تماس از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

تماس با تلفن ثابت از استان تهران 9092301612

تماس با تلفن ثابت از تمام کشور 9099071611

تماس با خط همراه اول 99225595

banner

صدای مشاور تحصیلی

مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره تحصیلی تلفنی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی

روش صحیح تست زدن در کنکور - نمره منفی نگیرید


تاریخ :    ۱۳۹۸/۳/۲۱     بازدید :    ۱۲۱۸

روش درست تست زدن در کنکور چه میباشد؟ تاکنون دانشجویان و دانش آموزان زیادی مشاهده شده اند که بر روی مسائل درسی تسلط خوبی دارند و هم نمرات خوبی در مدرسه و دانشگاه کسب می نمایند. اما در زمینه آزمون و کنکور نمی توانند نتیجه خوبی کسب نمایند. اغلب این دانشجویان و دانش آموزان تا روز کنکور با این مسئله مشکل جدی دارند و در پایان هم نمی توانند آنطور که باید نتیجه دلخواه خود را کسب نمایند. اما به راستی ریشه این مشکلات در چیست؟ این سوال مطرح میشود که چرا نمره مدرسه و دانشگاه ما همیشه عالی باشد اما نتوانیم به تست های شبیه به سوالات مدرسه و دانشگاه پاسخ دهیم؟ در این مقاله از گروه مشاوران سامانه صدای مشاور می خواهیم روش های گوناگون تست زدن صحیح در کنکور را یاد بدهیم که در برخورد با دانش آموزان مختلف تجربه کرده ایم دیدیم که رعایت نمی شود تا بتوان مشکلات این دانش آموزان و دانشجویان را به راحتی برطرف نماییم. جهت مشاوره تخصصی روش صحیح تست زدن در کنکور کافیست


با تلفن ثابت با شماره 9099071611


و یا باموبایل همراه اول با شماره  99225595 تماس بگیرید.


 تماس از 8 صبح تا 12 شب ( حتی ایام تعطیل )


آمادگی در تست زنی: اولین روش صحیح تست زدن در کنکور

ممکن است برای تعداد زیادی از داوطلبان پیش آمده باشد که یک تست را برای اولین بار حل می کنید ولی بعد از گذشت یک هفته همان تست را نمی توانید پاسخ بدهید حالا فکر کنید بعد از یک ماه  و1 سال که دیگر چه انتظاری میتوان داشت! اگر توجه کرده باشید بسیاری از سوالاتی که ما در کنکور یا آزمون های آزمایشی قادر به پاسخگویی آنها نیستیم  قبلا حداقل یک بار آن سوال یا سوال مشابه با آن را حل کرده ایم. بنابراین مشکل کار از کجاست؟ علت این که ما قادر نیستیم آمادگی خود در تست زنی را حفظ نماییم چیست؟ بنابراین بیایید به کمی قبل تر رجوع کنیم. برای اولین بار که به یک تست پاسخ دادید چگونه به جواب نهایی رسیدید؟ اینکه شما برای پاسخ به یک تست بدون معلومات به جواب رسیده اید یا برای پاسخ به آن بسیار تلاش کرده باشید یا بلافاصله به جواب رسیده باشید حالت های مختلفی برای حفظ آمادگی در تست زنی را نیاز دارد. اما مهم ترین کاری که باید برای اینکه در تست زنی برای کنکور از آمادگی بالایی برخوردار باشید انجام دهید این است که روشی که برای پاسخ به هر تست استفاده کرده اید را برای خودتان در یک دفتر مخصوص یادداشت کنید. یعنی اگر پاسخ شما به یک تست از 2 دقیقه زمان ببرد به این معنی است که شما برای پاسخ به آن تست روش از پیش تعیین شده ای نداشته اید. فرض کنید برای بار اول در حین جواب دادن به آن تست به یک روش نوین دست پیدا کرده اید. برای تحقق این امر وقت و انرژی زیادی را هم صرف نموده اید. این راه حل ابداعی بسیار ارزش دارد چرا که از دانش شما برداشت شده است اما  این روش ابداعی را کنار نگذارید. حتما بنویسید. از آن نکته برداری کنید و اجازه دهید بار دیگر که خواستید به آن تست و تست های مشابه رجوع کنید اول روش ابداعی خودتان را بخوانید. این کار سبب میشود که روش ابداعی شما که برای دفعه اول به فرض مثال ده دقیقه از شما وقت گرفت دفعه دوم 5 دقیقه ، دفعه سوم 2 دقیقه و دفعه چهارم در کمتر از 30 ثانیه منجر به پاسخ گویی به تست شود.


