهانی ، موسیقی ایرانی، آهنگسازی،موسیقی نظامی ، مجسمه سازی، عکاسی ،تلویزیون و هنرهای دیجیتال،طراحی صحنه و نمایش عروسکی هستید لازم است بدانید که آزمون های مربوط به این رشته ها در شهر تهران برگزار خواهد شد.

2-توجه داشته باشید که داوطلبان مجاز هستند که فقط در 2 آزمون عملی شرکت داشته باشند بنابراین آزمون عملی گرافیک، نقاشی، طراحی پارچه و طراحی لباس به صورت مشترک برگزار می شود.

3-در صورتی که به صورت ناخواسته و یا خود خواسته از شرکت در آزمون عملی رشته ای که کد رشته اش را در فرم انتخاب رشته وارد کرده اید منصرف شوید، کد رشته انتخابی شما حذف خواهد شد.

4-علاقه مندان به رشته طراحی لباس توجه داشته باشند که این رشته فقط داوطلبان دختر را پذیرش می نماید.

5-در رابطه با زمان ثبت نام آزمون عملی لازم است بدانید که در موقع توزیع کارت ورود به جلسه کنکور تئوری ، تاریخ ثبت نام به اطلاع داوطلبان خواهد رسید. البته طبق روال هر ساله داوطلبان باید در نیمه دوم تیر ماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. ضمن اینکه تاریخ برگزاری آزمون عملی در معمولا اوایل مرداد ماه برگزار می شود.

5-هزینه در نظر گرفته شده برای آزمون عملی در هر یک از مجموعه‌ های گروه هنر تقریبا 25 هزار تومان است. ضمن اینکه متقاضیانی که علاقه‌مند به شرکت در 2 آزمون عملی از مجموعه‌ رشته‌ های هنر هستند ملزم به پرداخت حدودا  50 هزار تومان به صورت اینترنتی خواهند بود.


 آزمون عملی و اهمیت آن در کنکور هنر

 
برخی رشته‌های هنری به غیر از کنکور کتبی، آزمون عملی هم دارند که تقریباً 3 الی 4 هفته پس از کنکور کتبی برگزار می‌شود. آزمون عملی ضریب 4 دارد (به استثنای آهنگسازی که ضریب 6 دارد) و اهمیت آن بسیار زیاد است.  رشته‌هایی که آزمون عملی دارند:

نقاشی، گرافیک، طراحی پارچه ، طراحی لباس
موضوعی را (معمولاً با جزئیات آن) مشخص می کنند و باید آن را با ابزارهای محدود در کاغذ A4 طراحی و تصویرسازی کنید.
رعایت آناتومی و تناسبات انسان، اصول پرسپکتیو، زاویه دید و ترکیب بندی؛ از جمله عواملی است که در نمره شما موثر است.

 موسیقی ایرانی 
بخش اول: سلفژ (خواندن ملودی در گام‌های ماژور، مینور یا مد ایرانی، وزن خوانی ترکیبی و ساده)؛ شنوایی (تک‌صدایی ملودی تنال ـ دوصدایی: ‌تشخیص فواصل ملودیک و هارمونیک)
بخش دوم: اجرای یکی از سازهای موسیقی سنتی ایرانی شامل تار، سه‌تار، سنتور، نی، کمانچه،‌قانون، رباب، عود و قیچک؛ اجرای یک ردیف از ردیف‌های معتبر موسیقی ایرانی؛ دو آواز به انتخاب داوطلب و اجرای سه‌گوشه به پرسش داوران قطعه نوازی که اجرای دو قطعه تخصصی ساز به انتخاب داوطلب و اجرای یک قطعه به پرسش داوران است.
 
موسیقی جهانی
 بخش اول: سلفژ (خواندن ملودی در گام‌های ماژور و مینور، وزن خوانی ترکیبی و ساده)؛ شنوایی (یک‌صدایی ملودی تنال، دوصدایی تشخیص فواصل ملودیک و هارمونیک)
بخش دوم: اجرای یکی از سازهای موجود در ارکسترهای سمفونیک (به‌استثنای سازهای ضربی)؛ اجرای سه قطعه کامل از دوره‌های باروک، ‌کلاسیک و رمانتیک.
همراهی پیانو برای داوطلبان غیر از پیانو و گیتار الزامی خواهد بود.
  
