تماس از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

تماس با تلفن ثابت از استان تهران 9092301612

تماس با تلفن ثابت از تمام کشور 9099071611

banner

صدای مشاور تحصیلی

مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره تحصیلی تلفنی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی

تفاوت دانشگاه های روزانه - شبانه - غیرانتفاعی - پیام نور چیست


تاریخ :    ۱۳۹۸/۸/۱۹     بازدید :    ۸۷۸
شاید یکی از مهم ترین مسائلی که داوطلبین کنکور با آن رو به رو هستند این می باشد که تفاوت دوره های روزانه و شبانه و یا غیرانتفاعی با پیام نور به چه صورت است . موضوع مهمی که داوطلبین کنکور در مورد دانشگاه های کشور باید در نظر داشته باشند این است که کیفیت این دانشگاه ها و ارزش مدرک هر یک از این دانشگاه ها به چه صورت می باشد. در این مقاله می خواهیم در مورد تفاوت دانشگاه روزانه شبانه غیرانتفاعی و پیام نور صحبت نماییم. در صورتی که هر گونه سوال و یا ابهامی در این زمینه داشتید می توانید با استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی سامانه صدای مشاور و از طریق شماره تلفن های مندرج بر روی سایت با مشاورین سامانه در تماس باشید.

 جهت مشاوره تخصصی تفاوت دانشگاه روزانه - شبانه - غیرانتفاعی - پیام نور کافیست


با تلفن ثابت با شماره 9099071611


و یا باموبایل همراه اول با شماره  99225595 تماس بگیرید.


 تماس از 8 صبح تا 12 شب ( حتی ایام تعطیل )

همانطور که در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 98 مشاهده خواهید کرد , کد رشته هایی را خواهید دید که مربوط به دانشگاه های روزانه ، شبانه و پیام نور و غیر انتفاعی و پردیس خودگردان می باشد که شما می توانید با انتخاب این کد رشته ها در صورت داشتن رتبه و تراز لازم برای قبولی در آن دانشگاه تحصیل نمایید. بهتر است در زمان انتخاب رشته انتهای دفترچه را حتما مطالعه نمایید تا از امکانات دانشگاه از قبیل خوابگاه، سلف دانشجویی، سرویس دانشگاه و ... اطلاع داشته باشید چرا که این موارد می تواند نقش بسزایی را در هزینه تحصیل شما در این دانشگاه ها ایفا نماید.

جهت اطلاع از شرایط  فراگیر پیام نور کلیک کنید

تفاوت دانشگاه ها در شهریه

پیش از اینکه در مورد شهریه دانشگاه های مذکور صحبت کنیم بهتر است ابتدا در مورد اعتبار مدارک این دانشگاه ها صحبت کنیم . اعتبار مدرک فارغ التحصیلی دانشگاه های مذکور به ترتیب ذیل می باشد:
1) دانشگاه سراسری روزانه
2) دانشگاه سراسری شبانه
3) دانشگاه پیام نور
4) دانشگاه غیر انتفاعی
همانطور که می دانید دانشگاه های روزانه با توجه به دولتی بودن این دانشگاه ها تحصیل در این دانشگاه ها به صورت رایگان می باشد و رقابت برای قبولی در این دانشگاه ها بسیار بالا می باشد و قبولی در این دانشگاه ها بسیار دشوار می باشد. دانشگاه های سراسری شبانه در اصل تحصیل در همان دانشگاه های دولتی می باشد اما با این تفاوت که باید شهریه پرداخت نمایید. دانشگاه های غیر انتفاعی و پیام نور نیز دانشگاه هایی هستند که در قبال پرداخت شهریه می توانید در انها تحصیل نمایید. اما تفاوت شهریه در این دانشگاه ها بدین صورت می باشد که شهریه ای که پرداخت می نمایید به این صورت است که اگر در دانشگاه دولتی روزانه قبول شوید تحصیل شما به صورت کاملا رایگان می باشد و اگر دانشگاه شبانه قبول شوید شهریه ای که پرداخت می نمایید چیزی در حدود شهریه دانشگاه آزاد خواهد بود که به نسبت اعتبار مدرک فارغ التحصیلیتان ارزش پرداخت این شهریه را خواهد داشت. اما در رابطه با شهریه دانشگاه های پیام نور و شهریه دانشگاه غیرانتفاعی ، میزان شهریه دانشگاه پیام نور از دانشگاه غیر انتفاعی پایین تر است. 


تفاوت دانشگاه روزانه - شبانه - غیرانتفاعی - پیام نور در تعهد خدمت


تعهد خدمت به این معناست که دانشجویان دانشگاه‌های دولتی روزانه طبق قانون موظف هستند که برابر مدتی که از تحصیل رایگان استفاده کرده‌اند در ارگان هایی که توسط وزارت علوم مشخص می شوند کار کنند تا پس از آن بتوانند مدرک فارغ التحصیلی خود را دریافت نمایند. کسانی که نخواهند این تعهد را به انجام برسانند می‌توانند برای لغو تعهد، هزینهٔ تحصیل خود را به دولت بپردازند. این موضوع زمانی مشکل ساز خواهد شد که شما بخواهید برای ادامه تحصیل خود در دانشگاه های خارج از کشور ادامه تحصیل نمایید و بخواهید مدرک فارغ التحصیلی خود را برای آن دانشگاه ارسال نمایید. 
طبق مطالب گفته شده تنها دانشگاه های روزانه دارای تعهد خدمت می باشند و تحصیل در دانشگاه های شبانه و پیام نور و غیر انتفاعی به علت پرداخت شهریه دارای تعهد خدمت نخواهند بود.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید  

تماس از تلفن ثابت بدون کد ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱

تماس از استان تهران ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲

 پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب ( حتی ایام تعطیل )در صورت عدم برقراری تماس به علت شلوغی خطوط چند بار تلاش نمایید ** به امید روزهایی بهتر و آینده ای بدون پشیمانی از انتخاب های ناآگاهانه گذشته **


سوالات و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید
 
نام *
 
ایمیل *
 
پیام شما *
سوال امنیتی جمع اعداد 2 و 4
 
   

سوالات کاربران
printerنسخه قابل چاپ