تماس از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

تماس با تلفن ثابت از استان تهران 9092301612

تماس با تلفن ثابت از تمام کشور 9099071611

banner

صدای مشاور تحصیلی

مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره تحصیلی تلفنی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی

شرط سنی معاف شدن پسران مادران مطلقه 98


تاریخ :    ۱۳۹۸/۵/۶     بازدید :    ۲۹۰
معاف شدن پسران مادران متعلقه به دلیل دریافت کفالت مادر موضوعی است که این روزها درباره آن بحث می‌شود. با توجه به بالا رفتن آمار طلاق معافیت کفالت مادر نیز افزایش پیدا کردم و دارای شرایط متفاوتی است که در این مقاله میخواهیم درباره شرط سنی معاف شدن پسران مادران مطلقه صحبت کنیم. 

 جهت مشاوره تخصصی شرط سنی معاف شدن پسران مادران مطلقه 98 کافیست


با تلفن ثابت با شماره 9099071611


و یا باموبایل همراه اول با شماره  99225595 تماس بگیرید.


 تماس از 8 صبح تا 12 شب ( حتی ایام تعطیل )


شرط سنی معافیت پسران مادران مطلقه


در صورتی که مشمول تنها فرزند ذکور بالای ۱۸ سال والدینی باشد که از هم جدا شدند می توانند برای معافیت کفالت اقدام کنند اما مسئله مهم این است که باید ۳۰ ماه از زمان ثبت واقعه طلاق گذشته باشد.
پس از ثبت طلاق برای مشمول معافیت موقت ثبت می شود و بعد از ۳۰ ماه گذشتن از زمان طلاق معافیت دائم برای مشمول صادر خواهد شد و این در حالی است که معافیت بعد از این مدت استمرار داشته باشد.

از آنجایی که برخی خانواده ها از این مسئله سوء استفاده کردند شرط گذشتن ۳۰ ماه از زمان را طلاق  گذاشتند.

با توجه به گفته مسئولین اگر برادران دیگر از معافیتهای مانند معافیت پزشکی و غیر استفاده کرده باشند مشکلی نیست و مشمول می توانند از معافیت کفالت استفاده کند و در این معافیت غیبت شرط نیست

با توجه به طولانی بودن مدت خدمت سربازی افراد تمایل دارند تا جایی که امکان دارد از رفتن به خدمت سربازی فرار کنند از همین رو به دنبال انواع کسری خدمت ها و معافیت های خدمت سربازی هستند. ما در این مقاله می خواهیم انواع معافیت کفالت را برایتان توضیح دهیم و امیدواریم این مقاله پاسخگوی سوالات شما مشمولین عزیز باشد اما در صورتی که سوالات شما دقیق تر بوده و نیاز به راهنمایی بیشتری داشتید میتوانید با مرکز مشاوره صدای مشاور تماس گرفته و اطلاعات دقیق تری دریافت کنید و ریز و درشت انواع معافیت ها و کسری خدمت ها را از مشاورین بپرسید.

انواع معافیت کفالت خدمت سربازی


موضوع اول از همه باید بگویم که یکی از شروط اصلی برای رسیدگی موضوع یگانه مراقب بودن یعنی نداشتن برادر سالم بالای ۱۸ سال است

معافیت کفالت یعنی شما به علت کفیل شدن به یک شخص دیگر از خدمت سربازی معاف شوید که به گروه‌های زیر تقسیم می‌شود:

معافیت‌های کفالت پدر

اگر مشمولی تک فرزند یک خانواده باشد که بالای ۱۸ سال سن دارد و سالم است اسنپ در ای او بالای ۵۹ سال باشد یعنی در اصل شروع ۶۰ سالگی می تواند کفیل پدر شود و از خدمت وظیفه عمومی معاف شود. در صورتی که همین مشمول پدرش زیر ۵۹ سال باشد اما بیمار باشد و نیاز به مراقبت داشته باشد مشمول می تواند بازهم معافیت کفالت بگیرد اما با تاییدیه نظام وظیفه.
اگر پدر مشمول در حبس باشند یگانه مراقب مشمول باشد و حداقل یک سال از حبس قطعی وی باقی مانده باشد رسیدگی پرونده بلامانع است.

معافیت کفالت مادر

بیشترین نوع معافیت کفالت کی گرفته میشود معافیت کفالت مادر است که در شرایط زیر می توانید آن را دریافت کنید
اگر مادر مشمول فاقد همسر باشند یعنی یا فوت کرده باشد یا طلاق گرفته باشد و مجنون تنها فرزند ذکور بالای ۱۸ سال سالم آن مادر باشد می تواند کفیل مادر شده و از خدمت وظیفه عمومی معاف شود.


معافیت کفالت خواهر یا برادر

در صورتی که مشمول خواهر برادر کوچکتر از خود داشته باشد و آنها نیاز به مراقبت داشته باشند و هیچ برادر سالم بالای ۱۸ سال دیگری نداشته باشند نیز می توانند از معافیت کفالت استفاده کنند.

تبصره بعدی این است که اگر مشمول برادر بالای ۱۸ سال داشته باشد اما آن برادر بیمار باشد و نیاز به مراقبت داشته باشد و همسر و پدر و فرزند هم نداشته باشد میتواند معافیت کفالت بگیرد.

اگر مشمول دارای خواهری باشد که از سن ۱۸ سالگی تا ۲۴ سالگی ازدواج نکرده و مجرد باشد و پدر مشغول نیز در قید حیات نباشد درصورتی که مشمول یگانه مراقب آن خواهر است می تواند معافیت کفالت بگیرد.

معافیت کفالت پدر بزرگ و مادربزرگ

قسمتی که پدر بزرگ مشمول با توجه به نظر شورای پزشکی نیازمند مراقبت باشد و در صورتی که فاقد فرزند پسر بوده و فرزند دیگری نداشته باشد و مشمول تنها پسر بالای ۱۸ سال باشد رسیدگی و ارجاع پرونده به هیات رسیدگی بلامانع است.

اگر فرزند و شوهر مادربزرگ فوت کرده باشد و مشمول تنها نوه پسر سالم بالای ۱۸ سال باشد و یا فرزند و شوهر مادر بزرگ قادر به سرپرستی از مادربزرگ نباشند رسیدگی و اجرای پرونده به هیات رسیدگی بلا مانع است.جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید  

تماس از تلفن ثابت بدون کد ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱

شماره ویژه استان تهران۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲ 

 پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب ( حتی ایام تعطیل )در صورت عدم برقراری تماس به علت شلوغی خطوط چند بار تلاش نمایید ** به امید روزهایی بهتر و آینده ای بدون پشیمانی از انتخاب های ناآگاهانه گذشته **


سوالات و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید
 
نام *
 
ایمیل *
 
پیام شما *
سوال امنیتی جمع اعداد 9 و 4
 
   

سوالات کاربران
printerنسخه قابل چاپ