تماس از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

تماس با تلفن ثابت از استان تهران 9092301612

تماس با تلفن ثابت از تمام کشور 9099071611

banner

صدای مشاور تحصیلی

مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره تحصیلی تلفنی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی

راهنمای انتخاب رشته کنکور تجربی


تاریخ :    ۱۳۹۶/۵/۱۱     بازدید :    ۱۷۵۵

"سامانه صدای مشاور تحصیلی"

  مشاوره دهنده تخصصی راهنمای انتخاب رشته کنکور تجربی برای تماس بامشاورین ما کافیست

با تلفن ثابت با شماره 9099071611

باموبایل همراه اول با شماره  99225595 تماس بگیرید.

 تماس از 8 صبح تا 12 شب ( حتی ایام تعطیل )


رشته تجربی برای چندمین سال پی در پی است که سردمدار پرجمعیت ترین گروه آزمایشی کنکور سراسری را به خود اختصاص می دهد با 500 هزار نفر داوطلب متقاضی قبولی در دانشگاه ، پر نکته ترین و پیچیده ترین گروه های آزمایشی در انتخاب رشته کنکور سراسری است . همزمان با اعلام نتایج کنکور سراسری ، بیشترین سوالی که مطرح میشود این می باشد که: با این رتبهه چه دانشگاهی قبول میشوم؟ بنابراین برای داوطلبانی که یک سال تلاش کرده اند تا رتبه و نتیجه مناسبی در کنکور کسب نمایند مطرح کردن این سوال منطقی و طبیعی میباشد اما به نظر ما بهترر است سوال این گونه مطرح شود که چطور می توانم با این رتبه و با یک انتخاب رشته مناسب در بهترین رشته و دانشگاه قبول شوم ؟ موضوعی که در این مقاله می خواهیم به آن بپردازیم هم دقیقا شامل همین موضوع میشود که چطور در میان این 500 هزار داوطلب کنکور تجربی ، هر داوطلب موفق شود با توجه به رتبه ای که کسب کرده است بهترین انتخاب رشته را انجام نماید. انتخاب رشته ای که نه به قبولی در رشته محل های رویا پردازانه امید بسته باشیم و نه از حق واقع گرایانه قبولی خود برای قبولی در رشته محل هایی که احتمال قبولی با رتبه کنکور ما را دارا هستند بگذریم . راهنمای انتخاب رشته تجربی شامل چند بخش اساسی با عناوین : کارنامه انتخاب رشته تجربی ، تاثیر سهمیه در انتخاب رشته تجربی  رتبه قبولی کنکور تجربی و انتخاب رشته دانشگاه آزاد کنکور تجربی می باشد که در هر قسمت به سوالات رایج دانش آموزان درباره انتخاب رشته تجربی پاسخ مناسبی ارائه کرده ایم. البته اگر بعد از مطالعه این مقاله بازهم ابهامات ذهن شما درباره انتخاب رشته تجربی برطرف شده بود می توانید سوالات خود را با مشاوران مرکز سامانه صدای مشاور در میان بگذارید. برای تحقق این امر می توانید از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی سامانه صدایی  مشاور بهره ببرید.

ظرفیت کل رشته های با آزمون و بدون آزمون در سال پیشین 155472 نفر بوده است.

