تماس از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

تماس با تلفن ثابت از تمام کشور 9099071613

banner

صدای مشاور تحصیلی

مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره تحصیلی تلفنی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی

چگونگی یاد گرفتن زبان در 6 ماه


تاریخ :    ۱۳۹۵/۱۲/۵     بازدید :    ۱۸۶۶

 چگونگی یاد گرفتن زبان در 6 ماه

سامانه صدای مشاور تحصیلی

مشاوره دهنده تخصصی زبان

برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071613 تماس حاصل فرمایید

تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب

حتي ايام تعطيل

  چگونگی یاد گرفتن زبان در 6 ماه

به اعتقاد من هركسي با هر بهره‌ي هوشي مي‌تواند يك زبان كاملا جديد را در كمتر از شش ماه بياموزد.


اين چند نكته براي يادگيري يك زبان جديد كاملا حياتي مي‌باشد. اين مطلب را كامل بخوانيد و بعد فورا شروع به يادگيري كنيد.

1-ذهن خود را كاملا آماده كنيد
برخي تصور مي‌كنند كه يادگيري يك زبان جديد نياز به كلاس رفتن دارد. با اين تصور كاملا اشتباه هم وقت و هم سرمايه‌ي خود را تلف كرده و در آخر نيز حتي قادر به ساختن جملات ساده نخواهند بود. بايد با قدرت تجسم، خود را در شرايطي ببينيد كه گويي كاملا به زبان مورد نظر تسلط داريد. با چشم ذهن، خود را در حال مكالمه با زبان مورد نظر ببينيد.

 شرايط را بپذيريد و قبول كنيد كه در حين يادگيري زبان جديد با سختي‌هايي مواجه خواهيد شد.  هدف‌گذاري كنيد و كاملا مطمئن باشيد كه در كمتر از شش ماه به راحتي به زبان مورد نظر مسلط خواهيد شد. تغيير باور‌هاي غلط اولين قدم براي يادگيري يك زبان جديد مي‌باشد و همان‌طور كه مي‌دانيد هميشه اولين قدم مهمترين قدم مي‌باشد.

2-حروف الفباي زبان مورد نظر را ياد بگيريد:
بعد از مشخص شدن هدف و ايمان ‌آوردن به آن شما بايد فورا سراغ يادگيري حروف الفباي زبان مورد نظر بكنيد. اين كار بين يك تا سه روز نبايد وقت بگيرد. بهترين روش يادگيري الفباي يك زبان جديد اين مي‌باشد كه اول خود شكل الفبا را ياد بگيريد بعد سراغ مفهوم آن حرف برويد.
 در مرحله‌ي آخر سراغ تلفظ هر حرف برويد. مرحله به مرحله پيش برويد تا كارتان بهتر پيش برود و در ذهن‌تان بهتر ثبت‌ شود. اگر گوگل را جستجو كنيد منابع رايگان يادگيري حروف الفباي‌ هر زباني را خواهيد يافت.

3- از فلش‌كارت‌هاي هوشمند استفاده كنيد:
بهترين راه يادگيري لغات و اصطلاحات، استفاده از فلش‌كارت‌ مي‌باشد. البته استفاده از فلش‌كارت‌هاي معمولي ممكن است گاهي باعث سردرگمي شما شود ولي با يك نرم‌افزار هوشند فلش كارت مانند انكي كار شما را راحت‌تر خواهد كرد. اين نرم‌افزار رايگان فلش‌كارت براي شما تنظيم خواهد كرد كه چه فاصله‌ي زماني بين هر نوبت مطالعه  يك لغت لازم مي‌باشد.

در ضمن فقط يادگيري لغات اصلا كاربردي نمي‌باشد. بهتر است لغات را در اصطلاحات يا جملات كوتاه و ساده ياد بگيريد كه ذهن شما با ساختار زبان مورد نظر نيز بيشتر آشنا شود. ولي به ياد داشته باشيد كه در هر نوبت بيش از يك لغت در يك كارت فلش كارت‌ها قرار نگيرد.

4- اول گوش بدهيد بعد صحبت كنيد:
مانند نوزادان كه يك سال اول زندگي را صرف گوش‌دادن مي‌كنند و بعد شروع به صحبت، شما نيز براي صحبت به زبان مورد نظر به خود زمان داده و عجله نكنيد. يكي از معايب كلاس‌هاي زبان اين است كه زبان‌آموز را مجبور به تكلم در چند جلسه‌ي ابتدايي مي‌كنند. نظر آنان اين مي‌باشد كه با صحبت و پيدا كردن اشتباهات دفعه‌ي بعدي اشتباهات را ديگر تكرار نخواهيد كرد. اما آيا بهتر نيست كه يك زبان را از قدم اول كامل و درست در ذهن ثبت كرد تا هيچ وقت اشتباهي مرتكب نشويد؟

5-خود را در زبان مورد نظر غوطه‌ور كنيد:
اگر واقعا و از تمام وجود خواهان يادگيري سريع يك زبان جديد در حد مكالمه ‌اي شيوا هستيد پس بايد اين اشتياق در تمام زندگي شما نمايان باشد. زبان كامپيوتر، مرورگر اينترنت و حتي گوشي خود را به زبان مورد نظر تغيير دهيد. فيلم زبان اصلي و بدون زيرنويس تماشا كنيد و آهنگ گوش كنيد.

لازم نيست براي يادگيري انگليسي به آمريكا و يا براي يادگيري فرانسه به پاريس برويد. اين يك تفكر محدودكننده مي‌باشد. شما خيلي راحت و بدون خرج‌كردن پول مي‌تواند همين محيط زندگي خود را تا حد نياز به محيط زبان دومتان شبيه كنيد. در اين زمينه اينترنت دوست شما مي‌باشد پس از آن حداكثر استفاده را ببريد.

پس استفاده از اين چند منبع را همواره به ياد داشته باشيد:

-كليپ‌هاي صوتي رايگان را از اينترنت دانلود كرده و هر شب قبل از خواب گوش دهيد.--> ليست بهترين منابع پادكست رايگان

- ويدئوهاي يوتيوب

-فيلم‌هاي زبان اصلي بدون زيرنويس

-موسيقي به زبان مورد نظرتان

-نرم‌افزارهايي مانند فلش كارت هوشمند

6- براي يادگيري اولويت قائل شويد:
زبان چيني حدود 40000 كاراكتر دارد و براي يادگيري همه‌ي آنها يك عمر زمان لازم است. پس مهم‌ترين و مورد استفاده ترين لغات را اول ياد بگيريد.  از تكنيك هشتاد بيست استفاده كنيد، يعني با توجه به اينكه هشتاد درصد مكالمات  يك زبان را لغات محدودي شامل مي‌شود ، اول به سراغ آنها برويد. به عنوان مثال در چند روز مي‌توانيد 100 لغت پركاربرد اسپانيايي را ياد گرفته و بعد سراغ لغات ديگر برويد.

 

 


سوالات و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید
 
نام *
 
ایمیل *
 
پیام شما *
سوال امنیتی جمع اعداد 5 و 2
 
   

سوالات کاربران
printerنسخه قابل چاپ
انتخاب رشته حضوری

نرخ مشاوره %30 ارزانتر از بقیه