تماس از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

تماس با تلفن ثابت از تمام کشور 9099071613

banner

صدای مشاور تحصیلی

مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره تحصیلی تلفنی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی

انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97


تاریخ :    ۱۳۹۷/۵/۲۳     بازدید :    ۱۴۱۴

همه داوطلبان می‌داند که کنکور سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده‌اند و با هم برگزار می گردد اما سوالی که در میان اکثر داوطلبین رایج است این است که آیا انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۷ از انتخاب رشته کنکور سراسری جدا می باشد یا خیر؟


رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی امیر رضا شاهانی از آغاز انتخاب رشته کنکور سراسری این دانشگاه در هفته آینده خبر داد .
وی افزود : ظرفیت رشته‌های پرطرفدار ثابت است و داوطلبان بدون نگرانی می‌توانند انتخاب رشته کنند .
جهت اطلاع از زمان آغاز انتخاب رشته دانشگاه آزاد، عضو کانال تلگرام دانشگاه آزاد شوید


در پاسخ به این سوال باید بگویم که انتخاب رشته این دو دانشگاه به صورت کاملا مستقل و مجزا از هم صورت میگیرد. انتخاب رشته دانشگاه آزاد هر ساله برای داوطلبان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد با توجه به گستردگی رشته های ارائه شده طرفداران بسیاری دارد. توجه داشته باشید که دانشگاه آزاد برخی از رشته‌های پرطرفدار خود را مخصوصاً در رشته های پزشکی و رشته های مهندسی در برخی از دانشگاه های پرطرفدار خود وارد لیست رشته های بدون کنکور نمی نماید و اگر هم وارد این نیست نماید میزان ظرفیت پذیرش پایینی برای این قسم از رشته‌ها در نظر می‌گیرد. بنابراین موضوع مهمی که در انتخاب رشته دانشگاه آزاد اهمیت دارد این می باشد که داوطلب و انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۷ خود به چه صورت اولویت بندی کند تا بتواند در رشته مورد علاقه خود قبول شود. با توجه به اهمیت انتخاب رشته دانشگاه آزاد تصمیم بر آن گرفتیم تا در این مقاله به طور کامل در این رابطه توضیحاتی را ارائه نماییم. 

شرایط انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۷


 اولویت بندی در انتخاب رشته دانشگاه آزاد از اهمیت بسیار بسیار بالایی برخوردار است.  پس در انتخاب و ترتیب اولویت بندی رشته بسیار دقت کنید. داوطلبان می توانند از نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه آزاد استفاده نمایند و لیست رشته هایی که احتمال قبولی بالایی دارند را دریافت کنند. داوطلبین باید چندین نکته را حتماً مد نظر داشته باشند اول اینکه حتما در اولویت بندی رشته ها علاقه خود به تحصیل در رشته انتخابی خود مد نظر داشته باشند. توجه داشته باش که در صورت انتخاب رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد امکان تغییر رشته یا مهمانی گرفتن غیر ممکن است. موضوع دیگری که در طلب این باید در نظر داشته باشد این است که اطلاعاتی که نرم افزار انتخاب رشته در اختیار شما قرار می‌دهد اطلاعاتی حدودی می باشد بنابراین به شما توصیه می‌کنیم حتماً اولویت بندی رشته های انتخابی دانشگاه آزاد خود در انتخاب رشته را با یک مشاور مجرب و متخصص استفاده که آگاهی دقیق از میزان تراز لازم برای قبولی در هر کد رشته و دانشگاه را داشته باشد چرا که اگر فردی که در این زمینه تخصص کافی و لازم را نداشته باشد می تواند سرنوشت شما را تغییر دهد. در همین راستا می‌تواند با مشاورین متخصص مرکز صدای مشاور تماس حاصل فرمایید و انتخاب رشته دانشگاه آزاد خود را به مشاورین موسسه بسپارید. سامانه صدای مشاور تحصیلی با داشتن سابقه ۱۵ ساله در ارائه مشاوره انتخاب رشته حضوری تلفنی و اینترنتی همواره یاری‌رسان داوطلبین کنکور سراسری بوده است. 

چه سهمیه هایی در انتخاب رشته دانشگاه آزاد موثرند؟


تاثیر سهمیه در دانشگاه آزاد دانشگاه سراسری متفاوت است سهمیه هایی که در انتخاب رشته دانشگاه آزاد تاثیر گذار هستند شامل :
۱) سهمیه بسیج فعال
 ۲) سهمیه ایثارگران
۳) سهمیه عادی 
۴)سهمیه خانواده شهدا
می‌باشد که باید بدانید در انتخاب رشته دانشگاه آزاد سهمیه منطقه هیچ اهمیتی ندارد و تراز کسب شده شما در کنکور سراسری ملاک خواهد بود. اگر انتخابات دانشگاه آزاد مرتبط هستید می توانید مقاله مقایسه دانشگاه آزاد و پیام نور را مطالعه فرمایید.


مقالات مرتبط :

لیست رشته های بدون کنکور و باکنکور دانشگاه آزاد

شهریه دانشگاه آزاد رشته پرستاری 97

شرایط قبولی ذخیره دانشگاه آزاد

شهریه دانشگاه آزاد 97جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید  

تماس از تلفن ثابت بدون کد ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۳

 پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب ( حتی ایام تعطیل )


** به امید روزهایی بهتر و آینده ای بدون پشیمانی از انتخاب های ناآگاهانه گذشته **


سوالات و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید
 
نام *
 
ایمیل *
 
پیام شما *
سوال امنیتی جمع اعداد 4 و 7
 
   

سوالات کاربران
printerنسخه قابل چاپ
انتخاب رشته حضوری

نرخ مشاوره %30 ارزانتر از بقیه