تماس از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

تماس با تلفن ثابت از استان تهران 9092301612

تماس با تلفن ثابت از تمام کشور 9099071611

تماس با خط همراه اول 99225595

banner

صدای مشاور تحصیلی

مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره تحصیلی تلفنی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی

معافیت سربازی دانش بنیان


تاریخ :    ۱۳۹۷/۱۲/۲۳     بازدید :    ۸۸
همواره يکي از مسائلي که براي جوانان کشور بخصوص نخبگان وجود دارد اين است که چگونه بايد با وجود توانايي هايي که دارند دوران خدمت سربازي خود را سپري کنند طوري که بتوانند هم خدمت سربازي خود را بگذرانند هم از مهارت و استعداد خويش استفاده کنند هم اوقات خويش را تلف نکنند جواب اين سوالات اين است که اين عزيزان مي توانند با شرايطي که بنياد ملي نخبگان در جهت حمايت از ايشان و براي نيل به اهداف عالي کشور فراهم نموده اند تا ايشان بتوانند خدمت خود را در شرايط ايده الاتري در شرکت هاي دانش بنيان بگذرانند. با همکاري ستاد کل نيروهاي مسلح، شيوه نامه جديد براي سربازي افراد کليدي در شرکتهاي دانش بنيان و فناور ابلاغ شد.
سيد محمد صاحبکار خراساني رئيس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش بنيان يکي از مسائل اصلي در شرکت هاي دانش بنيان را حفظ و به کارگيري نيروهاي توانمند عنوان کرد و گفت: در اين رابطه موضوع انجام خدمت سربازي براي افراد اصلي مشغول در اين شرکت ها مهم است؛ به ‌نحوي که ممکن است با جدا شدن يک فرد اصلي، فعاليت شرکت تحت الشعاع قرار گرفته و با افت شديد مواجه شود.


جهت مشاوره تخصصی معافیت سربازی دانش بنیان کافیست


با تلفن ثابت با شماره 9099071611


و یا باموبایل همراه اول با شماره  99225595 تماس بگیرید.


 تماس از 8 صبح تا 12 شب ( حتی ایام تعطیل )دبير کارگروه ارزيابي شرکتهاي دانش بنيان افزود: از آنجايي که تدوين و اجراي برنامه هاي حمايتي از شرکت هاي دانش بنيان يکي از مهمترين فعاليت هاي معاونت علمي و مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنيان است، رفع اين مشکل نيز از سالهاي گذشته در دستور کار قرار گرفته است. 
 در چند سال گذشته، بنياد ملي نخبگان شرايط انجام خدمت وظيفه تخصصي براي افراد تحت پوشش بنياد ملي نخبگان (مانند برگزيدگان المپيادها، برگزيدگان کنکور وغيره) را فراهم کرده بود.
با همکاري معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري  و بنياد ملي نخبگان و ستاد کل نيروهاي مسلح، شيوه نامه‌اي با عنوان «شيوه نامه بهره مندي دانش آموختگان فناور از تسهيلات خدمت نظام وظيفه تخصصي» ابلاغ شد.
صاحبکار گفت: بر اساس اين شيوه نامه، افراد کليدي و کارشناسان خبره شرکت‌هاي دانش‌بنيان هم مانند برگزيدگان المپيادها و کنکور در صورتي که امتياز لازم را در زمينه علمي و فناوري کسب کنند، مي‌توانند از خدمات نظام وظيفه تخصصي استفاده کرده و با همکاري معاونت علمي و فناوري رئيس‌جمهور و بنياد ملي نخبگان به ستادکل نيروهاي مسلح معرفي شوند
عضو هيات علمي پژوهشکده مطالعات فناوري افزود: خوشبختانه سردار باقري رييس ستاد کل نيروهاي مسلح توجه ويژه اي به موضوع مهارت آموزي و استفاده موثرتر از توانمنديهاي سربازان دارند و برنامه هاي ويژه اي در تفاهم نامه مشترک معاونت علمي و فناوري و ستاد کل نيروهاي مسلح در نظر گرفته شده است.

