تماس از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

تماس با تلفن ثابت از استان تهران 9092301612

تماس با تلفن ثابت از تمام کشور 9099071611

تماس با خط همراه اول 99225595

banner

صدای مشاور تحصیلی

مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره تحصیلی تلفنی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی
سامانه صدای مشاور تحصیلی

مشاوره معافیت پزشکی تلفنی


تاریخ :    ۱۳۹۸/۶/۱۲     بازدید :    ۸۷
بسیاری از مشمولین خدمت سربازی به دنبال دریافت انواع معافیت خدمت سربازی و کسری خدمت هستند و در این راستا با سوالات متعددی روبرو هستند.
سامانه صدای مشاور با گروهی از کارشناسان مجرب آماده پاسخگویی هرگونه سوالات در این زمینه می باشد و شما می توانید در هر یک از مسائل نظام وظیفه تماس گرفته و سوالات خود را بپرسید اما در این مقاله می خواهیم مشاوره معافیت پزشکی تلفنی را در اختیارتان قرار دهیم.

 جهت مشاوره تخصصی مشاوره معافیت پزشکی تلفنی کافیست


با تلفن ثابت با شماره 9099071611

شماره ویژه استان تهران 9092301612 

و یا باموبایل همراه اول با شماره  99225595 تماس بگیرید.


 تماس از 8 صبح تا 12 شب ( حتی ایام تعطیل )


معافیت پزشکی تلفنی


مسئله مطرح می شود این است که آقایان در سن ۱۸ سالگی مشمول خدمت سربازی می شوند به دلایل مختلفی تمایل به رفتن به خدمت سربازی ندارد که این دلایل می‌تواند طولانی بودن مدت خدمت سربازی و یا دوری از محل زندگی و خانواده باشد. همه این مسائل باعث می‌شود تا به دنبال معافیت پزشکی باشند اما آیا معافیت پزشکی شامل همه افراد می شود؟؟
معافیت پزشکی گونه های مختلفی وجود دارد که شما باید پس از بررسی آن به کمیسیون پزشکی فرستاده شده و به تشخیص کمیسیون در رابطه با معافیت پزشکی شما تصمیم گرفته شود.

اگر شما جزء افرادی هستید که میخواهید بدانید عضو معافیت های پزشکی قرار می گیرید یا نه می توانید با کارشناسان سامانه صدای مشاور تماس گرفته متن وضعیت نظام وظیفه خود مطلع شوید و در صورت نیاز روی لینک بیماری مربوطه کلیک کرده و اطلاعات مربوط به آن را مطالعه کنید
معافیت پزشکی بیماری های روماتولوژیمعافیت پزشکی قلب و عروقمعافیت پزشکی چشم و عوارض بیناییمعافیت پزشکی بیماری های عفونیمعافیت پزشکی بیماری هایی که در لیست بیماری های معافیت پزشکی اعلام نشدهمعافیت پزشکی بیماری های ریهمعافیت پزشکی بیماری های مغز و اعصابمعافیت پزشکی بیماری روانپزشکیمعافیت پزشکی جراحی مغز و اعصاب ۹۷معافیت پزشکی بیماری های پوستیمعافیت پزشکی بیماری های غدد مترشحه داخلیمعافیت های پزشکی بیماری های عمومیلیست بیماری های معافیت پزشکی ۹۷معافیت پزشکی بیماری های استخوانمعافیت پزشکی بیماری معده و شکم و دستگاه گوارش و جراحی عمومیمعافیت پزشکی بیماری های خونی و انکولوژِی – بدخیمی هامعافیت پزشکی بیماری های دندان و دهان و فکمعافیت پزشکی بیماری های دستگاه ادراری تناسلیشرایط معافیت کفالت اعتیاد پدر ۹۷شرایط معافیت کفالت پدر ۹۷شرایط معافیت کفالت مادر مطلقه سال ۹۷مدارک لازم برای معافیت تحصیلی دانشجویان خارج از کشورشرایط معافیت از خدمت مددجویان کمیته امداد ۹۷قانون سرباز قهرمان برای معافیتامکان ابطال کارت معافیت پزشکی


برابر ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح، دارندگان کارت معافیت پزشکی در صورت بهبود کامل بیماری، می توانند با ابطال کارت معافیت پزشکی خود، برای اعزام به خدمت اقدام کنند، همچنین این افراد حق بهره مندی از سایر معافیت ها مانند ؛ کفالت، موارد خاص و ... را نداشته و تنها می بایست به خدمت سربازی اعزام شوند.


