تماس از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

تماس با تلفن ثابت از استان تهران 9092301612

تماس با تلفن ثابت از تمام کشور 9099071611

banner

صدای مشاور تحصیلی

مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره تحصیلی تلفنی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی

تعداد دانشجویان پزشکی خارج از کشور


تاریخ :    ۱۳۹۷/۸/۱۵     بازدید :    ۳۰۱

تعداد دانشجویان پزشکی خارج از کشور شاید برا شما هم سوال باشد. در این مقاله اخرین اطلاعیه در این زمینه را در اختیارتان قرار داده ایم.

 با توجه به مشکلاتی که در نیمه اول سال جاری پیش آمد، مراجعات و مطالباتی از سوی خانواده‌های دانشجویان گروه پزشکی شاغل خارج از کشور ایجاد شد و دو وزارتخانه علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت بررسی‌هایی را برای حل مشکلات این دانشجویان انجام دادند. وزارت بهداشت و وزارت علوم تصمیم گرفتند دانشجویان گروه غیرپزشکی که در رشته‌های موجود در دانشگاه‌های غیر علوم پزشکی تحصیل می‌کنند در صورتی‌که یک ترم در دانشگاه‌های خارج از کشور تحصیل کرده‌اند با شرایطی بتوانند به دانشگاه‌های داخل انتقال یابند.

آیین‌نامه انتقال دانشجویان خارج از کشور به دانشگاه‌های علوم پزشکی داخل کشور، بیش از ۳۰ سال است که در وزارت بهداشت اجرا می‌شود.


 جهت مشاوره تخصصی دانشجویان پزشکی خارج از کشور کافیست


با تلفن ثابت با شماره 9099071611


و یا باموبایل همراه اول با شماره  99225595 تماس بگیرید.


 تماس از 8 صبح تا 12 شب ( حتی ایام تعطیل )


تا پیش از این، تعداد واحدهای گذرانده شده توسط دانشجویان گروه پزشکی شاغل در دانشگاه‌های خارج از کشور ۷۲ واحد بود که در حال حاضر بر اساس واحدهای موجود در سرفصل رشته مربوطه در دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران این تعداد به ۳۶ واحد کاهش یافته و سایر ضوابط و قوانین در آیین‌نامه انتقال این دانشجویان همچنان اجرا می‌شود و تغییری نداشته است.

 همچنین معدل کتبی دیپلم این دانشجویان باید بالاتر از ۱۶ و معدل واحدهای گذرانده شده در دانشگاه خارج از کشور باید بالای ۱۵ باشد، در حالی‌که تا سال گذشته این معدل‌ها ۱۴ بوده است.

چون ظرفیت پذیرش دانشگاه‌های علوم پزشکی داخل کشور محدود و متقاضی رشته‌های گروه پزشکی زیاد است و حدود ۶۵ تا ۷۰ درصد داوطلبان کنکور متقاضی ورود به رشته‌های گروه پزشکی هستند، لذا انتقال افرادی که از ۱۰ دی ماه سال جاری (اول ژانویه ۲۰۱۹ ) برای تحصیل در رشته‌های گروه پزشکی به دانشگاه‌های خارج از کشور اقدام می‌کنند، ممنوع بوده و باید تا انتهای دوره در دانشگاه خارج از کشور تحصیل کنند.

 همچنین فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های خارج از کشور باید شرایط ارزشیابی برای مدارکی را که در خارج از کشور اخذ می‌کنند، داشته باشند.


تعداد دانشجویان پزشکی خارج از کشور

قائم مقام معاون آموزشی وزیر بهداشت، تعداد افراد شاغل به تحصیل در رشته‌های گروه پزشکی دانشگاه‌های خارج از کشور را حدود ۱۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد، ۷ هزار نفر در دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت تحصیل می‌کنند و پرونده ارزی و تحصیلی دارند.

وی افزود: تاکنون ۱۶۰۰ دانشجو، متقاضی انتقال به دانشگاه‌های علوم پزشکی داخل بوده‌اند که از این تعداد، ۷۰۰ نفر واجد شرایط انتقال تشخیص داده شده است و تا ۱۱ مهرماه امسال نیز تنها ۹۲ نفر موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه‌های علوم پزشکی داخل شده‌اند.

اکبری تعداد دانشجویان انتقال یافته به دانشگاه‌های علوم پزشکی داخل کشور در نیمه اول سال گذشته را حدود ۲۰۰ نفر عنوان کرد و گفت: اخذ پذیرش از دانشگاه‌های علوم پزشکی بر عهده خود دانشجو بوده و چنانچه دانشگاه ظرفیت پذیرش داشته باشد، پس از پرداخت شهریه مصوب هیات امنای دانشگاه مورد نظر و تطبیق واحدهای گذرانده شده در دانشگاه‌های خارج از کشور، این افراد می‌توانند در دانشگاه مورد نظر ادامه تحصیل دهند.

وی در ادامه افزود: اینکه گفته می‌شود بسیاری از این افراد، ظرفیت دانشگاه‌های علوم پزشکی داخل کشور را اشغال کرده‌اند و حجم زیادی از ظرفیت دانشگاه‌های علوم پزشکی را به خود اختصاص داده‌اند، با واقعیات موجود چندان مطابقت ندارد.

قائم مقام معاون آموزشی وزیر بهداشت، تاکید کرد: وزارت بهداشت هیچ دانشگاه علوم پزشکی را مجبور و مکلف به پذیرش دانشجویان گروه پزشکی شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های علوم پزشکی خارج از کشور نکرده است.

بر اساس اعلام وبدا، اکبری با اشاره به پذیرش۹۲ نفر از این دانشجویان در دانشگاه‌های علوم پزشکی، گفت: بر اساس اطلاعات موجود از این تعداد، تا کنون کمتر از ۱۰ نفر در هر رشته در هر کدام از دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و ایران پذیرش شده‌اند و بقیه هم در سایر دانشگاه‌های کشور موفق به اخذ پذیرش شده‌اند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید  

تماس از تلفن ثابت بدون کد ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱

شماره ویژه استان تهران۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲ 

 پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب ( حتی ایام تعطیل )در صورت عدم برقراری تماس به علت شلوغی خطوط چند بار تلاش نمایید ** به امید روزهایی بهتر و آینده ای بدون پشیمانی از انتخاب های ناآگاهانه گذشته **

کلمات کلیدی :

سوالات و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید
 
نام *
 
ایمیل *
 
پیام شما *
سوال امنیتی جمع اعداد 4 و 8
 
   

سوالات کاربران
printerنسخه قابل چاپ