تماس از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

تماس با تلفن ثابت از استان تهران 9092301612

تماس با تلفن ثابت از تمام کشور 9099071611

تماس با خط همراه اول 99225595

banner

صدای مشاور تحصیلی

مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره تحصیلی تلفنی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی

شرایط ترمیم نمرات برای دانش آموزان در سال 98


تاریخ :    ۱۳۹۷/۱۱/۳     بازدید :    ۴۶۹

آموزش و پرورش بالاخره تحت فشار دانش آموزان تصمیم به اجرای طرح ترمیم معدل کرد، برای این کار شما باید با در دست داشتن مدارک لازم به یکی از مدارس آموزش بزرگسالان در منطقه خود مراجعه کنید و در خرداد،شهریور،یا دی ماه همان سال هرچند امتحان که خواستید شرکت کنید تا نمره جدید شما فقط برای آزمون سراسری لحاظ شود.

اگر برنامه ادامه تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی را در خارج از کشور دارید به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی توجه کنید و سعی کنید نمرات دروس زیست، شیمی، ریاضی و فیزیک بالایی داشته باشید. البته به خاطر داشته باشید اگر نمرات و معدل شما کم بود می توانید با شرکت در کالج های Pre-medical این ضعف را پوشش دهید.

ثبت نام ترمیم معدل: پس از شکایت عده ای مبنی برا تاثیر معدل در کنکور و عدم امکان جبران، آموزش و پرورش از خرداد 95 اقدام به برگزاری آزمون های ترمیم معدل نموده که جزئیات این آزمون بارها مورد سوال قرار گرفته است. سوالاتی که در این زمینه مطرح میشود:

1- آزمون ترمیم معدل برای چه دانش آموزانی است؟

2- چند بار می توانم برای ترمیم معدل اقدام کنم؟

3- چند درس را می توانم دوباره امتحان بدهم؟

4- زمان ثبت نام آزمون ترمیم معدل؟

5- هزینه ترمیم معدل چقدر است؟

6- برای کدام دروس ثبت نام کنم بهتر است؟

7- اگر نمره آزمون ترمیم معدل کمتر از نمره امتحان اصلی بنده باشد، کدام یک را در کنکور تاثیر می دهند؟

8- آیا این نمره های جدید در مدرک هم تاثیر داده خواهد شد؟

9- آیا نمرات آزمون ترمیم ارزش یکسانی با آزمون نهایی دارد؟

10- مهلت ثبت نام ترمیم معدل 97 کی است؟


جهت مشاوره تخصصی شرایط ترمیم نمرات برای دانش آموزان در سال 98 کافیست


با تلفن ثابت با شماره 9099071611


و یا باموبایل همراه اول با شماره  99225595 تماس بگیرید.


 تماس از 8 صبح تا 12 شب ( حتی ایام تعطیل )

ثبت نام ترمیم نمرات کنکور 98

نکته ۱ : این قانون برای داوطلبانی هستش که  دیپلمشون رو بعد از سال ۸۴ گرفته‌ان و آنهایی که دیپلمشون را قبل از سال ۸۴ گرفته‌اند نمی‌تونن در این امتحان های ترمیم نمرات شرکت کنن .

نکته ۲ : امتحان‌ها فقط از درس‌های نهایی سال سوّم دبیرستانه و نه پیش‌دانشگاهی!  و کسانی که میخواهند در این طرح شرکت کنن باید به‌صورت داوطلب آزاد در مراکز بزرگسالان یا روزانه‌های دولتی که از طرف آموزش‌و‌ پرورش استان‌ها اعلام می‌شود نام‌ نویسی کنند و در امتحان‌های نهاییخرداد یا شهریور یا دی‌ماه شرکت کنند .

نکته ۳ : فرد باید در همون منطقه‌ی آموزشی (منطقه‌ی سهمیه مناطق) که فارغ‌التحصیل شده امتحان بده یعنی اگر در منطقه‌ی ۲ آموزش و پرورش کشور فارغ‌التحصیل شده‌ (در شهرهایی که منطقه‌ی۲ حساب میشن) در شهرهای همان منطقه باید امتحان بده و نمی‌تونه در منطقه‌ی ۱ یا منطقه‌ی ۳ امتحان بده.

