تماس از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

تماس با تلفن ثابت از استان تهران 9092301612

تماس با تلفن ثابت از تمام کشور 9099071611

banner

صدای مشاور تحصیلی

مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره تحصیلی تلفنی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی

رشته انسانی میتواند کنکور تجربی شرکت کند


تاریخ :    ۱۳۹۸/۷/۱۵     بازدید :    ۸۸
رشته انسانی میتواند کنکور تجربی شرکت کند ؟؟
داوطلبان کنکور همواره سوالاتی در زمینه های مختلف دارد. سامانه صدای مشاور هم همیشه آماده پاسخگویی به سوالات میباشد. یکی از این سوالان این است که رشته انسانی میتواند کنکور تجربی شرکت کند یا خیر؟
ما در این مقاله توضیحات لازم در این زمینه قزاز داده ایم.

رشته انسانی میتواند کنکور تجربی شرکت کندرشته انسانی میتواند کنکور تجربی شرکت کند*** تمامی دانش اموزانی که فارغ التحصیل رشته های انسانی و ریاضی هستند حق شرکت در کنکور سراسری تجربی را دارند .به کلمه ی فارغ التحصیل دقت کنید .منظور از فارغ التحصیل داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی هست و تنها مدرک دیپلم کافی نیست. در واقع شما با داشتن مدرک پیش دانشگاهی از لحاظ قانونی توانایی شرکت در تمام 5 کنکور را دارید(ریاضی/تجربی/انسانی /هنر/زبان)

رشته انسانی میتواند کنکور تجربی شرکت کند*** داوطلبانی هم که  مدرک پیش دانشگاهی خود را تا خرداد سال کنکور کسب نکرده اند اگر تا شهریور همان سال مدرک را کسب کنند مجاز به ورود دانشگاه به شرط پذیرفته شدن در کنکور هستند.


جهت مشاوره تخصصی " رشته انسانی میتواند کنکور تجربی شرکت کند " کافیست

تماس از تلفن ثابت بدون کد  9099071611

شماره ویژه استان تهران  9092301612 

و یا باموبایل همراه اول با شماره  99225595  تماس بگیرید.

 تماس از 8 صبح تا 12 شب ( حتی ایام تعطیل )
رشته انسانی میتواند کنکور تجربی شرکت کند*** داوطلبانی که ورودی بهمن هستند  اگر تا دی ماه مدرک خودشون رو کامل کنند مجاز به ورود به دانشگاه هستند اما داوطلبان ورودی مهر نمیتوانند ترم اول را در نیم سال اول تحصیلی بگذرانند.
چند راه برای دسته ی دوم داوطلبان یعنی ورودی مهر وجود دارد
اول ازهمه اینکه اگر در دانشگاه غیر روزانه پذیرفته شدن باید به دانشگاه پذیرفته شده مراجعه کنند ثبت نام کنند و ترم اول رو مرخصی بگیرند.و تا دی ماه مدرک پیش دانشگاهی خودشون رو کامل کنند.توجه داشته باشید که شهریه ثابت دانشگاه به ازای یک ترم مرخصی باید از ترم بعدی که وارد دانشگاه میشید یعنی بهمن ماه باید پرداخت شود.اما به دلیل انتخاب واحد نکردتون در ترم اول شهریه انتخاب واحد وجود ندارد.

اما دسته ی دوم داوطلبانی هستند که در دانشگاه روزانه پذیرفته شدند
این دسته از داوطلبان باید با دقت بیشتری پیگیر کار باشند تا بتوانند یک ترم مرخصی بگیرند زیرا اگر مرخصی برای ان ها ثبت نشود از کنکور سراسری سال اینده محروم میشوند و هم سطح با داوطلبانی  میشنود که در دانشگاه روزانه پذیرفته شدند و به دلیل علاقه نداشتن به رشته یا دانشگاه پذیرفته شده از ادامه ی تحصیل در ان دانشگاه صرف نظر کرده اند .

*** ممکن است یک سری دانشگاه ها به دلیل این که برای مثال شما درسی دو واحدی را با نمره ی  نزدیک به 10 پاس نکرده اید شما رادر  ثبت نام کنند و بعد از اینکه دی ماه درس مزبور را گذراندید پرونده ی شما را کامل کنند اما این کار توصیه نمیشود
زیرا ممکن است بعد از گراندن یک ترم با صرف وقت و هزینه نتوانید در ازمون دی ماه موفق شوید و مجبور به انصراف خواهید شد دوما ممکن است بعد از گذراندن ترم  با رد کردن ترم اول شما و حساب کردن شما به عنوان دانشجوی ترم دوم موافقت نکنندو کارنامه ی شما رو به تاریخ دی ماه رد کنندنه شهریور. و باز هم زحمت یک ترم شما به هدر میرود.

*** دانش اموزانی که در امتحانات شهریور خود به هر دلیلی موفق نمیشوند باید این موضوع را بدانند که بعد از ثبت نام کردن در مدارس بزرگسالان شما مانند مدرسه ی خود نمره ی مستمر دارید و دانش اموزانی که بصورت غیر حضوری در مراکز بزرگسالان تحصیل میکنند نمره ی مستمر برایشان رد میشود پس شانس قبولی بسیار بالا تری را نسبت به شهریور دارند
 
 
*** تمام  این موارد ویژه ی دانش اموزان رشته های نظری بود  اما دانش اموزان رشته های فنی برای شرکت در ازمون سراسر مثلا تجربی چه مراحلی را باید طی کنند
هیچ یک از دانش اموزان فنی که مدرک دیپلم فنی را دارند اجازه شرکت در این ازمون را ندارند زیرا یکی از شرایط مهم شرکت در این ازمون یعنی داشتن مدرک پیش دانشگاهی را ندارند .تنها راه حق شرکت این دسته از داوطلبان داشتن مدرک فوق دیپلم یاهمان کاردانی  است.
 
 
*** داوطلبان کنکور تجربی که فارغ التحصیل رشته ی ریاضی هستند در دوران دببرستان نسبت به رشته های دیگر ارتباط درسی بیشتری با تجربی داشته اند و در دروس عمومی و شیمی و قسمتی از ریاضیات و فیزیک اشتراک دارند اما دانش اموزان رشته انسانی و بخصوص رشته های فنی اشنایی کمتری با منابع کنکور تجربی دارند و به مطالعه و تلاش بیشتری نسبت به بقیه دارند البته کسب رتبه ی مطلوب برای این دسته از دانش اموزان کار اصلا بعیدی نیست  و تنها به پشت کار و مطالعه و برنامه ریزی صحیح ان ها بستگی دارد. در صورتی که یک بار بار کنکور پذیرفته شده اید تصمیم به شرکت دوباره در کنکور هستید به پست شرکت دوباره در کنکور سراسری مراجعه نمایند همچنین می توانید از پست بهترین منابع کنکوری نیز دیدن نمایید
 


جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید  

تماس از تلفن ثابت بدون کد ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱

شماره ویژه استان تهران۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲ 

 پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب ( حتی ایام تعطیل )در صورت عدم برقراری تماس به علت شلوغی خطوط چند بار تلاش نمایید ** به امید روزهایی بهتر و آینده ای بدون پشیمانی از انتخاب های ناآگاهانه گذشته **


سوالات و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید
 
نام *
 
ایمیل *
 
پیام شما *
سوال امنیتی جمع اعداد 3 و 2
 
   

سوالات کاربران
printerنسخه قابل چاپ