 


شرايط شرکت‌هاي دانش‌بنيان و فناور برای خدمت سربازی

شرکت هاي فعال در حوزه فناوري از جمله شرکت هاي دانش بنيان -که مورد تأييد کارگروه ارزيابي شرکت‌هاي دانش‌بنيان قرار گرفته باشند و اسامي آنها در صفحه اول سامانه www.Daneshbonyan.ir قرار دارد- و شرکت هاي مستقر در مراکز رشد و پارک هاي علم و فناوري، شرکت هاي خلاق و شرکت هاي معرفي شده از سوي نهاد هاي توسعه فناوري و نوآوري که از سوي مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنيان تاييد مي شوند، مي‌توانند کارشناسان برتر خود را براي استفاده از اين تسهيلات معرفي کنند.همچنين شرکت‌هاي متقاضي بايد حتماً داراي اظهارنامه مالياتي باشند و کالاها و خدمات دانش­‌بنيان خود را بر اساس اطلاعات اظهارنامه مالياتي به فروش رسانده باشند.شرايط افراد متقاضي خدمت سربازی در شرکت های دانش بنیان


صاحبکار درباره شرايط افراد متقاضي گفت: افراد معرفي‌شده بايدحد نصاب امتياز علمي و فناورانه را کسب کنند و اين افراد بايد دانش‌آموخته در مقاطع کارشناسي، کارشناسي‌ارشد يا دکتراي تخصصي باشند و بيش­از سه سال از تاريخ دانش­‌آموختگي آنها نگذشته باشد. البته دانشجويان دور? دکتراي تخصصي که از پيشنهاد رساله دکتري خود با موفقيت دفاع کرده باشند، نيز مشمول مزاياي اين طرح مي‌شوند. فرد معرفي‌شده بايد در حال حاضر به‌صورت تمام‌وقت در شرکت دانش­‌بنيانِ مورد نظر مشغول به فعاليت باشد و براي دست‌­کم سه ماه اخير، سابقه بيمه پرداختي در شرکت داشته باشد.

 

سهميه شرکت‌هاي دانش‌بنيان و فناور

هرکدام از شرکت‌هاي دانش‌بنيان که داراي فروش مندرج در اظهارنامه مالياتي باشد، مي‌توانند يک نفر را به‌عنوان سهميه خود معرفي کنند و به‌ازاي هر 300 ميليون تومان فروش مندرج در اظهارنامه مالياتي و يا هر 5 نفر نيروي انساني شاغل بيمه‌شده، مي‌توانند يک نفر ديگر را به‌عنوان سهميه خود معرفي کنند. لذا يک شرکت با فروش بيش از (300) ميليون تومان، مي‌تواند 2 نفر را به‌عنوان سهميه خود معرفي کند. البته معرفي اين افراد از سوي شرکت‌ها به‌هيچ‌وجه به‌معناي استفاده فرد از تسهيلات نظام وظيفه تخصصي نيست و اين فرد بايد توانمندي‌ علمي و پژوهشي را براي اجراي موفق پروژه پژوهشي در دستگاه‌هاي دفاعي و دولتي داشته باشد و امتياز لازم را در حوزه علمي و فناورانه کسب کند.

 


نحوه ارائه تقاضا و پيگيري

براي استفاده افراد فعال در شرکت‌هاي دانش‌بنيان و فناور از تسهيلات نظام وظيفه تخصصي، هيچ نيازي به مراجعه حضوري فرد يا ارائه تقاضاي مکتوب به معاونت علمي و فناوري نيست و فرد متقاضي بايد اطلاعات خود و شرکت متبوع خود را در سامانه Soraya.bmn.ir ثبت و به‌صورت الکترونيکي مراحل ان را پیگیری کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید 

برای مشاوره با مشاوران سامانه صدای مشاور از استان تهران با شماره 9092301612 تماس بگیرید 

تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد : 9099071611

تماس از خط همراه اول :99225595 

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری تماس به علت شلوغی خطوط چند بار تلاش نمایید 

به امید روزهایی بهتر و آینده ای بدون پشیمانی از انتخاب های گذشته


سوالات و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید
 
نام *
 
ایمیل *
 
پیام شما *
سوال امنیتی جمع اعداد 3 و 9
 
   

سوالات کاربران
printerنسخه قابل چاپ
به پرداخت ملت