تماس از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

تماس با تلفن ثابت از استان تهران 9092301612

تماس با تلفن ثابت از تمام کشور 9099071611

banner

صدای مشاور تحصیلی

مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره تحصیلی تلفنی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی

چگونه استرس کنکور سراسری را کاهش دهیم؟


    بازدید :    ۱۱۳۸با توجه به نزدیک شدن تاریخ کنکور و افزایش استرس دانش آموزان خصوصا در شرایطی که شیوع کرونا ایجاد کرده است، در این مطلب ما قصد داریم به راه های کاهش دادن استرس کنکور سراسری بپردازیم. اگر شما هم برای کنکور سراسری دچار استرس شده اید و یا فرزندتان به خاطر نزدیک شدن کنکور استرس دارد، این مطلب را دنبال کنید.

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه های : مراحل ثبت نام در کنکور ، بازیابی رمز عبور، مدارک لازمه و همچنین دریافت نتایج کنکور، فقط کافیست با شماره 9099071611 با تلفن ثابت بدون کد تماس بگیرید


چرا با نزدیک شدن به کنکور دچار استرس می شویم؟استرس در روانشناسی به معنای فشار و هیجاناتی است که انسان ها هنگام ایجاد تغییر در زندگی شان تجربه می کنند. از آن جایی که نتایج کنکور می تواند تغییرات مهمی در بخشی از زندگی انسان ایجاد کند، مواجهه با استرس کنکو سراسری یک دیده ی طبیعی است. هرچقدر اهمیت کنکور برای فرد بیش تر باشد احتمال تجربه ی استرس هم برایش بیش تر می شود. 

آیا استرس داشتن به عملکرد ما در کنکور آسیب می رساند؟

بر خلاف این باور عمومی که استرس همیشه به عملکرد ما آسیب می رساند، تحقیقات نشان می دهد افراد موفق زیاد بی خیال و بدون استرس هم نیستند اما استرس شان کنترل شده است . به عبارتی، این که مطلقا استرس کنکور سراسری را نداشته باشیم باعث می شود درس خواندن را جدی نگیریم و برای موفقیت در کنکور هم تلاش نکینم، این که استرس شدید داشته باشیم هم باعث میشود فرآیند یادگیری، برنامه ریزی، تغذیه و خواب و به طور کلی سلامتی مان آسیب ببیند و نتوانیم درس بخوانیم. اما استرس متوسط در حدی که ما را کمی نگران درس نگه دارد، نه تنها آسیب رسان نیست بلکه به عملکردمان در کنکور کمک هم می کند. 

کنکور چه تاثیری بر سلامت روانی داوطلبان دارد؟

کنکور ۹۹ چند هفته جابجا میشود؟راهکارهای کاهش استرس کنکور سراسری


1)مواجهه
 برای کاهش دادن استرس مان در مقابل هر پدیده ای لازم است اول با آن پدیده مواجه شویم. این مواجهه در مورد کنکور می تواند با تحقیق کردن و آگاهی کامل از منابع کنکور سراسری، نحوه ی برگزاری کنکور سراسری، صحبت کردن با افرادی که به تازگی کنکور داده اند یا مشاور کنکور هستند و ... باشد.

 2)واقع نگری
هرچه قدر واقعیت کنکور را بهتر بشناسیم استرس مان در مواجهه با آن هم کم تر می شود. واقع نگری یعنی این که تصورات مان را به واقعیت نزدیک کنیم و اهمیت کنکور را واقعا به همان اندازه ای که هست در نظر بگیریم، نه بیش تر و نه کم تر. اگر کنکور را بیش از حد برای خودمان بی اهمیت و یا مهم کنیم، در هر دو صورت درس خواندمان به خوبی پیش نمی رود و نتیجه ی خوبی نمی گیریم. 

3) برنامه ریزی
برنامه ریزی در همه ی کارها می تواند انجام آن ها را راحت تر کند چون از طرفی با برنامه ریزی خیال آدم راحت می شود که سر موقع به اهداف کوتاه مدتی که برای خودش تعیین کرده می رسد و از طرف در طول روز دچار سردرگمی نمی شود.باید دقت داشت که فقط برنامه ریزی برای درس خواندن نمی تواند نتیجه ی مناسبی داشته باشد بلکه در کنارش حتما باید برنامه ی مناسبی برای خواب، تغذیه، بهداشت و تفریحات مان هم داشته باشیم.   

4) استفاده از راهکارهای روانشناسی
برای آگاهی بیش تر از جزئیات روش های کاهش استرس کنکور، می توان از روش های روانشناسی استفاده کرد. بعضی از این روش ها مثل مدیتیشن و خودمراقبتی یا خودگویی های مثبت را می توانید از منابع مختلفی مثل اینترنت و کتاب ها پیدا کنید و برای استفاده از روش های دیگر، می توانید با یک مشاور یا روانش شناس صحبت کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید  

تماس از تلفن ثابت بدون کد ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱

تماس از استان تهران ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲

 پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب ( حتی ایام تعطیل )در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت جهت خریداری بسته های تماس کلیک کنید


** به امید روزهایی بهتر و آینده ای بدون پشیمانی از انتخاب های ناآگاهانه گذشته **


سوالات و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید
 
نام *
 
ایمیل *
 
پیام شما *
سوال امنیتی جمع اعداد 8 و 2
 
   

سوالات کاربران
printerنسخه قابل چاپ
برنامه ریزی کنکور 1400