تماس از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

تماس با تلفن ثابت از استان تهران 9092301612

تماس با تلفن ثابت از تمام کشور 9099071611

تماس با خط همراه اول 99225595

banner

صدای مشاور تحصیلی

مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره تحصیلی تلفنی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی

مزایای تحصیل در کشور نروژ⁣


تاریخ :    ۱۳۹۶/۹/۹     بازدید :    ۳۳۵


 جهت مشاوره تخصصی تحصیل در کشور نروژ⁣ کافیست

با تلفن ثابت با شماره 9099071611

و یا باموبایل همراه اول با شماره  99225595 تماس بگیرید.

 تماس از 8 صبح تا 12 شب ( حتی ایام تعطیل )

شبه جزیره ی اسکاندیناوی در شمال اروپا قرار دارد و شامل چند کشور از جمله : دانمارک، نروژ، سوئد و فنلاند و همچنین جزایر فارو و ایسلند می باشد. همچنین از لحاظ زبانی، میبینیم که زبان سوئدی ها و نروژی ها به هم نزدیک می باشند. این کشورها از لحاظ امکانات رفاهی جزء کشورهای مطرح جهان هستند و در نتیجه جزء اولین گزینه های انتخابی برای مهاجرت می باشند؛ در نتیجه در رابطه با تحصیل در نروژ نیز که در حال حاضر مد نظر ماست

مزایای تحصیل در کشور نروژ⁣

از جمله مزایای تحصیل درکشور نروژ تحصیل رایگان در تمامی مقاطع حتی برای دانشجویان بین المللی می باشد. دانشجویان بین المللی از مقطع کارشناسی به کارشناسی ارشد در این کشور می توانند تحصیلات رایگان و به زبان انگلیسی داشته باشند. 

یکی دیگر از مزایای تحصیل در کشور نروژ تحصیل در مقطع دکتراست. دکترا در این کشور شغل محسوب می شود، حقوق می گیرید و بعد از اتمام آن اقامت دائم دریافت خواهید کرد.

کشور نروژ از نظر رفاه اجتماعی در پنج سال گذشته رتبه ی اول را کسب نموده است. از مزایای تحصیل در کشور نروژ می توان به این نکته اشاره نمود که از نظر سطح آموزش جز ده کشور برتر می باشد. قابل توجه است که دانشجو اجازه ی کار تا هفته ای ۲۰ ساعت را دارا می باشد و پس از کسب مدرک دانشگاهی از نظر پیدا کردن شغل کشور نروژ در جایگاه خوبی دارد. از دیگر مزایای تحصیل در کشور نروژ این است که فرزندان زیر ۱۸ سال از فرصت تحصیل رایگان برخوردار می شوند.

داشتن نمره زبان (بسته به دانشگاه آیلتس۶ یا ۶٫۵(ترجیحاً آکادمیک)

مهلت ثبت نام  تحصیل در کشور نروژ⁣

مهلت ثبت نام بسته به دانشگاه، مقطع و حتی رشته از اول دسامبر تا اول مارچ متغیر است سال تحصیلی معمولاً از نیمه دوم اگوست آغاز می شود.
بر اساس قوانین دولت نروژ، دانشجویان می توانند ۲۰ ساعت در هفته کار کنند. هر ساعت کار دانشجویی دستمزدی معادل ۹-۷ یورو خواهد داشت .
دانشجو باید حداقل ۱۰٫۰۰۰ یورو در حساب بانکی خود داشته باشد. اگر متقاضی توسط شخص دیگری حمایت خواهد شد، باید علاوه بر نامه بانکی مبنی بر موجودی حامی، باید نامه ای رسمی مبنی بر تعهد حمایت و انتقال وجه به حساب متقاضی ضمیمه گردد.

تحصیل در مقطع دکتری در کشور نروژ(وکیل مهاجرت-مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل در مقطع دکتری.- اخذ اقامت نروژ)
فارغ التحصیلان در مقطع کارشناسی ارشد میتوانند برای ادامه تحصیل در کشور نروژ اقدام نمایند. تحصیل در مقطع دکتری در اکثر کشور های جهان شغل محسوب می شود و کشور نروژ نیز از این قائده مستثنی نیست.

