تماس از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

تماس با تلفن ثابت از تمام کشور 9099071613

banner

صدای مشاور تحصیلی

مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره تحصیلی تلفنی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی

دروس لازم برای قبولی در رشته حقوق در کنکور 99


تاریخ :    ۱۳۹۹/۱/۲     بازدید :    ۹۶۹۱


دروس لازم برای قبولی در رشته حقوق در کنکور 99 - 1400 

رشته حقوق, درصد های رشته حقوق, تراز دروس رشته حقوق, تعداد واحد درسی رشته حقوق


با توجه به اهمیت انتخاب رشته کنکور 99 و اهمیت بازار کار رشته ها ما در مقالات مختلف در رابطه با رشته ها برای شما عزیزان در بخش انتخاب رشته توضیح میدهیم . در این مقاله میخواهیم درباره رشته حقوق، بازار کار رشته حقوق, دروس رشته رشته حقوق، دروس لازم برای قبولی در رشته حقوق در کنکور 99 - 1400 و ...توضیح دهیم.  امیدواریم که این مقاله برای شما مفید باشد. جهت آشنایی با رشته حقوق تا پایان مقاله با ما همراه باشید.


جهت اطلاع از دروس لازم برای قبولی در رشته حقوق در کنکور 99 - 1400 با از تلفن ثابت بدون کد با شماره  9099071613 تماس بگیرید


 رشته حقوق

حقوق عبارت است از مجموعه قواعدی که از طریق موسسات اجتماعی یا دولتی جهت تنظیم رفتار افراد جامعه ایجاد و توسط مقامات ذی‌ربط و ذی‌صلاح اعمال می‌شود. در واقع حقوق مجموعه قواعد و مقرراتی را شامل می‌شود که نظم اجتماعی را تامین می‌کنند. علم حقوق نیز به دانش تحلیل و سیر تحول قواعد حقوقی اشاره دارد. مفاهیم حقوقی در نظام‌های حقوقی ملی به روش‌های مختلفی ایجاد می‌شوند. از میان این روش‌ها می‌توان به وضع قانون توسط قوه مقننه یا تعیین قانون از طریق صدور آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌های دولتی در قوه مجریه اشاره کرد. افزون بر آن تصمیمات قضایی الزام‌ آوری که در قوه قضاییه اتخاذ می‌شود نیز از دیگر روش‌های ایجاد مفاهیم حقوقی به شمار می‌رود.


گرایش های رشته حقوق در مقطع کارشناسی ارشد :


گرایش حقوق خصوصی – گرایش  حقوق ارتباطات – گرایش حقوق ثبت اسناد و املاک – گرایش حقوق اسناد و قراردادهای تجاری – گرایش حقوق بین الملل – گرایش حقوق جزا و جرم شناسی – گرایش حقوق کیفری اطفال و نوجوانان – گرایش حقوق عمومی – گرایش حقوق نفت و گاز – گرایش حقوق بشر – گرایش حقوق مالکیت فکری – گرایش حقوق اقتصادی – گرایش حقوق دادرسی اداری – گرایش حقوق محیط زیست – گرایش حقوق تجارت بین الملل – گرایش حقوق خانواده – گرایش حقوق تجاری اقتصادی بین المللی –گرایش حقوق شرکت های تجاری – گرایش مدیریت دادگستری – گرایش مدیریت نظارت و بازرسی – گرایش مدیریت اصلاح و کیفرهای قضایی – گرایش حقوق حمل و نقل – گرایش حقوق سردفتری – گرایش حقوق مالی – گرایش اقتصادی – گرایش فقه و حقوق جزا – گرایش حقوق تجارت الکترونیکی

گرایش های رشته حقوق در مقطع دکتری

گرایش حقوق عمومی – گرایش حقوق جزا و جرم شناسی – گرایش حقوق بین الملل عمومی – گرایش حقوق خصوصی – گرایش حقوق نفت و گاز – گرایش فقه و حقوق جزا


بازار کار رشته حقوق

بازار کار رشته حقوق و آینده شغلی رشته حقوق تا به امروز که هستیم  خوب هست. البته اصلی ترین شغل این رشته وکالت هست که ورود به اون کمی مسیر سخت و پیچیده داره.

بازار کار رشته حقوق و اینده شغلی رشته حقوق برای خانم ها با آقایون یکسان هست. بازار کار و درآمد رشته حقوق تنها به میزان مهارت های اونها بستگی داره. در واقع دادگاه به دفاعیه وکلا توجه داره و به جنسیتشون توجهی نداره.

همونطور که گفتم  مدرک تحصیلی به تنهایی به هیچ وجه کمک کننده نیست. برای ورود به شغل وکالت و بازار کار رشته حقوق باید در آزمون وکالت شرکت کنن که قبولی  در این آزمون خیلی راحت نیست. از طرفی هم با قبول شدن در آزمون وکالت، راه برای ورود به بازار کار رشته حقوق هموار نشده و فضای رقابتی زیادی وجود داره.

به طور کل در مورد بازار کار رشته حقوق و درآمد رشته حقوق باید بگم که سالیانه 17 هزار پرونده به دادگاه ها ارجاع داده میشه که حداقل حدود 5 تا 6 هزارتای آنها نیازمند حضور وکیل هست. پس  به همین ترتیب میشه گفت که بازار کار رشته حقوق در شاخه های حقوق و گرایش های آن خوب هست.مطالب مرتبط :

نرم افزار انتخاب رشته کنکور 99 سراسری 

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 99

راهنمای مراحل انتخاب رشته کنکور سراسری 99

نفرات برتر کنکور 99 

بهترین مرکز انتخاب رشته آزمون سراسری 99

مشاوره تلفنی انتخاب رشته کنکور سراسری 99

دریافت اصلاحیه دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 99

راهنمای دقیق انتخاب رشته کنکور 99 

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 99
جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید  

تماس از تلفن ثابت بدون کد ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۳

 پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب ( حتی ایام تعطیل )


** به امید روزهایی بهتر و آینده ای بدون پشیمانی از انتخاب های ناآگاهانه گذشته **


سوالات و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید
 
نام *
 
ایمیل *
 
پیام شما *
سوال امنیتی جمع اعداد 3 و 1
 
   

سوالات کاربران
printerنسخه قابل چاپ
انتخاب رشته حضوری

نرخ مشاوره %30 ارزانتر از بقیه