تماس از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

تماس با تلفن ثابت از تمام کشور 9099071613

banner

صدای مشاور تحصیلی

مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره تحصیلی تلفنی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی

چرا سهمیه کنکور اعمال نشده است


تاریخ :    ۱۴۰۰/۳/۲۲     بازدید :    ۴۴۸۰


چرا سهمیه کنکور اعمال نشده است ؟


داوطلبانی که سهمیه کنکور آنها اعمال نشده است باید برای پیگیری های لازم به ارگان مربوطه مراجعه کنند. بنا به گفته های سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور ، عده ای از داوطلبان هستند که در مرحله اول تاییدیه نگرفته اند و بعد از اعلام سازمان سنجش به ارگان ذیربط ، سهمیه آنها تایید شده است و تاییدیه را به سازمان سنجش ارسال کرده اند. برای این دسته از داوطلبان سهمیه در انتخاب رشته کنکور لحاظ خواهد شد.
بیشتر داوطلبان پس از اعلام نتایج اولیه کنکور و دریافت کارنامه کنکور خود متوجه می شوند که سهمیه آنها اعمال نشده است و با توجه به تاثیر زیادی که سهمیه های رزمندگان و ایثارگری در افزایش شانس قبولی دارند ، نباید از این موضوع رد شد و حتما اگر برای شما هم چنین مشکلی پیش آمد حتما اقدامات لازم را پیش از پایان مهلت انتخاب رشته کنکور انجام دهید در غیر این صورت و پس از پایان زمان انتخاب رشته کنکور ، سهمیه برای شما اعمال نخواهد شد.


سهمیه ایثارگران کنکور سراسری ۱۴۰۰ 


سهمیه ایثارگری در کنکور سراسری ۱۴۰۰ :  سازمان سنجش سهمیه ایثارگری در کنکور سراسری ۱۴۰۰ را برای متقاضیان شرکت در آزمون در نظر می گیرد . سهمیه های این آزمون شامل سهمیه های مناطق ، سهمیه 25 درصدی ایثارگران ، سهمیه 5 درصدی ایثارگران ، خانواده شهدا ، سهمیه رزمندگان ، کارمندان و، سهمیه بهیار و… می شود که داوطلبان برای استفاده از هر سهمیه شرایط خاصی را باید دارا باشند .

اعمال سهمیه در کنکور سراسری سابقه ای در حدود 50 سال دارد . هدف از تقسیم بندی داوطبان با سهمیه های مختلف ، در یک نگاه ایجاد فرصت برابر برای داوطبانی که دسترسی مناسب به امکانات آموزشی ندارند و در نگاه دیگر بهره مندی جانبازان ، ایثارگران و خانواده شهدا از فرصت بیشتر برای قبولی در دانشگاه است . سهمیه های کنکور سراسری در طول این 50 سال با تغییرات زیادی روبه رو شده که آخرین تغییر آن به کنکور 99 و تاثیر سهمیه 5 درصدی ایثارگران است که در کنکور 99 نیز اعمال خواهد شد .

سهمیه هر داوطلب در کارنامه کنکور سراسری درج می شود . از آنجایی که بیشتر داوطلبان کنکور سراسری با سهمیه های مختلف و تاثیر آن در انتخاب رشته کنکور سراسری آشنایی ندارند ، در این مقاله می خواهیم تمامی سهمیه های موثر در کنکور سراسری از جمله سهمیه مناطق ، سهمیه ایثارگران و جانبازان ، سهمیه خانواده شهدا و سهمیه بهیاران را توضیح داده و به تاثیر سهمیه در انتخاب رشته کنکور سراسری اشاره کنیم . منبع این مقاله توضیحات مندرج در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری است .
سهمیه ایثارگران 25 درصدی

ظرفیت این سهمیه صرفا به سه گروه زیر اختصاص می یابد:

همسر و فرزندان شهدا و مفقودالاثر
آزادگان و همسر و فرزندان آنان
جانبازان 25 درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آنان


سهمیه ایثارگران 5 درصدی

بعد از سهمیه مناطق پرمتقاضی ترین سهمیه کنکور سراسری، سهمیه ایثارگران 5 درصدی می باشد، این سهمیه به افراد زیر تعلق می گیرد:

جانبازان زیر 25 درصد و همسر و فرزندان آن
همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه

پس داوطلبانی که می خواهید اطلاعاتی در رابطه با کنکور سراسری داشته باشید می‌بایست پس از انتشار دفترچه ثبت نام کنکور سراسری به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و با دانلود و مطالعه دفترچه پاسخ سوالات خود را بیابید و در صورتی که زمان کافی و یا حوصله دفترچه کنکور را ندارید می توانید پس از انتشار دفترچه با سامانه صدای مشاور تماس بگیرید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید  

تماس از تلفن ثابت بدون کد ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۳

 پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب ( حتی ایام تعطیل )


** به امید روزهایی بهتر و آینده ای بدون پشیمانی از انتخاب های ناآگاهانه گذشته **

کلمات کلیدی :

سوالات و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید
 
نام *
 
ایمیل *
 
پیام شما *
سوال امنیتی جمع اعداد 5 و 2
 
   

سوالات کاربران
printerنسخه قابل چاپ
انتخاب رشته حضوری

نرخ مشاوره %30 ارزانتر از بقیه