تماس از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

تماس با تلفن ثابت از استان تهران 9092301612

تماس با تلفن ثابت از تمام کشور 9099071611

banner

صدای مشاور تحصیلی

مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره تحصیلی تلفنی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی

اگر دانشگاه پیام نور قبول شویم و نرویم


    بازدید :    ۴۳اگر دانشگاه پیام نور قبول شویم و نرویم چه میشود؟ بسیاری از داوطلبان کنکور سراسری این سوال را میپرسند. شرایط در هر دانشگاهی متفاوت است اما باید اول از همه بگوییم که باید جریمه انصراف از تحصیل بپردازید . این در تمامی دانشگاه ها صدق میکند اما مبالغ پرداختی متفاوت خواهد بود. ما در ادامه مقاله نتایج انصراف از دانشگاه پیام نور را برایتان بازگو خواهیم کرد.


اگر دانشگاه پیام نورقبول شویم و نرویم

اگر در دانشگاه پیام نور پذیرفته شدید و به نتیجه رسیدید که به هر دلیل تمایلی به تحصیل در آن رشته یا دانشگاه را ندارید،حق انصراف از پیام نور و شرکت در کنکور سراسری را دارید، اما با انجام تمام مراحل و شرایط لیست شده در زیر.پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید

شرایط اصلی انصراف از دانشگاه پیام نور

 اگر داوطلبی در هر دانشگاهی که تحصیل در آن مبنی بر پرداخت شهریه است، اعم از آزاد اسلامی، پیام نور، غیرانتفاعی، علمی کاربردی و حتی سراسری‌های دوره شبانه؛ چه پذیرفته شده باشد و ثبت نام نکرده باشد و چه ثبت نام کرده باشد، انصراف داده باشد و یا حتی فارغ التحصیل شده باشد مانعی برای ثبت نام کنکور سراسری و پذیرش و ثبت نام در دانشگاه‌های دوره روزانه آن‌ها نخواهد داشت.

تعداد انصراف و ثبت نام در صورتی که مسائل نظام وظیفه مطرح نباشد، مشکلی پیش نخواهد آورد.


شرایط برای پذیرفته شدگان در دانشگاه دولتی متفاوت است:

قبل از هر چیزی باید ثبت نام خود را نهایی کنید و در دانشگاه خود نام نویسی و انتخاب واحد نمایید.

در مرحله  بعد لازم است که واحد‌های خودرا در این ترم گذرانده و نمرات خود را نیز ثبت نمایید. بعد ار پایان این ترم برای ترم دوم نیز باید همین روند را ادامه دهید.

بعد از گذراندن این دو ترم و با در دست داشتن نمرات ثبت شده خود، پیش از شروع ترم ۳ می‌توانید انصراف رسمی و کتبی خود را تسلیم آموزش دانشگاه خود بکنید و در کنکور سراسری سال جاری شرکت نمایید.

توجه کنید که فقط حق یک بار انصراف از دانشگاه سراسری روزانه را دارا خواهید بود. در صورت تکرار این موضوع از محرومیت‌های دو تا چند ساله برای داوطلب در نظر گرفته خواهد شد.

چنان چه داوطلب مرد با مشکل نظام وظیفه قصد شرکت مجدد در کنکور سراسری و انصراف از دوره روزانه را داشته باشد، در صورتی ممکن خواهد بود که :

۱- مدرک معادل کاردانی دریافت نکرده باشد

۲- بعد از پایان ترم ۲ انصراف داده باشد.

نکته مهم دیگر این است که ،  زمان ثبت نهایی انصراف شما از دانشگاه باید حتما پیش از زمان ثبت نام در کنکور سراسری باشد

جریمه انصراف از دانشگاه ها

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم ، در صورت انصراف از دانشگاه ملزم به پرداخت جریمه انصراف از تحصیل هستید.، اما داوطلبین تنها در دو صورت می‌توانند بدون پرداخت این جریمه انصراف خود را قطعی کنند:

۱- دانشجویان دانشگاه‌های سراسری روزانه که قصد دارند بعد از انصراف بلافاصله در یک دانشگاه دولتی روزانه دیگر تحصیل کنند، معاف از پرداخت جریمه خواهند بود.

۲- دانشجویان واحدهای مختلف دانشگاه‌ آزاد، که بلافاصله پس از انصراف قصد ادامه تحصیل و ثبت نام در دانشگاه آزاد دیگر و یا همان واحد را دارند نیز از پرداخت این جریمه معاف خواهند بود.

در غیر این صورت طبق جدول زیر باید جریمه پرداخت کنند:نوع  دانشگاهجریمه انصراف از تحصیل


دانشگاه‌های سراسری ( دولتی )میزان جریمه در دانشگاه های دولتی بستگی به دانشگاه، رشته تحصیلی و سال آغاز تحصیل خواهد داشت.دانشگاه شبانه


 (یک و نیم) برابر شهریه ثابت هر ترمدانشگاه پردیس خودگردانهزینه انصراف از تحصیل در این دانشگاه ها  برابر مجموع شهریه ثابت ترم های باقیمانده مجاز است.دانشگاه دانشگاه آزاد


(یک و نیم) برابر شهریه ثابت هر ترمدانشگاه غیرانتفاعی (یک و نیم) برابر شهریه ثابت هر ترم


دانشگاه پیام نور(یک و نیم) برابر شهریه ثابت هر ترم
جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید  

تماس از تلفن ثابت بدون کد ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱

تماس از استان تهران ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲

 پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب ( حتی ایام تعطیل )در صورت عدم برقراری تماس به علت شلوغی خطوط چند بار تلاش نمایید ** به امید روزهایی بهتر و آینده ای بدون پشیمانی از انتخاب های ناآگاهانه گذشته **


سوالات و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید
 
نام *
 
ایمیل *
 
پیام شما *
سوال امنیتی جمع اعداد 2 و 5
 
   

سوالات کاربران
printerنسخه قابل چاپ