آهنگسازی
 بخش اول: هارمونی به‌صورت کتبی شامل یک سؤال باس شماره‌گذاری شده سازشناسی ایرانی و جهانی به‌صورت کتبی (۱۵ سؤال)
بخش دوم: سلفژ (خواندن ملودی در گام‌های ماژور و مینور، وزن خوانی ترکیبی و ساده)؛ شنوایی  (یک‌صدایی ملودی تنال- دوصدایی)
بخش سوم: پیانو (دوره‌های باروک، کلاسیک، رمانتیک)
  
ادبیات نمایشی
 تصویری به شما نشان داده می‌شود که باید برای آن یک دیالوگ بنویسید. یک نمایشنامه یا داستان را مشخص می‌کنند که باید آن را شفاهی تحلیل کنید. اگر تاکنون کار نویسندگی یا حتی  کار عملی انجام داده‌اید، حتماً همراه داشته باشید. رزومه شما اهمیت دارد و به کسب نمره کمک خواهد کرد.
  
بازیگری
 با توجه به یک نمایشنامه یا متن باید یک مونولوگ را بازی کنید. به پیشنهاد داوران، یک شخصیت یا یک متن (یا حتی آواز) را باید بخوانید و بازی کنید. اگر تاکنون کار اجرایی داشته‌اید (در هر زمینه‌ای) حتماً همراه خود ببرید و در رزومه کاری خود وارد کنید.
 
نمایش عروسکی
اگر خودتان عروسک ساخته‌اید با عروسک خودتان یک اجرای عروسکی داشته باشید. اگر عروسک نساخته‌اید، می‌توانید یک عروسک همراه خود داشته باشید؛ زیرا کار شما راحت‌تر خواهد بود. با ابزار و وسیله‌های دیگر هم می‌توانید کار کنید و یک قسمت را با توجه به شخصیتی که انتخاب کرده‌اید باید بازی کنید (به عروسک یا ابزار انتخابی جان بدهید). ممکن است از شما پرسیده شود تا به حال چند کار عروسکی دیده‌اید و کدام کارگردان را در این رشته می‌شناسید (ایرانی و خارجی). در این آزمون چیزی که بسیار اهمیت دارد خلاقیت فردی شما در اجرای کار یا استفاده از ابزار و عروسک است.
  
طراحی صحنه
 با توجه به یک متن یا داستان باید تحلیل خود را از طراحی صحنه و ابزار مورد استفاده در اجرا بگویید. در این آزمون طراحی دستی شما اهمیت دارد. پلان یک اجرا را باید طراحی کنید. نور و استفاده درست از آن، لباس مربوط به آن اجرا و توضیحات مربوط به فضای آن را از شما می‌خواهند.
 
 مجسمه سازی
 سوال‌های کنکور عملی مجسمه‌سازی دارای  دو بخش است: بخش اول طراحی و  بخش دوم عملی .
سوال‌های بخش طراحی معمولاً طراحی ازفیگور و حالت‌های مختلف آن یا طراحی ازطبیعت بی جان است که نوع زاویه دیدآن به خود فرد بستگی دارد.
بخش عملی آزمون: اغلب ساخت احجام هندسی به همراه برش است.
  
طراحی صنعتی
 از شما خواسته می‌شود یک وسیله چند کاربردی با طراحی ویژه‌ای را ارائه دهید. مثلاً میزی که با تا شدن از زاویه خاصی تبدیل به صندلی می‌شود و…
برای ترسیمات این آزمون لازم است متقاضی به پرسپکتیو و طراحی مسلط باشد. همچنین طراحی از زوایای مختلف و جهت‌های نمایشی نیز الزمی است.

عکاسی  
سوالاتی از کتاب‌های عکاسی مطرح می‌شود (اغلب کتاب‌هایی که خود داوطلب مطالعه کرده باشد موردپرسش قرارمی گیرد)
همچنین سوالهایی درباره شاخه‌های مختلف عکاسی، عکاسان مشهور (سبک کاری آنها و عکس‌های هنرمند)، نقد عکس (ترکیب‌بندی، نور، موضوع و غیره …) از شما پرسیده می شود.  اگر نمونه کار عکاسی دارید همراه خود ببرید.


جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید  

تماس از تلفن ثابت بدون کد ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱

تماس از استان تهران ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲

 پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب ( حتی ایام تعطیل )در صورت عدم برقراری تماس به علت شلوغی خطوط چند بار تلاش نمایید ** به امید روزهایی بهتر و آینده ای بدون پشیمانی از انتخاب های ناآگاهانه گذشته **


سوالات و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید
 
نام *
 
ایمیل *
 
پیام شما *
سوال امنیتی جمع اعداد 2 و 1
 
   

سوالات کاربران
printerنسخه قابل چاپ