تماس از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

تماس با تلفن ثابت از استان تهران 9092301612

تماس با تلفن ثابت از تمام کشور 9099071611

تماس با خط همراه اول 99225595

banner

صدای مشاور تحصیلی

مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره تحصیلی تلفنی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی

شرایط گرفتن پاسپورت بدون سربازی


تاریخ :    ۱۳۹۸/۶/۱۴     بازدید :    ۳۶۳

خیلی از ما ممکن است موقعیت های زیادی برای سفرهای خارج از کشور داشته باشیم اما به دلیل نداشتن کارت پایان خدمت با مشکل مواجه می شویم. اما در این مطلب قصد داریم راهکارهایی برای حل این مسئله به شما عزیزان ارائه دهیم.

حتما شما هم این موضوع را شنیدید و یا می دانید که بدون تمام کردن دوره ی سربازی و داشتن کارت پایان خدمت ، امکان سفر به خارج از کشور برای آقایان وجود ندارد و نمی توانند بدون گذراندن خدمت سربازی از مرزهای کشور خارج شوند. با این حال اگر شما هم بین دوست ها و آشنایان دیده اید  که کسی بدون داشتن کارت پایان خدمت به خارج از کشور سفر کرده و برایتان این سوال پیش امده که چطور ممکن است ؟! باید گفت که این ممکن است  و تحت  شرایط خاصی می شود بدون داشتن کارت پایان خدمت با گرفتن پاسپورت و خرید بلیط هواپیما به خارج از کشور سفر کنید.

 جهت مشاوره تخصصی شرایط گرفتن پاسپورت بدون سربازی کافیست


با تلفن ثابت با شماره 9099071611


و یا باموبایل همراه اول با شماره  99225595 تماس بگیرید.


 تماس از 8 صبح تا 12 شب ( حتی ایام تعطیل )

شرایط و نحوه گرفتن پاسپورت بدون پایان خدمت  97

اگر شما گذرنامه هم داشته باشید در صورتی که دانشجو یا دانش آموز و یا حتی سربازی باشید به مجوز خروج از کشورنیاز دارید, یعنی وضعیت سربازی شما  نزد نظام وظیفه مشخص باشد ؛ گذرنامه به تنهایی مجوز خروج از کشور برای شما نیست! پس مطالب زیر رو به دقت بخوانید:

قوانین کلی گرفتن مجوز خروج از کشور:

۱-مشمول فاقد غیبت باشد.

۲-دانشجویان و دانش آموزان که به سن ۱۸ سال تمام رسیده اند با گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه ، مدارس ، مرکز مدیریت حوزه علمیه استانها و برگ معافیت تحصیلی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰) باشند .

۳- مشمولان دارای برگه اعزام به خدمت بدون غیبت باشند .

۴- فارغ التحصیلان مقاطع دیپلم و پیش دانشگاهی که مهلت معرفی آنان به اتمام نرسیده و یا دارای برگ اعزام به خدمت بدون غیبت باشند .

۵-دانشجویان فارغ التحصیل که از تاریخ فراغت آنان یکسال سپری نشده ، دارای گواهی فراغت از تحصیل و برگ ثبت اتمام تحصیل از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰ ) باشند .

۶- مشمولان فاقد غیبت که دارای برگ ثبت درخواست معافیت کفالت و معافیت پزشکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰ ) می باشند .

۷-مشمولان فاقد غیبت دارای برگ اعزام به خدمت به تاریخ ۱۹ آذر و ۱۹دی ماه و اول دی ماه می باشند .مدارک مورد نیاز جهت گرفتن  پاسپورت بدون پایان خدمت

مشمولان با اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه و براساس شرایط فوق می بایست گواهی اشتغال یا فراغت از تحصیل ، برگ اعزام به خدمت بدون غیبت ، برگ ثبت درخواست معافیت های ( کفالت ، پزشکی ، موارد خاص ) ،برگ تایید اتمام تحصیلات (مخصوص فارغ التحصیلان پس از ثبت در دفاتر پلیس +۱۰ ) دفترچه حساب قرض الحسنه بانک قوامین و کارت عابر بانک با مبلغ ۲ میلیون تومان برای سپردن ودیعه مجوز خروج از کشور به مدت ۲۰ روز را همراه داشته باشند .

