تماس از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

تماس با تلفن ثابت از تمام کشور 9099071613

banner

صدای مشاور تحصیلی

مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره تحصیلی تلفنی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی

آزمون CELI (چلی) چیست؟


تاریخ :    ۱۳۹۸/۸/۲     بازدید :    ۱۱۵۲
آزمون CELI نیز همانند آزمون CILS یکی از آزمون‌های سنجش مهارت افراد در زبان ایتالیایی می‌باشد که زیر نظر دانشگاه پروجیا برگزار می‌شود. این آزمون در ایران در حال حاضر در سطوح A1 تا C2 توسط موسسه سخن‌سرایان در اصفهان برگزار می‌شود. این مدرک نیز همانند مدرک آزمون CILS مورد قبول سفارت ایتالیا و کلیه دانشگاه‌های این کشور می‌باشد.


آموزش زبان ایتالیایی عمومی(CELI)


مدرک گواهی زبان ایتالیایی (CELI) برای بزرگسالان تحصیل کرده، مورد تایید وزارت امور خارجه و وزارت آموزش عالی است. و مهارت های زبان ایتالیایی را تایید می کنند و در زمینه کار و تحصیل در ایتالیا  قابل استفاده هستند. آزمون CELI به دوره‌های مختلف تقسیم شده است:  چلی مهاجران(برای مهاجرت) و چلی نوجوانان.
برتری ویژه این امتحان نسبت به سایر امتحانات مشابه این است که سوالات بر اساس شرایط داوطلبان با هر تجربه ، طراحی شده است و روش‌های انتخاب شده یادگیری زبان ایتالیایی در روند امتحان‌های چلی تغییری ایجاد نمیکند.
آزمون‌های مختلف چلیِ مدرسه ایتالیایی قیطریه، روش‌های ارزشیابی(آن‌هایی که در متن مدرک صادرشده نوشته می‌شوند) و وسواس‌های حاضر در روند طراحی موارد آزمون، همه بر اساس چارت مشترک زبان‌های اروپایی در سظح‌های مختلف هستند.
وزارت آموزش عالی و تحقیقات ایتالیا آزمون CELI 2(B1)  را به عنوان گواهی معتبر برای ارزیابی سطح آگاهی زبان ایتالیایی مورد نیاز جهت ثبت‌نام در دانشگاه‌های ایتالیا که به وسیله دانشگاه‌ها مشخص شده‌است را معرفی می‌کند.
CELI 4 و CELI 5 به عنوان مدارک معتبر برای ارزیابی سطح آگاهی زبان ایتالیایی، برابر با دانشجویان ایتالیایی الاصل معرفی شدند. بدیهی است که هر دانشکده می‌‌تواند آزمون ورودی مورد نظر خود را درخواست کند.
وزارت کار و امور اجتماعی مدارک CELI را در زمینه‌های مهاجرت(کاری) معرفی می‌کند و از گسترش آن به واسطه بالا بردن سطح آموزشی شناخت زبان ایتالیایی شهروندان بزرگسال خارج از اتحادیه اروپا و کودکانی که به طور مرتب در ایتالیا حضور دارند حمایت میکند. دولت یونان مدارک CELI را به عنوان، عنوان‌های زبان‌شناختی معتبر در جامعه تحت حکومت خود معرفی می‌کند.
ثبت‌نام
خاطرنشان می‌سازد که نحوه ثبت‌نام، پایان مهلت مقرر و هزینه پرداختی‌ آزمون‌ها بسته به اینکه داوطلب در شهر پروجا یا یکی از مراکز رسمی آزمون در اقسا نقاط دنیا آزمون می‌دهند، متفاوت است. 

روش ثبت‌نام 

توصیه می‌شود قوانین مربوط به هر آزمون را مطالعه فرمایید.
حضور داوطلب در مراحل ثبت‌نام الزامی نیست.
تقاضای ثبت‌نام در آزمون‌ها باید بر اساس فرم‌های حاضر در مرکز آزمون مربوطه ارایه شوند.
لطفا توجه داشته باشید که رسید مبلغ پرداخت را نگه‌دارید.
تقاضا می‌شود حتما آدرس ایمیل قابل دسترس خود را در کادر مربوطه بنویسید.
فقط تا شروع آخرین روز مهلت ثبت‌نام امکان تایید مکان(مرکز آزمون مورد نظر) و زمان آزمون وجود دارد.
پایان مهلت ثبت‌نام
برای کسی که قصد آزمون دادن را در یکی از مراکز آزمون در ایتالیا یا در سایر نقاط دنیا دارد، فقط تا دو ماه قبل از تاریخ برگزاری آزمون زمان برای ثبت‌نام دارد.
هزینه آزمون
هزینه آزمون‌ها توسط مراکز آزمون تعیین می‌شوند.
به خاطر داشته باشید هزینه آزمون در صورتی داوطلب خواستار تنها یک بخش(فقط بخش نوشتاری یا فقط بخش گفتاری) از آزمون باشد، %30 درصد کاهش می‌یابد.

CELI 2- B1

CELI 2-B1 سطح شناخت زبان ایتالیایی درمقطع B1 را گواهی می‌کند.

داوطلب باید توانایی زبانی خود را تا جایی که بتواند موقعیت احتمالی زندگی اجتماعی و کاری خود را در کشور ایتالیا مدیریت کند را گسترش داده‌باشد.

داوطلبانی که به واسطه دانش زبانی خود می‌توانند بیان علایق، موضوعات رایج و محیط تحت تاثیر خود را مدیریت کنند و همچنین کسانی که به طور خیلی ساده امیدها وآرزوهای خود را بیان کنند و در ادامه بتوانند توضیحاتی به طور خلاصه درباره دلایل و منطق‌های خود ارایه دهند، در سطح B1 هستند.


جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید  

تماس از تلفن ثابت بدون کد ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۳

 پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب ( حتی ایام تعطیل )


** به امید روزهایی بهتر و آینده ای بدون پشیمانی از انتخاب های ناآگاهانه گذشته **

کلمات کلیدی :

سوالات و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید
 
نام *
 
ایمیل *
 
پیام شما *
سوال امنیتی جمع اعداد 4 و 5
 
   

سوالات کاربران
printerنسخه قابل چاپ
انتخاب رشته حضوری

نرخ مشاوره %30 ارزانتر از بقیه