عدم استفاده از پاسخنامه تشریحی: دومین روش صحیح تست زدن در کنکور

مطالب درسی خود را مطالعه کرده اید و بر آن شدید که یک ارزشیابی مناسب از خودتان انجام دهید. تعدادی تست جلوی خودتان قرار میدهید. با رسیدن به نخستین سوال سخت و ناتوانی در جوابگویی حوصله تان سر می رود و خیلی سریع به سراغ پاسخنامه و جواب تست ها می روید. در کمال تعجب می بینید پاسخ سوال چقدر راحت میباشد! به سادگی جوابی که در پاسخنامه تشریحی نوشته شده است را درک میکنید. برای چند سوال بعدی هم همین روند پیش میرود و شما بسیار شادمان هستید که ( به یاری جستن از پاسخنامه تشریحی ) به تمامی سوالات قادر بوده اید پاسخ دهید. کتاب و دفتر را می بندید و هفته بعد میخواهید همان سوال را پاسخ دهید و به سادگی شاهد این امر خواهید بود که به هیچ کدام از سوال ها نمی توانید جواب دهید! این ایرادی است که شامل بسیاری از دانش آموزان میباشد. با پاسخنامه تشریحی شاخ غول را میشکنند و بدون آن ...

تست زدن در کنکور بازی آمادگی حافظه و مهارت است و این دو امر از طریق تمرین زیاد قابل کسب هستند. اگر گمان می کنید با مطالعه پاسخنامه تشریحی قادر هستید که تمامی سوالات را پاسخ دهید هنوز تفاوت حافظه کوتاه مدت و بلند مدت را به خوبی درک نکرده اید. پاسخنامه تشریحی فقط در این امر شما را یاری میکند که پاسخ یک سوال را به حافظه کوتاه مدت و تصویری خودتان بسپارید. کنکور یک ماراتن میباشد بنابر این ما هم به حافظه ای به بلندای یک ماراتن نیاز داریم. این کار تنها با تمرین و ممارست کسب میشود و سختی پاسخ به سوال بدون استفاده از پاسخنامه تشریحی و با استفاده از منابع اصلی کنکور.


مهارت در پاسخگویی: سومین روش صحیح تست زدن در کنکور

تست چیست ؟ یک سوال تشریحی که برای پاسخگویی به آن 4 گزینه پیشنهادی هم در نظر گرفته شده! بنابراین کار شما برای پاسخگویی به یک تست باید راحت تر از یک سوال تشریحی باشد . اما چرا همیشه این اتفاق نمی افتد؟ چرا دانش آموزی که در امتحانات نمره خوبی کسب می نماید نمی تواند به سادگی به همان تست پاسخ صحیح دهد؟ جواب سوال بسیار ساده میباشد. شما در امتحان 2 ساعت زمان دارید تا نهایتا به 10 سوال پاسخ دهید. اما باید اذعان داشت در کنکور یا آزمون آزمایشی 10 دقیقه زمان داریدتا به 10 سوال پاسخ دهید. بنابراین یکی از مهم ترین عواملی که منجر  می شود نتوان یک تست را با یک سوال تشریحی مقایسه کرد زمان پاسخگویی به یک تست میباشد. پس الان برای مواجهه با این مشکل چه باید کرد ؟ پاسخ ساده است. مهارت در تست زنی باعث می شود همان سوالی که برای بار اول ده دقیقه زمان برد تا به پاسخ بعد از 5 بار زیر 1 دقیقه پاسخ دهید. فقط برای اعتماد به نفس اولیه باید اذعان کنیم مدل سوالات کنکور سراسری تنوع خیلی زیادی را شامل نمیشود. به طور مثال وقتی از مبحث مثلثات تنها می توان 50 نوع سوال تشریحی مطرح کرد اطمینان داشته باشید مدل تست های کنکور سراسری هم همان 50 تاست ولی باید توجه کنیم که می توان هزاران تست مثلثات پیدا کرد! مطمعنا همه ما در طول سالی که برای کنکور سراسری مطالعه میکنیم در هر مبحثی با تنوع زیادی از سوالات مواجه می شویم. بنابراین وظیفه ما این است که فقط هربار با هر شکلی از تست که مواجه می شویم طریقه پاسخگویی به آن را در یک دفتر مشخص یادداشت کنیم و به این صورت بعد از چندبار زمان پاسخگویی ما بسیار کاهش میابد و میتوان این مهارت در تست زنی را به عنوان یک روش صحیح در تست زدن نامید که در مقاله چگونه برای کنکور برنامه ریزی کنیم به طور کامل درمورد آن به تفضیل صحبت کرده ایم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید 

برای مشاوره با مشاوران سامانه صدای مشاور از استان تهران با شماره 9092301612 تماس بگیرید 

تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد : 9099071611

تماس از خط همراه اول :99225595 

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری تماس به علت شلوغی خطوط چند بار تلاش نمایید 

به امید روزهایی بهتر و آینده ای بدون پشیمانی از انتخاب های گذشته


سوالات و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید
 
نام *
 
ایمیل *
 
پیام شما *
سوال امنیتی جمع اعداد 5 و 5
 
   

سوالات کاربران
printerنسخه قابل چاپ
به پرداخت ملت