تماس از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

تماس با تلفن ثابت از استان تهران 9092301612

تماس با تلفن ثابت از تمام کشور 9099071611

banner

صدای مشاور تحصیلی

مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره تحصیلی تلفنی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی

سرباز ماهر چیست - سامانه ثبت نام سرباز ماهر


تاریخ :    ۱۳۹۸/۸/۲۳     بازدید :    ۴۰۵
سرباز ماهر چیست ؟ ما میخواهیم در این مقاله درباره سامانه ثبت نام سرباز ماهر برایتان توضیح دهیم. سامانه صدای مشاور به صورت دائمی آماده پاسخگویی به سوالات مشمولین عزیز میباشد.


ثبت نام طرح مهارت آموزی سربازان

بر اساس تصمیمات اخذ شده در خصوص رویکرد جدید خدمت سربازی با عنوان سرباز ماهر که در آن در نظر است کارکنان وظیفه در طول خدمت با گذراندن آموزش مهارت آموزی حداقل یک مهارت فنی را فراگرفته تا زمینه‌ی اشتغال آن‌ها پس از پایان خدمت هموارتر شود، آغاز شده است. در سال جاری با تشکیل قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه در ستاد کل نیروهای مسلح، برنامه‌ ریزی‌های لازم برای تحقق این امر مهم صورت گرفته است.همچنین در اجرای  طرح مهارت آموزی سربازان وظیفه مقرر شد برای کارکنان وظیفه‌ای که قبل از اعزام به خدمت وظیفه دارای یک تخصص فنی خاص بوده‌اند و یا در مدت خدمت سربازی با بکارگیری تخصصی در نیروهای مسلح عملاً مهارت لازم را در فعالیت مربوطه کسب کرده‌اند و در عین حال فاقد گواهی‌نامه تخصصی می‌باشند، گواهی‌نامه رسمی صادر شود.

معرفی سامانه سرباز ماهر

هدف اصلی این سامانه، مکانیزه کردن طرح جامع مهارت آموزی کارکنان وظیفه است که شامل سه سطح قبل از خدمت، حین خدمت و پس از خدمت می باشد. در این طرح با همکاری تمامی دستگاه های اجرایی کشور، در نظر است با انجام مشاوره شغلی و ارائه دوره های مهارتی متناسب با توجه به منطقه جغرافیایی آنها، توانمندی جوانان ذکور کشور در قبل از خدمت سربازی افزایش یابد. در حین خدمت سربازی، قابلیت های جوانان توسعه یافته و آمادگی لازم برای ورود به بازار کار آنها ایجاد شود و پس از خدمت، تسهیل گری لازم و زمینه سازی برای کارآفرینی و اشتغال این عزیزان ایجاد شود. این سامانه با پیوند دادن متقاضیان، موسسات آموزشی(خصوصی و دولتی) و مراکز ارزیابی مهارتی، زمینه بهره گیری آموزش مهارتی متناسب با نیاز بازار را برای جوانان فراهم نموده است و افراد می توانند با مراجعه به این سامانه و تکمیل مراحل ثبت نام، مدارک و گواهینامه های معتبر (اخذ شده از طریق سامانه و یا دوره های گذرانده از قبل) را ارائه نمایند تا پس از ارزیابی و صحه گذاری توسط مراجع ذیربط، از امتیازات و مشوق های بدو ورود به خدمت بهره مند شوند.