برای تسهیل و تسریع در انجام امور مجوز خروج از کشور میبایست ابتدا با افتتاح حساب قرض الحسنه در یکی از شعبات بانک قوامین در سطح شهر اقدام تا مدت زمان رسیدگی به امور آنان کاهش یابد .

مشمولانی که دارای گذرنامه می باشند بعد از تحویل مدارک و صدور مجوز خروج از کشور برای اطمینان وکنترل نهایی ثبت خروج از کشور به یکی از مراکز اداره گذرنامه در سطح شهر خود مراجعه نمایند و همچنین مشمولان فاقد گذرنامه پس از تحویل مدارک به وظیفه عمومی و صدور مجوز خروج از کشور می بایست پس از ۲۴ ساعت برای درخواست صدور گذرنامه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰) مراجعه نمایند

میزان وثیقه برای خروج از كشور بدون کارت پایان خدمت

1. نخبگان با معرفی بنیاد نخبگان نیروهای مسلح ، نیاز به سپردن وثیقه یا ضمانت بانكی نداشته و با سپردن تعهد كتبی از سوی اقوام درجه یك خانواده مجاز به خروج از كشور می باشند.

2 . سفرهای زیارتی حج تمتع و عمره و همچنین عتبات عالیات با هماهنگی ستاد عمره دانشجویی و

دانش آموزی ضمانت مشمولان ازسوی این ستادها انجام می شود و سایر موارد زیارتی تا 15 میلیون تومان سپرده نقدی.

3 . فرزندان مامورین ثابت دولت ج.ا.ا درخارج از كشور با تائید وزارت امور خارجه و اخذ تضمین لازم از سازمان ذیربط و بدون پرداخت وجه مجاز به خروج از كشور می باشند.

4 . خروج از كشور برای فرصتهای مطالعاتی، ارائه مقالات و سایر سفرهای علمی برای دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاههای داخل با پرداخت مبلغ 5 میلیون تومان وجه نقد یا ضمانت نامه بانكی انجام میشود.

5 . خروج مشمولان برای ادامه تحصیل در مقاطع كارشناسی ارشد و بالاتر با پرداخت مبلغ 15 میلیون تومان وجه نقد ، ضمانت نامه بانكی و یا وثیقه ملكی انجام خواهد شد و تلاش است تا به تناسب افراد برای كسانی كه بورسیه وزارتخانه ها هستند حداكثر مساعدت بعمل اید.

6 . خروج در سایر موارد هم برابر ضوابط با مبلغ 15 میلیون تومان وجه نقد، ضمانت نامه بانكی و یا وثیقه ملكی انجام خواهد شد.

وثیقه های نقدی پس از 10 روز از اتمام مهلت تعیین شده چنانچه به سازمان وظیفه عمومی مراجعه نكنند ضبط خواهد شد و ضمانت های بانكی هم حداكثر پس از 15 روز ضبط خواهد گردید.

مراحل درخواست سربازان برای خروج از کشور

سربازان حین خدمت که درخواست سفر به عتبات عالیات را دارند می بایست به معاونت نیروی انسانی رده خدمتی خود مراجعه و مجوز خروج از کشور را اخذ نمایند و از رجوع به حوزه های وظیفه عمومی در سطح کشور خودداری کنند .

پس از بازگشت به کشور تا ۱۵ روز فرصت دارید که به جهت استرداد ودیعه به حوزه های وظیفه عمومی در سطح کشور مراجعه نمایند .

شایان ذکر است : مشمولان ساکن شهر تهران فقط به مرکز وظیفه عمومی تهران بزرگ مراجعه نمایند و مشمولان ساکن شرق و غرب استان تهران به مراکز وظیفه عمومی محل سکونت خود و در سایر استان ها نیز به معاونت های وظیفه عمومی مرکز استان خود مراجعه نمایند .

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید 

برای مشاوره با مشاوران سامانه صدای مشاور از استان تهران با شماره 9092301612 تماس بگیرید 

تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد : 9099071611

تماس از خط همراه اول :99225595 

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری تماس به علت شلوغی خطوط چند بار تلاش نمایید 

به امید روزهایی بهتر و آینده ای بدون پشیمانی از انتخاب های گذشته


سوالات و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید
 
نام *
 
ایمیل *
 
پیام شما *
سوال امنیتی جمع اعداد 8 و 8
 
   

سوالات کاربران
printerنسخه قابل چاپ
به پرداخت ملت