نکته ۴ : یک داوطلب می‌تونه یک یا چند درس را انتخاب کنه و فقط در یک نوبت حقّ شرکت در قانونِ ترمیم نمره‌های امتحان نهایی رو داره؛ یعنی این‌طور نیست که من بتونم  یک تعداد درس رو تو خردادماه امتحان بدم و یک تعداد رو در شهریور و یک تعداد رو در دی‌ماه؛ بلکه فقط یک‌بار حق دارم در این طرح شرکت کنم: خرداد یا شهریور یا دی. یک یا چند درس را می‌تونیم انتخاب کنیم. همه‌ی درس‌ها هم می‌تونه باشد، و این به انتخابِ دواطلبه .

نکته ۵ : تأکید شده‌است که نمره‌های جدید، جایگزینِ نمره‌ی قبلی در مدرکِ تحصیلی یا همان کارنامه نخواهد شد و فقط برای تأثیر تو کنکور موردِ استفاده قرار خواهد گرفت؛ یعنی نمراتی که برای سازمان سنجش برای تاثیر در کنکور ارسال میشه.  پس دیپلم جدید و یا تغییرِ معدّلِ دیپلمی در کار نخواهد بود. نمره‌ها در سامانه‌ی «ساحت» ثبت می‌شه که داوطلبان بتونن از این نمره‌ها فقط برای تاثیر در آزمون کنکور سراسری استفاده کنن.

نکته ۶ : اگر در امتحان ترمیم نمره شما کمتر از نمره اولتون شد شما این اختیار رو دارید که نمره بهتر رو برای تاثیر در کنکور انتخاب کنید . یعنی مثلا بار اول نمره شما تو درس فیزیک شده ۱۶ بار دوم که برای ترمیم شرکت میکنید میشه ۱۴ و شما میتونید انتخاب کنید که همون نمره اول در کنکور شما تاثیر داده بشه .

نکته ۷ : شهریه‌ای که باید داوطلب در امتحان‌ها پرداخت کند توسّط اداره‌ی کلّ استان‌ها باید مشخص شود و محدوده‌ی مشخّصی برایش در آیین‌نامه عنوان نشده‌است. مثلا تا جایی که ما خبر داریم بعضی مناطق به ازای هر واحد حدود ۶ هزار تومن . یعنی یک درصد ۴ واحد حدود ۲۴ هزار تومن .

نکته ۸ : اینکه آیا دانشجوبان هم می‌توانند در این امتحان‌ها شرکت کنن یا نه، در آیین‌نامه فقط بندی وجود دارد که برای کسانی که در این طرح شرکت می‌کنند نباید محدودیت نظام وظیفه داشته باشیم. گمان می‌رود کسی که در حال گذراندن دوره‌ی دانشجویی است و معافیتِ نظام وظیفه‌اش به‌صورت معافیت تحصیلی است، بتونه در این طرح شرکت کنه و محدودیت براش قائل نشن .


عدم امکان ترمیم معدل برای دانش آموزان پایه دوازدهم


طبق این اطلاعیه با توجه به اینکه ۸۵ درصد از ظرفیت ورود به دانشگاه ها از طریق سوابق تحصیلی است اهمیت ترمیم معدل بالا است. و به علت این اهمیت اگر فرصت شرکت در کنکور تا اخذ دیپلم یک دوره امتحان نهایی فاصله داشته باشد می تواند در ارتقای تحصیلی امتحان دهد.
اما اگر زمان اخذ دیپلم به صورتی باشد که دانش آموز بعد از آن بلافاصله در کنکور شرکت کند فرصتی برای ترمیم و سوابق تحصیلی نیست.
یعنی مثلاً اگر دانش آموزان در دی ماه امتحان نهایی بدهند و دیپلم بگیرند و کنکور در تیر ماه باشد امکان ترمیم سوابق وجود دارد ولی اگر در خرداد دیپلم بگیرند همچین فرصتی نیست.

از همین رو سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت عدم امکان ترمیم معدل برای دانش آموزان پایه دوازدهم در کنکور 98 را داریم چون سابقه خرداد ماه را باید برای سازمان سنجش اعلام کنیم.
این موضوع را نیز باید بدانید که داوطلبان فقط یکبار برای ترمیم هر درسی می توانند در امتحان نهایی شرکت کنند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید 

برای مشاوره با مشاوران سامانه صدای مشاور از استان تهران با شماره 9092301612 تماس بگیرید 

تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد : 9099071611

تماس از خط همراه اول :99225595 

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری تماس به علت شلوغی خطوط چند بار تلاش نمایید 

به امید روزهایی بهتر و آینده ای بدون پشیمانی از انتخاب های گذشته


سوالات و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید
 
نام *
 
ایمیل *
 
پیام شما *
سوال امنیتی جمع اعداد 5 و 7
 
   

سوالات کاربران
printerنسخه قابل چاپ
به پرداخت ملت