دوره‌های تحصيلی در کشور نروژ⁣

‌۱- دوره‌‌ Høgskolekandidat: پس‌ از دو سال‌ تحصيل‌ به‌ پايان‌ میرسد و می­تواند پیش درآمد مدرک Bachelor باشد. این دوره در کالج‌­های دانشگاهی یا برخی موسسات خصوصی آموزش عالی برگزار می­‌شود.
۲- دوره Bachelor: شامل حداقل سه‌ سال‌ تحصيل‌ در دانشگاه‌­ها، دانشگاه­‌های تخصصی، کالج­‌های دانشگاهی ایالتی و بسیاری از موسسات خصوصی آموزش عالی است. این دوره در کالج­‌های دولتی هنر ۴ سال طول می­‌کشد.
۳- دوره (Candidatus/ Candidata magisterii (Cand. Mag: مطابق نظام قدیم بوده و شامل ۳ سال و نیم تحصیل برای رشته‌های ریاضی و علوم طبیعی و ۴ سال برای رشته‌های هنر و علوم اجتماعی در دانشگاه­‌ها، کالج­‌های دانشگاهی ایالتی، کالج‌­های هنر و بسیاری از موسسات آموزش عالی خصوصی یا دولتی می­‌شود. با مدرک ۲ یا ۳ ساله Høgskolekandidat تخصصی نیز می توان وارد این دوره شد.
۴- دوره Master: شامل‌ ۲ سال‌ تحصيل‌ بعد از Bachelor و در دانشگاه‌­ها، کالج‌­های دانشگاهی، تعدادی کالج­‌های ایالتی و خصوصی می­‌شود. در برخی رشته‌­ها دوره Master به صورت پیوسته بوده و ۵ سال طول می­‌کشد.
۵- دوره Philosophiae Doctor: شامل‌ ۳ سال‌ تحصيل‌ بعد از Master در دانشگاه­‌ها، بیشتر کالج­‌های دانشگاهی، تعدادی کالج­‌های ایالتی و موسسات خصوصی می­‌شود و معمولاً پژوهشی است.

‌نحوه‌ ارزشيابی مدارک تحصيلی در نروژ

1- ‌‌مدرک Høgskolekandidat: و كليه‌ مدارک ۲ يا ۳ سال‌ تحصيل‌ و همچنين‌ تحصيلات‌ نيمه‌ تمام‌ معادل‌ حداقل‌ ۷۰ واحد دانشگاهی ایران به مأخذ "كاردانی" ارزشيابی می‌شود.
2- مدارک Bachelor و (Candidatus/ Candidata magisterii (Cand. Mag: به مأخذ "كارشناسی" ارزشيابی می‌شود.
3- مدرک Master: به مأخذ "کارشناسی ارشد" ارزشیابی می‌شود. ‌
4- مدرک Philosophiae Doctor: "دكترا" ارزشيابی می‌شود.

زبان مراکز آموزشی و دانشگاهی نروژ

زبان آموزشی در مقطع دکتری انگلیسی، در مقطع کارشناسی ارشد با توجه به رشته مربوط انگلیسی یا نروژی و در مقطع کارشناسی (به جز رشته‌ی انگلیسی) به زبان نروژی است.

میانگین هزینه تحصیل در مقاطع مختلف

  تحصیل در دانشگاه‌های دولتی نروژ (بجز چند دانشگاه معدود) رایگان است.

هزینه زندگی برای یک دانشجو

کل هزینه زندگی در نروژ (شامل اجاره مسکن، بیمه، رفت و آمد، خوراک و احتیاجات آموزشی) براساس نظر اداره مهاجرت این کشور اکنون سالیانه حدود ۸۵۰ تا ۹۵۰ کرون است. این هزینه با توجه به نوع زندگی هر دانشجو تا حدودی قابل تغییر است. در صورت عدم استفاده دانشجو از خوابگاه‌های دانشگاه، هزینه اجاره مسکن ماهیانه حداقل ۳۵۰ تا ۴۰۰ یورو است.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید 

برای مشاوره با مشاوران سامانه صدای مشاور از استان تهران با شماره 9092301612 تماس بگیرید 

تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد : 9099071611

تماس از خط همراه اول :99225595 

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری تماس به علت شلوغی خطوط چند بار تلاش نمایید 

به امید روزهایی بهتر و آینده ای بدون پشیمانی از انتخاب های گذشته


سوالات و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید
 
نام *
 
ایمیل *
 
پیام شما *
سوال امنیتی جمع اعداد 1 و 1
 
   

سوالات کاربران
printerنسخه قابل چاپ
به پرداخت ملت