شرایط و مراحل ابطال کارت معافیت پزشکی

شرط سنی ابطال کارت معافیت پزشکی برای افراد زیر دیپلم،دیپلم و فوق دیپلم حداکثر ۳۰ سال، لیسانس حداکثر۳۳ سال، کارشناسی ارشد حداکثر ۳۶ سال و دکتری حداکثر ۴۰ سال در نظر گرفته شده است.

معاون مشمولان و امور معافیت های این سازمان در توضیح فرآیند ابطال این دسته از کارت ها بیان کرد  : متقاضیان می بایست اصل کارت معافیت پزشکی و تعهدی مبنی بر اعزام به خدمت را به وظیفه عمومی محل اخذ معافیت پزشکی ارائه دهند.

پرونده متقاضی در شورای عالی پزشکی وظیفه عمومی استان محل اخذ معافیت پزشکی بررسی و در صورت احراز بهبود کامل بیماری و سلامتی فرد، پرونده به صورت متمرکز در سازمان وظیفه عمومی ناجا بررسی و در صورت تایید، کارت معافیت پزشکی آنان باطل و بدون غیبت به خدمت دوره ضرورت اعزام می شوند.

افراد دارای معافیت پزشکی بر اساس نوع بیماری ممکن است برای استخدام در برخی از سازمان ها  با توجه به ضوابط سازمان مربوطه، دچار محدودیت شوند، همچنین این دسته از افراد در صورت ارائه درخواست اخذ گواهینامه راهنمایی و رانندگی، در مراکز معاینات تخصصی راهور نیز به منظور تایید صلاحیت، معاینه پزشکی می شوند.


شرايط معافيت سربازی برای ايرانيان خارج از کشور

مشمولان ايراني مقيم خارج از کشور درصورت داشتن شرايط زير و با پرداخت مبلغ 10 ميليون تومان مي‌توانند از معافيت خدمت وظيفه عمومي درقبال پرداخت وجه استفاده نمايند
1- قبل از تاريخ 29/12/1382 از کشور خارج شده باشند.
2- حداقل دوسال در خارج از کشور اقامت و سکونت داشته باشند.
3- در هر مرحله حداقل 9 ماه در خارج از کشور سکونت داشته باشند.
چند نکته مهم:
- مبناي محاسبه اقامت دو ساله در خارج از کشور، بعد از سن 13 سالگي مشمول خواهد بود.
- مشمولاني که از تاريخ ابلاغ اوليه مقررات فوق (4/11/82) حداکثر سه‌سال قبل از سن مشموليت وارد کشور شده‌اند، در شمول مقررات قرار مي‌گيرند ليکن کساني که قبل از تاريخ مذکور (4/11/82) و در زير سن مشموليت وارد کشور شده باشند، در شمول اين مقررات قرار نمي‌گيرند.
- تاييد اقامت و سکونت در خارج از کشور به عهده نمايندگي‌هاي جمهوري اسلامي ايران (سفارت و يا کنسول‌گري‌ها) در کشورهاي محل سکونت مشمولان مي‌باشد و پس از آن مي‌بايست به تاييد وزارت امور خارجه (اداره کل امور ايرانيان) برسد.
- معافيت مذکور شامل مشمولاني که به خدمت اعزام شده و فرار کرده‌اند نمي‌شود مگر آنکه به جرم فرار آنها رسيدگي شده و تسويه حساب ارايه نمايند.
مدارک مورد نياز:
- گواهي سکونت حداقل دوسال در خارج از کشور.
- سه قطعه عکس رنگي 3×2 تمام رخ با زمينه کاملاً سفيد که مشخصات مشمول در پشت آن درج شده باشد.
- دو نسخه فتوکپي برابر اصل از شناسنامه مشمول (در صورتي که توضيحات داشته باشد از تمام صفحات کپي ارايه شود)

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید 

برای مشاوره با مشاوران سامانه صدای مشاور از استان تهران با شماره 9092301612 تماس بگیرید 

تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد : 9099071611

تماس از خط همراه اول :99225595 

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری تماس به علت شلوغی خطوط چند بار تلاش نمایید 

به امید روزهایی بهتر و آینده ای بدون پشیمانی از انتخاب های گذشته


سوالات و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید
 
نام *
 
ایمیل *
 
پیام شما *
سوال امنیتی جمع اعداد 7 و 5
 
   

سوالات کاربران
printerنسخه قابل چاپ
به پرداخت ملت