 

ثبت نام سرباز ماهر

برای ثبت نام سرباز ماهر پس از ورود به سامانه سرباز ماهر و طی کردن ۴ مرحله ای که در ادامه به صورت کامل توضیح داده خواهد شد، ثبت نام انجام پذیرفته است. مرحله اول: ثبت نام اولیه به این صورت که جهت استفاده از خدمات سامانه می بایست با وارد نمودن شماره تلفن همراه به عنوان نام کاربری و انتخاب رمز ورود در سامانه طرح مهارت آموزی سربازان ثبت نام نمایید. کلیک بر روی دکمه ثبت نام ورود شماره تلفن همراه (تحت عنوان نام کاربری) و رمز عبور ورود کد امنیتی قرائت شده برای متقاضی و کلیک بر روی دکمه ورود به سامانه
مرحله دوم: تکمیل ثبت نام  در این مرحله با استفاده از فرم مربوط به این بخش، کاربر می تواند اطلاعات فردی خود را که شامل فیلد های کد ملی، تاریخ تولد، نام، نام خانوادگی، شماره شناسنامه، محل صدور، محل تولد، نام پدر، زبان مادری، وضعیت تاهل، قد، وزن، گروه خونی، رنگ چشم، رنگ مو، دین، مذهب، تلفن همراه، سابقه عضویت بسیج، و تصویر پرسنلی می باشد را ثبت/ویرایش کند.
همچنین با پر کردن اطلاعات: استان، شهرستان، بخش، شهر/روستا، کد پستی، نشانی محل ست و انتخاب محل جغرافیائی بر روی نقشه، می توان نشانی جدیدی در سامانه ثبت نماید.

و امکان ثبت و مشاهده سوابق تحصیلی متقاضی وجود دارد. برای ثبت سوابق تحصیلی، متقاضی باید مدرک تحصیلی، محل اخذ مدرک (داخل کشور یا خارج کشور)، نوع دانشگاه، دانشگاه اخذ مدرک، از تاریخ، تا تاریخ، توضیحات و تصویر مدرک خود را وارد نماید. در صورتی که محل اخذ مدرک، خارج کشور انتخاب شود، باید کشور، شهر و نام دانشگاه، از تاریخ، تا تاریخ، توضیحات و تصویر مدرک وارد شود.
در این فرم، امکان ثبت و مشاهده سوابق کاری متقاضی وجود دارد. برای ثبت سوابق کاری، متقاضی باید عنوان شغلی، نام محل کار، محل کار (داخل کشور یا خارج کشور)، کد کارگاه، کد بیمه، تلفن، نشانی، از تاریخ، تا تاریخ و توضیحات را وارد نماید.
در این فرم، امکان ثبت و مشاهده تصاویر مدارک متقاضی وجود دارد. برای ثبت مدارک هویتی، متقاضی باید نام مدرک مربوطه را وارد و تصویر آن را آپلود نماید.

مرحله سوم: مهارت های فراگرفته شده شما باید در این فرم، امکان ثبت و مشاهده تصاویر مدارک متقاضی وجود دارد. برای ثبت مدارک هویتی، متقاضی باید نام مدرک مربوطه را وارد و تصویر آن را آپلود نماید. مرحله چهارم: دوره های گذرانده شده که با استفاده از دکمه دوره های گذرانده شده” در گرید مهارت های فراگرفته شده، امکان ثبت دوره های گذرانده شده مرتبط با هرمهارت وجود دارد.

شرایط ثبت نام طرح سرباز ماهر


شرایط ثبت نام به این صورت است که کلیه اتباع ایرانی بالای ۱۵ سال تمام که دارای شناسنامه معتبر عکس دار می باشند. و  در ثبت نام طرح مهارت آموزی سربازان درخواست تمامی متقاضیانی که کارت ملی دارند، بررسی می شود.

 

 


جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید  

تماس از تلفن ثابت بدون کد ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱

تماس از استان تهران ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲

 پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب ( حتی ایام تعطیل )در صورت عدم برقراری تماس به علت شلوغی خطوط چند بار تلاش نمایید ** به امید روزهایی بهتر و آینده ای بدون پشیمانی از انتخاب های ناآگاهانه گذشته **


سوالات و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید
 
نام *
 
ایمیل *
 
پیام شما *
سوال امنیتی جمع اعداد 3 و 8
 
   

سوالات کاربران
printerنسخه قابل چاپ