کارنامه انتخاب رشته تجربی 96


بعد از اطلاع رسانی نتایج کنکور کارنامه انتخاب رشته تجربی در سایت سازمان سنجش قرار داده خواهد شد. کارنامه اولیه که به آن کارنامه علمی هم اطلاق می شود شامل سه قسمت میباشد. اطلاعات داوطلب دربردارنده وضعیت مجاز به انتخاب رشته , معدل ، اطلاعات هویتی ، سهمیه و استان بومی که در آن مشخص می شود داوطلب با توجه به وضعیت علمی اش در چهه دانشگاه هایی مجاز به انتخاب رشته میباشد و اطلاعات آزمون که دربردارنده نمره آن درصد های داوطلب برای هر درس می باشد . در انتخاب رشته هر یک از این سه بخش نقش مهمی را ایفا میکنند. در قسمت اول کارنامه تجربی ، سهمیه و استان بومی شما درج شده است که تاثیر بسیار زیادی در انتخاب رشته تجربی دارد که در ادامه مقاله به توضیح آن ها پرداخته ایم. قسمت دومم کارنامه تجربی بیانگر وضعیت محاز بودن به انتخاب رشته شما میباشد که بغیر از دوره های شبانه و روزانه و فرهنگیان که مجاز شدن در آن بستگی به رتبه شما در کنکور تجربی دارد ، تمامی داوطلبان در سایر دوره ها مجاز می شوند . و اما بخش سوم که علاوه بر اینکه درصد دروس ،رتبه و نمره آزمون شما در هر زیرگروه را مشخص می نماید اصلی ترین بخش کارنامه کنکور تجربی میباشد . با توجه به این که معمولا داوطلبان و حتی تعداد عمده ای از مشاوران از تعابیری مانند رتبه کشوری یا نمره آزمون و رتبه در سهمیه که در انتخاب رشته تجربی بسیار حائز اهمیت است بی اطلاع میباشند توصیه میشود که مقاله توضیحات کارنامه کنکور سراسری را مطالعه نمایید .


ظرفیت و رتبه قبولی کنکور تجربی


در انتخاب رشته تجربی در سال تحصیلی 96 - 97 ظرفیت کل پذیرش به شرح ذیل است :


 

روزانه

شبانه

پردیس خودگردان

ظرفیت مازاد

مجازی دولتی

سهمیه مناطق محروم

با آزمون

41804

4550

1982

667

36

101

بدون آزمون

6792

3133

0

0

0

19

مجموع ظرفیت

41804

7683

1982

667

36

120

 

مجموع ظرفیت تمام دوره ها: 155472 نفر
از جدول بالا درمیابیم که در دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی 95 مجموع ظرفیت رشته های با آزمون و بدون آزمون ، 155472 نفر بوده که با توجه به جمعیت 519 هزار نفری داوطلبان تجربی ، کم و بیش از میان هر 3 نفر ، یک نفر احتمال قبولی در دانشگاه های سراسری را دارا بوده است. اما همانطور که همه ما اطلاع داریم بحث رقابت در کنکور تجربی بیشتر برای رشته های خاص از قبیل رشته های پزشکی و پیراپزشکی میباشد. در این رشته ها با در نظر گرفتن آمار قبولی سال پیشین تلاش نموده ایم آخرین رتبه های قبولی رشته های پرطرفدار را برای انتخاب رشته تجربی 96 جمع آوری نماییم تا دسترسی آسان تری به آمار قبولی رشته های پزشکی در سال پیشین داشته باشید . برای مطالعه هر یک از آمار قبولی کافیست روی آن کلیک نمایید.
رتبه قبولی داروسازی روزانه
رتبه قبولی پزشکی پردیس خودگردان
رتبه قبولی پزشکی روزانه
رتبه قبولی دندانپزشکی روزانه
رتبه قبولی دندانپزشکی پردیس خودگردان
رتبه قبولی شنوایی سنجی روزانه
رتبه قبولی پرستاری پردیس خودگردان
رتبه قبولی پرستاری روزانه
رتبه قبولی فیزیوتراپی روزانه
رتبه قبولی فیزیوتراپی پردیس خودگردان
رتبه قبولی بینایی سنجی روزانه
رتبه قبولی اتاق عمل پردیس خودگردان
رتبه قبولی هوشبری روزانه
رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان
رتبه قبولی هوشبری پردیس خودگردان
رتبه قبولی شنوایی سنجی پردیس خودگردان
رتبه قبولی اتاق عمل روزانه
رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی روزانه
رتبه قبولی گفتار درمانی روزانه
رتبه قبولی مامایی پردیس خودگردان
رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی پردیس خودگردان
رتبه قبولی علوم تغذیه روزانه
رتبه قبولی دامپزشکی روزانه
رتبه قبولی علوم تغذیه پردیس خودگردان
رتبه قبولی بینایی سنجی پردیس خودگردان
رتبه قبولی گفتار درمانی پردیس خودگردان
رتبه قبولی مامایی روزانه
رتبه قبولی کاردرمانی روزانه
رتبه قبولی کاردرمانی پردیس خودگردان

