تماس از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

تماس با تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱

تماس با خط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

اولویت با تماس از تلفن ثابت میباشد.

صدای مشاور تحصیلی

مشاوره تحصیلی تلفنی

معرفی رشته اقتصاد در مقطع کارشناسی


تاریخ :    ۱۳۹۷/۱/۱۷     بازدید :    ۶۵۰۷

رشته اقتصاد یکی از آن دسته رشته هایی می باشد که میان تمامی گروه های آزمایشی ریاضی ، انسانی ، تجربی در انتخاب رشته کنکور سراسری قادر به انتخاب این رشته میباشد . رشته اقتصاد در مقطع کارشناسی دارای شاخه های اقصاد نظری ، پول و بانکداری ، بازرگانی ، صنعتی و حمل ونقل و کشاورزی می باشد. البته این نکته را فراموش نکنید که داوطلبین گروه آزمایشی انسانی قادر به تحصیل در اقتصاد نظری نمی باشند چرا که این درس جز زیر گروههای گروه آزمایشی انسانی نمی باشد.

شاخه اقتصاد نظری ، تئوری های اقتصادی از قبیل اقتصاد ریاضی و اقتصاد سنجی مطالعه وبررسی می گردند . شاخه پول و بانکداری ، عملیات بانکی داخلی ، عملیات بانکی خارجی ، سیاست های پولی ومالی و ... را مورد مطالعه و بررسی قرار میدهد . در شاخه بازرگانی صنعتی جنبه های توصیفی و تحلیلی مدیریت تولید ، مدیریت بازاریابی و کاربردهای آن و قوانین و مقررات مالیات در ایران ، انواع حسابرسی و اصول حسابداری بررسی و مطالعه می گردد. در شاخه کشاورزی ، مباحث و اطلاعات اقتصادی را که به محصولات کشاورزی و زمین و زراعت باز میگردد، مطالعه و بررسی میگردد. از آنجایی که تعداد دانشگاههای ارائه دهنده رشته اقتصاد در میان دانشگاه های روزانه ، شبانه، پردیس خودگردان، غیر انتفاعی و پیام نور از تعداد بالایی برخوردار می باشد و با توجه به شرایط  پذیرش بدون کنکور رشته اقتصاد میتوان گفت به راحتی میتوان در رشته اقتصاد ، نمره قبولی را کسب نمود.


شرایط پذیرش بدون کنکور رشته اقتصاد


در انتخاب رشته کنکور سراسری تمامی داوطلبین گروه آزمایشی تجربی، انسانی و ریاضی قادر به انتخاب رشته اقتصاد می باشد. توجه داشته باشید که در پذیرش بدون کنکور سراسری ، تمامی داوطلبین در کدرشته محل های اقتصاد در دوره های روزانه، شبانه ، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ، دانشگاه ها وموسسات غیرانتفاعی و واحد های آموزشی دانشگاه پیام نور ، صرفا بر اساس سوابق تحصیلی یا معدل کتبی دیپلم صورت خواهد پذیرفت.


در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد با توجه به شرایطی که دانشگاه آزاد برای تمامی متقاضیان آسان نموده به طورکلی شرط معدل را از روند ثبت نامی خود حذف نموده است و تمامی متقاضیان که در هریک از رشته های ریاضی ، تجربی ، انسانی تحصیل نموده اند ، قادر خواهند بود در رشته اقتصاد در دانشگاه آزاد تحصیل نمایند. باید اذعان داریم به طور کلی تمامی متقاضیانی که خواهان انتخاب رشته اقتصاد در مقطع کارشناسی پیوسته در دانشگاه آزاد می باشند، می بایست مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را در مدرک ثبت نامی خود لحاظ نمایند. میبایست این نوید را به تمامی متقاضیان ثبت نام بدون کنکور سراسری  ( صرفا براساس سوابق تحصیلی ) و ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بدهیم که مدارک تحصیلی فارغ التحصیلی آنان هیچ تفاوتی با متقاضیانی که بر اساس انتخاب رشته در دانشگاه های سراسری و آزاد پذیرفته شده اند نمی باشد.


جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید 

تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد :  
9099071611


تماس با خط همراه اول  99225595

پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب (
حتی ایام تعطیل)
کلمات کلیدی : اقتصاد کارشناسی

سوالات و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید
 
نام *
 
ایمیل *
 
پیام شما *
سوال امنیتی جمع اعداد 2 و 7
 
   

سوالات کاربران
نسخه قابل چاپ

سامانه انتخاب رشته مجازی(کلیک کنید)