تماس از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

تماس با تلفن ثابت از تمام کشور 9099071613

banner

صدای مشاور تحصیلی

مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره تحصیلی تلفنی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی

کنترل استرس در زمان دفاع پایان نامه


تاریخ :    ۱۳۹۹/۲/۱۵     بازدید :    ۶۳۹


دفاع کردن از پایان نامه هم یکی از موقعیت های مهم زندگی است که می تواند برای زندگی تحصیلی و بعضا شغلی افراد بسیار مهم و سرنوشت ساز باشد و از همین رو بسیاری از افراد در این موقعیت استرس را تجربه می کنند. به همین دلیل قصد داریم در این مطلب به مسئله ی کنترل استرس در زمان دفاع از پایان نامه بپردازیم. 
چرا هنگام دفاع از پایان نامه استرس می گیریم؟
استرس گرفتن واکنش طبیعی بدن به شرایط پرفشار زندگی است. بسیاری از اوقات شرایط به این دلیل برای ما پرفشار می شود که در معرض تغییری در زندگی قرار داریم. بعضی از این تغییرات منفی و بعضی از آن ها مثبت هستند. خوشبختانه استرسی که در زمان دفاع از پایان نامه تجربه می کنیم از آن دست استرس هایی است که در هنگام تغییر مثبت اتفاق می افتد. بنابر این اگر فکر می کنید ممکن است موقع دفاع دچار اضطاب و یا دستپاچگی شوید کاملا طبیعی است. خصوصا اگر حسابی روی پایان نامه کار کرده اید و به خودتان مطمئن هستید، اصلا نگران نباشید. ما روش های کنترل استرس در زمان دفاع پایان نامه را به شما آموزش می دهیم. 

راهکار های ساده برای کنترل استرس در زمان دفاع پایان نامه

برای کنترل استرس روش های بیرونی و درونی متفاوتی وجود دارد. بعضی از روش ها را باید در خلوت و یا در ذهن خودمان پیاده کنیم و بعضی از آن ها را لازم است در هنگام دفاع از پایان نامه، به صورت عملی استفاده کنیم. ما بعضی از این راهکارهای کنترل استرس را به شما می گوییم. 
 

روش های درونی کنترل استرس: 

این روش ها مربوط به قسمت شخصی کار شما می شوند و به عبارتی آن قسمتی از مسئله هستند که باید با خودتان حل کنید مثلا:
- کارتان با دقت و کیفیت لازم انجام بدهید تا بتوانید به خودتان یادآوری کنید که کارتان نقصی ندارد و دلیلی ندارد استرس داشته باشید. می توانید چند بار پایان نامه را مرور و اصلاح کنید و برای اصلاح پایان نامه از دوستان و اطرافیان کمک بگیرید البته مراقب باشید که دچار وسواس نشوید.
- موقعیت های استرس زای قبلی که توانسته اید آن ها را با موفقیت پشت سر بگذارید را به خودتان یادآوری کنید و با خود بگویید این بار هم مثل همیشه از پس کارتان برخواهید آمد.
- اگر در موقعیت های استرس زای قبلی موفق به کنترل استرس نشده اید به یاد بیاورید چه چیزی باعث شد کنترل تان را از دست بدهید و سعی کنید این بار خودتان را برای مواجهه با آن آماده کنید.
- از شکست نترسید. به خودتان یادآوری کنید هیچ کس تا به حال به خاطر ایراد داشتن در ارائه یا اضطراب در زمان دفاع پایان نامه مشکل حادی در زندگی برایش به وجود نیامده است.
- خودتان را در حال دفاع از پایان نامه تصور کنید و ببینید که دارید به خوبی از پس این کار برمی آیید. اگر در تصورتان هم مشکل در دفاع از پایان نامه وجود دارد، مثلا فکر می کنید نگاه دیگران یا حضور استاد قرار است مضطرب تان کند درباره اش به طور مجزا فکر کنید و راه حلی برای آن بیابید.  

روش های بیرونی کنترل استرس:

این روش ها را شما باید نزدیک به زمان دفاع پایان نامه و یا در جلسه دفاع پایان نامه به کار ببرید. 
- حتما خواب و تغذیه ی مناسبی داشته باشید. 
- ظاهر خود را به شکلی آماده کنید که احساس آراستگی و زیبایی به شما دست بدهد.
- قبل از ارائه با دیگران معاشرت و احوال پرسی کنید و به آن ها لبخند بزنید تا در مقابل از آن ها هم انرژی مثبت بگیرید.
- از یکی از دوستان تان که به شما دلگرمی و اعتماد به نفس می دهد درخواست کنید که روز دفاع پایان نامه همراه شما بیاید. 
- اگر با رعایت کردن همه ی این نکات باز هم هنگام دفاع پایان نامه استرس زیادی داشتید، می توانید در ابتدای صحبت تان بگویید که کمی مضطرب هستید. این که دیگران را در جریان بگذارید که استرس دارید کمک می کند خیالتان راحت شود که دیگران فکر نمی کنند کار شما ضعف دارد و متوجه میشوند دستپاچگی شما به خاطر استرس دفاع از پایان نامه است. خواهید دید که همین که خیال تان از این مسئله راحت شود استرس تان هم کاهش پیدا می کند. 
- اگر همچنان نگاه دیگران باعث اضطراب در زمان دفاع پایان نامه تان می شود سعی کنید بیش تر به کسی که با او راحت هستید نگاه کنید و حواس تان را زیاد  درگیر همه ی افراد نکنید. 

امیدواریم راهکار هایی که برای کنترل استرس در زمان دفاع پایان نامه داده ایم به شما کمک کند به خوبی از پس این چالش زندگی هم بربیایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید  

تماس از تلفن ثابت بدون کد ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۳

 پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب ( حتی ایام تعطیل )


** به امید روزهایی بهتر و آینده ای بدون پشیمانی از انتخاب های ناآگاهانه گذشته **


سوالات و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید
 
نام *
 
ایمیل *
 
پیام شما *
سوال امنیتی جمع اعداد 1 و 6
 
   

سوالات کاربران
printerنسخه قابل چاپ
انتخاب رشته حضوری

نرخ مشاوره %30 ارزانتر از بقیه