این نکته را متذکر میشویم که رتبه قبولی انتخاب رشته تجربی در دانشگاه های سراسری کاملا به استان بومی و سهمیه شما بستگی دارد. لذا به هیچ عنوان نمی توان رتبه قبولی داوطلبی از منطقه 2 را با داوطلب دیگری از منطقه 3 ، یا برای رشته ای که در آن تاثیر بومی گزینی اعمال می شود رتبه قبولی شخصی که در دانشگاه استان خود قبول شده را با داوطلب دیگری که در دانشگاه یک استان دیگر قبول شده مقایسه نمود. در ادامه مقاله به تاثیر سهمیه ها در انتخاب رشته تجربی می پردازیم . برای اطلاع از تاثیر بومی گزینی در انتخاب رشته کنکور سراسری کلیک کنید.

به هیچ عنوان نمیتوان رتبه قبولی دو داوطلب با سهمیه های متفاوت را با یکدیگر مقایسه کرد


سهمیه های انتخاب رشته تجربی

سهمیه مناطق پرجمعیت ترین سهمیه کنکور تجربی ، میباشد که خود به سه منطقه 1 ، منطقه 2 و منطقه 3 دسته بندی میشود. بیش از 95 درصد شرکت کنندگان کنکور تجربی در سهمیه مناطق دسته بندی می شوند . درواقع سهمیه مناطق شامل داوطلبانی میشود که از سهمیه های خاص کنکور سراسری نمیتوانند استفاده نمایند. سهمیه ایثارگران و جانبازان را میتوان از جمله مهم ترین سهمیه های خاص سهمیه نام برد. نکته مهمی که باید در این رابطه به آن توجه کنیم این است که استفاده از سهمیه ایثارگران و جانبازان در انتخاب رشته تجربی رتبه قبولی داوطلب را بهتر نمی کند . بلکه از آنجایی تراز آخرین نفر قبولی برای فردی که از سهمیه ایثارگران استفاده مینماید 70 درصد تراز آخرین نفر قبولی یک فرد عادی میباشد پس احتمال قبولی برای این داوطلبان با وجود کسب تراز و نمره پایین تر ، بیشتر میباشد. برای آشنایی با تاثیر سهمیه ها در انتخاب رشته کنکور سراسری کلیک کنید.


انتخاب رشته دانشگاه آزاد کنکور تجربی

میتوان به جرعت گفت انتخاب رشته دانشگاه آزاد برای حداقل 80 درصد داوطلبان کنکور تجربی اهمیتی به اندازه انتخاب رشته کنکور سراسری دارد. باتوجه به این که برخلاف روند دانشگاه آزاد در چند سال پیشین در بدون آزمون کردن رشته محل های خود، هنوز تمامی رشته محل های پزشکی و پیراپزشکی دانشگاه آزاد تنها از طریق کنکور سراسری دانشجو می پذیرد و از طرف دیگر با توجه به این که از سال 92 و با ادغام کنکور سراسری و کنکور دانشگاه آزاد ، تمامی داوطلبان شرکت کننده در کنکور تجربی میتوانند برای دانشگاه آزاد انتخاب رشته کمتر، بدین سبب کلیه علاقه مندان به تحصیل در رشته های پزشکی و پیراپزشکی دانشگاه آزاد باید قطعا در انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96 کنکور تجربی شرکت نمایند. انتخاب رشته آزاد تجربی تفاوت های زیادی با انتخاب رشته سراسری تجربی دارد که از مهم ترین آن ها می توان به بی تاثیری سهمیه بومی گزینی و  مهم نبودن رتبه در منطقه برای قبولی... اشاره کرد. به این سبب که تفاوت های انتخاب رشته آزاد تجربی با انتخاب رشته سراسری تجربی ممکن است شما را گیج و سردرگم کند در یک مقاله جداگانه مفصل به توضیح جزئیات انتخاب رشته آزاد تجربی میپردازیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید  

تماس از تلفن ثابت بدون کد ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱

 پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب ( حتی ایام تعطیل )


** به امید روزهایی بهتر و آینده ای بدون پشیمانی از انتخاب های ناآگاهانه گذشته **


سوالات و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید
 
نام *
 
ایمیل *
 
پیام شما *
سوال امنیتی جمع اعداد 7 و 8
 
   

سوالات کاربران
printerنسخه قابل چاپ
انتخاب رشته حضوری

نرخ مشاوره %30 ارزانتر از بقیه