تماس از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

تماس با تلفن ثابت از استان تهران 9092301612

تماس با تلفن ثابت از تمام کشور 9099071611

banner

صدای مشاور تحصیلی

مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره تحصیلی تلفنی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی

دو ماده با ارزش جديد در صنعت پلي اکريل توسط محققان کشور تولید شد


تاریخ :    ۱۳۹۳/۱۱/۲۵     بازدید :    ۸۸۷

 دو ماده با ارزش جديد در صنعت پلي اکريل توسط محققان کشور تولید شد

 

"سامانه صدای مشاور تحصیلی"

مشاوره دهنده تخصصی اخبار علمی  

برای تماس با مشاورین ما تنها با تلفن ثابت و بدون گرفتن کد، با شماره های  9099071611  تماس بگیرید. 

تماس از 8 صبح تا 12 شب

حتی ایام تعطیل

 

مدير تحقيق، توسعه و تضمين کيفيت شرکت پلي اکريل اصفهان گفت: دو ماده جديد براي نخستين بار در صنعت پلي اکريل جهان در اين شرکت توليد شده است.

سامانه صدای مشا.ور به نقل از کيهان عباسيان در گفت‌وگو با خبرنگار علمي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه اصفهان، اين شرکت را جزو صنايع سبز کشور دانست و اظهار کرد: اين شرکت طي پنج سال گذشته بيش از 10 پروژه زيست محيطي را انجام داده و به دنبال آن به عنوان صنعت سبز کشورهاي عضو سازمان اکو برگزيده شد.

وي با بيان اينکه آب مورد نياز اين کارخانه از چاه‌هاي عميق منطقه تأمين مي‌شود، افزود: اين شرکت پس از 25 سال پساب خروجي خود به زاينده رود را متوقف و تصفيه کرده و آن را صرف توسعه فضاي سبزي به مساحت 100 هکتار درخت در اطراف مجموعه خود کرده و از سوي ديگر بخشي از پساب تصفيه شده را در راستاي صرفه جويي در مصرف آب دوباره وارد سيستم کارخانه کرده است.

مدير تحقيق، توسعه و تضمين کيفيت شرکت پلي اکريل ايران تاکيد کرد: پروژه‌هاي متعددي نيز در راستاي بهبود مستمر عملکرد زيست محيطي شرکت انجام شده است.

عباسيان درخصوص فعاليت‌هاي مبتني بر دانش در اين شرکت ادامه داد: اين شرکت به عنوان صنعت مادر طي پنج سال گذشته 25 طرح تحقيقاتي را انجام داده است که از اين ميان پنج پروژه براي اولين بار درکشور و دو پروژه نيز براي اولين بار در سطح جهاني اجرا شده که مقالات مربوط به آنها براي چاپ در مجلات بين المللي ISI آماده شده است.

وي تصريح کرد که اين پروژه‌ها بعد از طي مراحل آزمايش در مرحله توليد انبوه قرار خواهد گرفت.

توليد دو ماده جديد در سطح جهاني

اين کارشناس صنعت پلي اکريل درخصوص پروژه‌هاي سطح بين المللي اين شرکت گفت: در سال 1391 در راستاي خودکفايي در تامين مواد اوليه صنايع کشور، ماده وينيل اکريليک (VA) را جايگزين ماده افزودني، وارداتي و گران قيمت متيل اکريليک (MA) کرده‌ايم که اين موفقيت علمي در فناوري خشک توليد اکريليک در جهان بي سابقه بوده است.

عباسيان در ادامه با بيان اينکه ماده بيس هيدروکسي اتيل ترفتالئات (BHET) هم براي اولين بار با هدف توليد پلي استر غير اشباع در اين شرکت توليد و استفاده شده است،گفت: روش کار به اين گونه است که منومر باقي مانده در چرخه‌هاي توليدي پليمر را استخراج و آن را به عنوان ماده اوليه براي توليد رزين‌هاي پلي استر غيراشباع به کار خواهيم گرفت.

وي درخصوص پروژه‌هاي برتر سطح کشوري اين شرکت تصريح کرد: طي تحقيقات و آزمايشات از سال 1387 تا 1392 موفق به ساخت نوعي الياف پلي استر اصلاح شده با نام پلي کول (POLY COOL) شديم که کاربرد آن در لباس‌هاي ورزشي و لباس زير و ساير پوشاک است.

مدير تحقيق، توسعه و تضمين کيفيت شرکت پلي اکريل ايران افزود: اين الياف با پخش کردن سريع عرق بدن در سطح لباس سرعت تبخير آن را افزايش داده و از فشار گرما در حين کار يا ورزش به بدن شخص مي کاهد.

عباسيان از ساخت ماده پلي بست (POLY BEST) خبر داد و گفت: اين محصول جايگزين پنبه نسوز يا همان آزبست مي‌باشد که در ساخت ايرانيت به کار مي‌رود و با توجه به اينکه فعاليت کارخانه‌هاي اين صنعت در حال حاضر به دلايل زيست محيطي متوقف شده اين ماده اوليه مي‌تواند زمينه‌ را براي آغاز کار مجدد آنان فراهم کند.

وي ادامه داد: توليد الياف اکريليک آنتي باکتريال با فناوري نانو از سال 1386 آغاز و در سال جاري نهايي شد که اين نوع الياف از نظر بهداشتي براي فرش‌هاي ماشيني مناسب است چراکه اکثراً آنها مدت طولاني شسته نمي‌شود و بهترين محيط براي پرورش باکتري‌ها مي‌باشد.

مدير تحقيق، توسعه و تضمين کيفيت شرکت پلي اکريل اصفهان افزود: اين الياف نيز قابليت استفاده در لباس زير افرادي که به بيماري‌هاي پوستي، حساسيت‌هاي قارچي و ... مبتلا مي‌شوند را دارد.

عباسيان گفت: در پايان سال 1391 اقدام به توليد نوع ديگري از پلي استر GF که گرانولي تقويت شده با الياف شيشه است کرديم که اين ماده براي توليد قطعات پلاستيک صنايعي مانند خودروسازي، برق و الکترونيک و .. کاربرد مناسبي دارد.

وي با بيان اينکه اين ماده جديد مقاومت بالايي در برابر آتش و ضربه دارد، خاطر نشان کرد: GF از پليمر پلي استر توليد مي‌شود که اين امر علاوه بر توليد محصولي جديد براي صنايع پلاستيک موجب صرفه جويي‌هاي اقتصادي بالايي براي شرکت مي‌شود.

عباسيان افزود: از ابتداي سال جاري طرح تحقيقات براي توليد ماده PMMA (پلي متيل متا اکريلات) را آغاز کرده‌ايم که اين ماده براي توليد شيشه‌هاي قابل مصرف در صنايع هوا فضا کاربرد دارد.


سوالات و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید
 
نام *
 
ایمیل *
 
پیام شما *
سوال امنیتی جمع اعداد 6 و 8
 
   

سوالات کاربران
printerنسخه قابل چاپ
برنامه ریزی کنکور 1400