تماس از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

تماس با تلفن ثابت از استان تهران 9092301612

تماس با تلفن ثابت از تمام کشور 9099071611

تماس با خط همراه اول 99225595

banner

صدای مشاور تحصیلی

مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره تحصیلی تلفنی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی

سهمیه بسیج فعال در کنکور آزاد چند درصد است


تاریخ :    ۱۳۹۸/۵/۲۲     بازدید :    ۴۸۳

یکی از مهم ترین مسائلی که داوطلبین در رابطه با تاثیر سهمیه بسیج در کنکور 98 بدان توجه ویژه ای داشته باشند این است که باید بدانند سهمیه بسیج فعال در کنکور آزاد چند درصد است. همانطور که می دانید سهمیه بسیج فعال هیچ تاثیری در نتایج کنکور سراسری ندارد و تنها در انتخاب رشته دانشگاه آزاد تاثیر گذار می باشد البته تاثیر سهمیه بسیج فعال در دانشگاه آزاد در رشته های پزشکی و غیر پزشکی متفاوت می باشد. در این مقاله در رابطه با تمامی این موضوعات توضیحاتی را ارائه خواهیم داد که به شما پیشنهاد میکنیم حتما تا انتهای این مقاله را مطالعه نمایید. 


 جهت مشاوره تخصصی سهمیه بسیج فعال در کنکور آزاد چند درصد است کافیست


با تلفن ثابت با شماره 9099071611


و یا باموبایل همراه اول با شماره  99225595 تماس بگیرید.


 تماس از 8 صبح تا 12 شب ( حتی ایام تعطیل )

در صورتیکه در رابطه با تاثیر سهمیه بسیج فعال در دانشگاه آزاد ، سهمیه بسیج فعال در کنکور آزاد چند درصد است ، آخرین رتبه قبولی در رشته های مختلف با استفاده از سهمیه بسیج و ... با سوال و یا ابهامی مواجه شدید می توانید با استفاده از شماره های مندرج بر روی سایت با مشاوران سامانه صدای مشاور در تماس باشید و تمامی سوالات خود را با ایشان در میان بگذارید تا آنها شما را در رابطه با ابهاماتتان شما را راهنمایی نمایند.


حذف سهمیه بسیج فعال انتخاب رشته دانشگاه آزاد 98 (کلیک کنید)


سهمیه بسیج فعال در کنکور آزاد چند درصد می باشد

پیش از اینکه در رابطه با سهمیه بسیج و نحوه تاثیرگذاری آن در انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد صحبت نماییم بهتر است بدانید که برای استفاده از سهمیه بسیج در دانشگاه آزاد یک جدول امتیاز بندی تعریف شده است که به شرح ذیل می باشد :

هر یک ماه عضویت عادی
۱ امتیاز
هر یک ماه عضویت فعال
۲/۵ امتیاز
هر یک ماه عضویت در شورای پایگاه
۳/۵ امتیاز
هر یک ماه عضویت در شورای حوزه 
۴ امتیاز
البته این را هم در نظر داشته باشید برای اینکه بتوانید از سهمیه بسیج در کنکور 98 استفاده نمایید باید حداقل 100 امتیاز داشته باشید . البته به این موضوع هم توجه داشته باشید که دو نکته در رابطه با سهمیه بسیج در کنکور اهمیت دارد :
1) داوطلب باید حتما دارای کارت بسیج فعال باشد و نمی تواند تمامی 100 امتیاز خود را از حالت های دیگر کسب نماید و دیگر اینکه باید حتما یکسال سابقه حضور در بسیج به صورت فعال را داشته باشد و در صورت کسر امتیاز از امتیاز بسیج عادی استفاده نماید.
2) سهمیه بسیج فعال تنها برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد می باشد و هیچ تاثیری در کنکور سراسری 98 نخواهد داشت . البته باید به این نکته نیز اشاره نماییم که برخی از دانشگاه هایی که به صورت نیمه متمرکز و از طریق مصاحبه اقدام به پذیرش دانشجو می نمایند و وابسته به سپاه و ... می باشند می توان گفت که متقاضیانی که دارای کارت بسیج فعال داشته باشند به نسبت متقاضیانی که سابقه بسیج ندارند ارجح تر خواهند بود.

نحوه تاثیر سهمیه بسیج فعال در انتخاب رشته دانشگاه آزاد بدین صورت است که اگر متقاضی داوطلب رشته های غیر پزشکی باشد میزان تاثیر سهمیه بسیج برای وی حدود 10 درصد می باشد و می بایست 90 درصد از تراز آخرین فرد قبولی در آن رشته را کسب کرده باشد تا بتواند در آن رشته قبول شود. اگر متقاضی داوطلب رشته های پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی باشد میزان تاثیر سهمیه بسیج به 5 درصد کاهش می یابد و می بایست 95 درصد از تراز آخرین فرد قبولی در آن رشته را کسب کرده باشد تا بتواند در آن رشته قبول شود .

دریافت کد رهگیری بسیجی فعال برای دانشگاه آزاد 98

بسیجیانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی را دارند و قصد دارند که از سهمیه بسیج فعال خود در ثبت نام دانشگاه آزاد استفاده نمایند باید بدانند که باید در زمان ثبت نام خود کد رهگیری بسیجی فعال باید داشته باشند. نحوه دریافت کد رهگیری بسیجی فعال برای دانشگاه 98 بدین صورت است که متقاضی باید به ه حوزه مقاومت بسیج شهر خود مراجعه نماید  و گواهی عضویت بسیج فعال خود را دریافت نماید. پس از آن متقاضی باید برای گرفتن تایید نهایی به سپاه پاسداران منطقه خود مراجعه نمایند و نسبت به دریافت کد 12 رقمی اقدام نمایند.
موضوع بسیار مهمی که باید بدان اشاره کنیم این است که هر فرد تنها یک بار در طول دوران تحصیل خود می تواند از سهمیه بسیج فعال خود در ثبت نام دانشگاه آزاد استفاده کند بنابراین اگر قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر از قبیل کارشناسی ارشد و دکتری دارید به شما پیشنهاد می کنیم در مقاطع بالاتر از کارشناسی از سهمیه بسیج بهره ببرید. البته این را نیز در نظر داشته باشید که اگر متقاضی کد 12 رقمی خود را در انتخاب رشته دانشگاه آزاد ثبت نماید و نتواند در دانشگاه قبول شود می تواند سال دیگر از این سهمیه استفاده نماید اما اگر در دانشگاه قبول شود و انصراف از تحصیل دهد دیگر نمیتواند از سهمیه بسیج فعال در انتخاب رشته دانشگاه آزاد در طول مدت تحصیل خود استفاده نماید.جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید 

برای مشاوره با مشاوران سامانه صدای مشاور از استان تهران با شماره 9092301612 تماس بگیرید 

تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد : 9099071611

تماس از خط همراه اول :99225595 

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری تماس به علت شلوغی خطوط چند بار تلاش نمایید 

به امید روزهایی بهتر و آینده ای بدون پشیمانی از انتخاب های گذشته


سوالات و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید
 
نام *
 
ایمیل *
 
پیام شما *
سوال امنیتی جمع اعداد 9 و 1
 
   

سوالات کاربران
printerنسخه قابل چاپ
به پرداخت ملت